Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van bármi értelme élni?

Van bármi értelme élni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy elég rendesen belefáradtam ebbe az életbe, pedig még csak 26 éves vagyok. Most jöhet az, hogy mit akarok 26 évesen, de akkor is ez a helyzet. Én már gyerekkoromtól a családi földeken melóztam mégis csórók voltunk, egyetem alatt is melóztam, hogy ne halljak éhen és most is melózok. Viszont egyszerűen nem látom értelmét. Mindig az volt a szemem előtt, hogy majd javul a helyzet csak dolgozhassak végre normálisan. Viszont rá kellett jönnöm, hogy az élet nem így megy, azért dolgozom ki magam, hogy teljen egy szoba bérleti díjára, a kajára és félre tudjak rakni havi max. 50 ezret ha tényleg semmi másra nem költök, de amint kell egy pl. új cipőt venni már nem is tudtam ennyit félretenni. Ha így haladok nyugdíjas koromra el is jutok oda, hogy összespóroljak egy kis panellakásra valót. Egyszerűen nem látom már értelmét a küszködésnek.

Nem tudom azt, hogy mások, hogyan másoknak hogyan van még meló után erejük bármilyen hobbit is csinálni, én örülök ha végre letudom a napi melót és marad este még 3 órám arra, hogy valamelyeset kipihenjem magam.

Mielőtt valaki rájönne a nagy igazságra, hogy magányos vagyok leírom, hogy én egyedül érzem jól magam és eszem ágában sincs kapcsolatot kezdeni. Tehát az, hogy egyedül lehetek végre az egyetlen pozitív dolog az életemben.


Ti hogyan nem akarjátok felkötni magatokat?



2020. febr. 2. 16:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Támop program. Vállalkozás indításához, csak kezdj el nézelődni, találj ki valami okosat. Egyébként azt mondtam volna, hogy megfelelő társ...de akkor teremts több pénzt és tán idővel több szabadidőt.
2020. febr. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

#10 "akkor kösd föl magad és probléma letudva."


Nos, ha ez ilyen egyszerű lenne, ahogy írod, akkor a kérdező valószínűleg már valahol máshol lenne. Ha csak át kellene lépni egy ajtón, szerintem nagyon sokan megtennék!


De mondjuk mi lenne, ha az emberek elgondolkodnának azon, hogy:

1. amikor gyereket szülnek, akkor ennek a mókuskeréknek eggyel több szenvedő alanya lesz.

2. a gyerekvállalás egy önző, velejéig romlott cselekedet.

3. a megszülető, önálló érzelmekkel és gondolatokkal rendelkező lényre önkényesen erőltették rá ezt az életnek nevezett értelmetlen versengést.

2020. febr. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

Hát így nem sok.

Párkapcsolatban éni anyagilag is jobban megéri, közösen könnyebb előre lépni, de lelkileg mindenképp. Ha te ennyire magadnak való vagy, akkor ne csodálkozz, ha egyre gyakrabban eljutsz idáig. A hiba csakis benned van, az egoizmusodban és a szűklátókörűségedben.

2020. febr. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
#13. Kifejtenéd, hogy miért vagyok egoista és szűklátókörű?
2020. febr. 2. 20:24
 15/18 anonim ***** válasza:

Akasztás ne hiszem,hogy sikerülne nekem.Gyáva is vagyok ehhez meg a vonathoz is.

Valami mérgezés vagy levegöt jutatni az erekbe,ezen gondolkodok már.

2020. febr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nincs.
2020. febr. 3. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Az értem, hogy egyedül vagy, de ha nem kell megoldani a magànyt mert nem probléma, akkor szerintem jobban mutatna ez a kèrdés egy màsik kategóriàban (mentàlis egészsèg vagy karrier/fizetés).

Az èletnek az az èrtelme amit te adsz neki, de szerintem neked "csak" anyagi gondjaid vannak: túl sokat dolgozól túl kevés pénzért. Másoknak meg màs miatt rossz az èletük, nem lehet àltalànos leíràst adni arra, hogy ki hogyan viseli el a gondokat.

Talàn segítene rajtad egy jól fizető àllás (ha nincs hozzá végzettséged vagy tapasztalatod akkor tanulj valamit): dolgozz, tegyél félre több pénzt és tapasztald ki, hogy javult-e a közérzeted a bevételed növelésével. Ha ez nem vált be menj pszichológushoz.

2020. febr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Ez az, bírom az embereket. Micsoda marhaságok. Remélem elolvasod ezt mert nagy dolgot készülök leírni.

Az élet semleges. Ezt úgy értem, hogy történnek "velünk" dolgok. Mi emberek döntjük el, hogy azok rosszak-e vagy jók. Mi adunk jelentést a dolgoknak.

Nagyon szar lehet most, az biztos. De hidd el, hogy még egy olyan embernek is lehet annyira szar mint neked, holott nem is tűnik annyira hatalmasnak a problémája. És nem akarok, titkolózni, sokkal fiatalabb vagyok nálad, igen, nem érthetem a helyzetet blau..blah..blah... de én is átestem nehéz dolgokon és tudom milyen az amikor az élet értelmén gondolkozol, abban ellenére, hogy nem voltam depressziós. Persze lehet, hogy volt enyhe depresszióm, de erre már nem emlékszem.

Egy csodálatos ember vagy és olyan erőkkel rendelkezel amiről nem is tudsz. Ezt pedig elmondhatnám mindenkinek. Az életnek nem kell mindenképpen kegyetlennek, rossznak lennie. Minden olyan ahogyan te azt felruházod. Egy picit hosszú a folyamat míg teljesen megvilágosodsz, de van kiút.

Először kezdj magaddal, gyógyítsd be lelki sebeidet majd csak utána kezdj bele új vállalkozásba! Muszáj szeretned magad és bíznod kell magadban ahhoz, hogy igazán sikeres legyél. A siker pedig boldogsággal is jár. Mármint nem az a "siker" amivel rengeteg pénz jár.

A 21. Században élünk, óriási szerencse, rengeteg helyen olvashatsz, nézhetsz videókat arról, hogy hogyan kezdj bele egy vállalkozásába, hogyan legyél sikeres. Rengeteg motivációs video van youtubeon amik még anno hatalmas változást hoztak az életembe, de egyébként a mai napig is.

Ajánlok könyveket Andrew Matthews-tól, rengeteget fognak segíteni, de lehet jobban jársz a youtubeon megoldással.

Csak nyitottnak kell lenned és hinned kell. Igazából ennyi kell a sikerhez azzal amit most megosztok veled. Nem tudom hallottal-e róla, valószínűleg nem, de van egy olyan csodálatos dolog amit úgy hívunk hogy a vonzás törvénye. Angolul law of attraction. Nem, most nem fizikázni fogunk😄

Nem szeretnék sokat magyarázkodni, nem is tudok, ezért ajánlom, hogy nézz meg youtube videókat erről, van egy csomo fent, bar nagyreszt angolul.

Tulajdonképpen itt arról van szó, hogy egy nap kétszer, háromszor szánsz arra 5-15 percet, hogy elkepzeled azt az eletet amit elni szeretnel. Vizualizalsz. Ennyi persze nem igazan eleg. Ugy kell erezned magad mintha neked az egy termeszetes dolog lenne. Abba a hazban elsz, olyan kocsival mesz dolgozni, olyan allatod van, olyan kerted, stb. Bar én eloszor kicsiben kezdenék. Magammal. Viszont lényeg az, hogy neked nem csak nézni kell magadat egy kis képernyőn keresztül, hanem úgy kell erezned mintha tényleg azt az eletet élned amire mindig is vágytál. Gondolkodásmódot kell valtoztatnod. Bármire képes vagy, a hülye, negatív gondolataid pedig nem az igazi énedet írjak le. Értékes vagy! Tökéletesen elég vagy! Ha változol, csak is magadért változz!

Ajánlom mindenképpen még a meditációt, van többfelé változata, nézz ezeknek után, csodara kepesek! Aaron Doughty videóit, meditációt ajánlom nagyon!!! De még vannak rengetegen akit megnézhetsz, csak jelenleg őt nézem naponta.

Ahj, már késő van sajnos, mennem kell, de nagyjából végeztem. Remélem segítettem és ezután megváltozik az életed! Szeretek mindenkit aki ezt olvassa!! Csodálatosak vagytok, a legjobbat érdemlitek!!!!❤ Tudjátok, hogy mi mind egyek vagyunk, mindannyian gyönyörűek és erősek!!

Ha kell segítség, vagy csak szeretne valaki beszélgetni bizonyos temakkal kapcsolatban, megosztani tapasztalatokat, az nyugodtan tegye, kíváncsi vagyok mindenre, midnenkire!!!😄 Igazán megtiszteltetés lenne.

Remélem mindenki a legjobb életét éli, mert mindenki azt érdemli meg! Higgyetek magatokban, én hiszek bennetek!!!😄🥺❤

Peace and love✌🏼😂❤🌼

2020. márc. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!