Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a legjobb dolog az életemben a gyakori?

Figyelt kérdés

Itt sokféle ember gondolkodásmódját világnézetét, életútját, tapasztalatait ismerhetem meg. A valóságban az emberek közönyösek és/vagy bunkók. Ha kérdezek valamit, csak arcoskodni tudnak, hogy mit érdekel az engem, vagy hogy ezt már tudnom kellene ennyi idősen. Itt legalább kifejtik a véleményüket és ez az egyetlen hely, ahol nem érzem kirekesztettnek magam.

Persze itt is vannak bunkók, és sok kamu is, de ha belegondolunk, a valóságban is rengeteg hazugság van, mindenki próbál menőnek, sikeresnek tűnni. Itt egyes kérdések alatt több érzelemmel, őszinteséggel találkozom, mint a saját életem egy teljes napján. Olyan hétköznapi, társadalmi, magánéleti problémákat vitatnak meg, amik engem is nagyon érdekelnek. Itt vagyok reggel munkába menet, cigiszünetekben (nem is cigizek) ebédszünetben, délután hazafele úton, boltban sorbanállás közben, esténként, pénteken és szombaton, amikor mindenki más bedrogozva fekszik valahol. Néhány válaszíróhoz jobban kötődöm, mint a saját családomhoz, (akiknek az is mindegy, élek, vagy sem) ha pedig nem látom egy darabig kommentelni, kétségbeesetten keresem, hova tűnt. Visszajárok kérdésekhez, amik alatt a kommentek olyanok nekem, mint másnak a kedvenc könyve. Lehet, hogy függő vagyok, de egyszerűen több valóságot érzek az itteni életben, mint életet a valóságban.


2020. márc. 9. 09:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a mindennapi kapcsolataimat előrébb veszem, viszont nekem is sokat jelent ez a közösség. És valóban jobban meg lehet ismerni az embereket így. Sok személyes dolog van, amiről itt már írtam, de a való életben nem tudják a hozzám közel állók.

Szóval megertelek teljesen, de ez ne menjen rá a kapcsolataidra.

2020. márc. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Vsn igazság abban, amit irsz. Az biztos, hogy itt sok ember jobban meg mer nyilni, mint a valóságban, mert a maximum sérülés, ami értheti, hogy egy vadidegen beszól neki, azt meg túl lehet élni a többség számára.

Viszont sok a beteges hazudozó is errefelé, főként privátban.


Azért az a része, hogy ennyire kötődsz idegenekhez, nem jó, ahogyan az se, hogy a családoddal ennyire rossz a kapcsolatod. Az lenne az egészséges szerintem, ha ide azért járnál, amit az első bekezdésben szépen összefoglalsz, mert arra tényleg ideális hely a gyakori. De a kötődéseket a való életben igyekeznél kialakitani.

2020. márc. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nekem pont fordítva van.

Élőben kedvesek velem, de itt... 😅

2020. márc. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel csak az a gond, hogy ha ez az oldal megszűnne, előbb-utóbb belehalnál az elvonási tünetekbe.
2020. márc. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Régen tényleg jó volt ez az oldal, de manapság már alig válaszolnak a privátjaimra. Pedig régebben sokat lehetett itt beszélgetni.
2020. márc. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez tesz boldoggá, akkor egészségedre. Érdekes oldal ez, de azért ne cseréld le a való életét ezért.
2020. márc. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen megértelek. Kb. ugyenezekkel a pozitívumokkal érveltem én is, amikor ismerőseim gúnyosan kérdezték, miért szeretek olvasgatni, írogani egy olyan bárgyú troll-fórumon, mint Gyakorin órákon át. Én meg őket nem értem, akik naphosszat bújják a Facebookot, Instagramot és különféle elkurvult, subscriber-bait youtuberek csatornáit. Ezeken már semmi nyoma az őszinteségnek, mind az egóról, a felszínes magamutogatásról vagy a pénzről szólnak. A Gyakori (viszonylagos) anonimitása sokkal őszintébb megnyilvánulásokat csal elő az emberekből, gyakran olyanokat, amiket még a baráti körrel vagy családdal is ritkán osztanak meg. Tény, hogy itt is vannak trollok, de ők mindenhol előfordulnak, szóval lehet velük egyszerűsíteni a képletet. Az ostoba vagy romboló hozzászólások is hűen reprezentálják a tarsadalom egészét.


Nekem sokat segített a Gyakori, mert látom, mennyien küzdenek az enyémhez hasonló problémákkal akár önismereti, párkapcsolati, pszichológiai ügyekben, és azt is látom, mások milyen módon oldják meg és hogy élik meg ezeket. Ha azt nem is állítom, hogy a Gyakori az életem értelme, de izgalmas távcső az emberiség felé.

2020. márc. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokat nyomtam már tinédzser kortól az anonim fórumokat(4chan, reddit), mert a való életben kb. senkinek nem merek elmondani semmit, és mondjuk bizonyos játékok körül kész közösségek alakultak ki, ahol egy massza voltunk, de külön-külön alig lehetett megismerni embereket. Itt meg felvetődnek érdekes élethelyzetek meg hasonlóan zárkózott emberek problémái. Mondhatni érdekelnek az emberek, de csak górcső alatt, vagy kívülállóként, én magam nem tudok bevonódni.
2020. márc. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Megértelek, kérdező, mert én is szeretem a gyakorit, egy egy kérdésre többféle nézőpontból érkezik válasz és az ember látja, hogy a világ dolgai sokoldalúak.

Szeretek segíteni is, azért válaszolok, hogy segítsek.

Szóval ez egy nagyon hasznos oldal, persze vannak itt is bugyuta kérdések és válaszok, de azokat figyelmen kívül hagyom.

2020. márc. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak a fő kérdésre válaszolva: nagyon durva, de én is kezdem ezt érezni. Egyedüli vagyok, semmi értelme az életemnek, a munkámon kívül az alapfeladatokat látom el az életemben. Tudom, lehetne, lenne jobb dolgot is tenni, csak a sok sikertelenség csak erre retardált le...
2020. márc. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!