Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szüleim hatvan felettiek,...

Szüleim hatvan felettiek, vidéken élnek. Lenne tippetek, hogy oldják meg a bevásárlásaikat?

Figyelt kérdés

Féltem őket a boltba járástól, de én meg pesten élek, és nem merek lemenni hozzájuk egy ideig a vírus miatt, nehogy tudtomon kívül levigyek nekik valamit.


A közeli Tesco nem szállít ki hozzájuk, GRoby sem. A szomszédaik náluk is öregebbek, illetve az ismerősök/barátok szintén betegesek.


Bármi ötlet, javaslat? :S Annyit tudtam nekik mondani, hogy legalább csak 3-4 naponta menjenek, és nagyobb adagokat vegyenek, tartsák a távolságot másoktól, és azonnal kézfertőtlenítés a bolt után...



2020. márc. 17. 19:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem mindegy, hogy 61 vagy 69.

Ha van autód akkor elintézel egy nagybevásárlást gumikesztyűben, lepakolod a házuk elé ők meg beviszik.

2020. márc. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mekkora településen élnek??
2020. márc. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Egyikük 62, és egészséges, másikuk 69, és vannak egészségügyi gondok. :(


Autó sajnos nincs sem nekik, sem nekem.


Borsodban élnek egy kisvárosban.

2020. márc. 17. 19:37
 4/12 anonim ***** válasza:

Akkor a kisvárosban nincs bolt?

A városunk tele van idősekkel kint az utcán amúgy...Ez nagyon jó javaslat volt nekik.

2020. márc. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A település helyi szociális szolgáltató intézményével érdemes felvenni a kapcsolatot.
2020. márc. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Persze, hogy van bolt, több is. És járnak is oda rendszeresen. Csak épp ez az, hogy féltem őket! Eddig ott normális volt a helyzet, de már a vidéki, kisvárosi boltok is meg vannak rohanva, tülekedés, tömegnyomor... ettől szerettem volna megkímélni őket, de 0 házhoz szállítás van a környéken. :S
2020. márc. 17. 19:49
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez jó ötlet, holnap felhívom a helyi segítőket. Remélhetőleg lesz rá kapacitásuk. A város tele magányos öreggel...
2020. márc. 17. 19:52
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Viseljenek orvosi maszkot odakint.
2020. márc. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"A város tele magányos öreggel..."


Nem akarok kekeckedni, de ha kimennek az egészséges 61 éveshez, akkor ki megy ki a 70-80 felettiekhez?

2020. márc. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát ez az. Elöregedett vidék az, szerintem így sincs mindenkire kapacitásuk, ami nagyon szomorú. Egy pillanatig sem vitatom, hogy a 80 fölöttiek jobban rászorulnak a segítségre. De ettől én még féltem a szüleimet természetesen.
2020. márc. 17. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!