Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Valaki tagja közületek az...

Valaki tagja közületek az Introvertált Övezet nevű Facebook csoportnak?

Figyelt kérdés
Milyen az ottani közösség? Mennyire lehet esetleg barátkozni emberekkel?

2020. márc. 22. 09:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

En a tagja vagyok.

Ki akar baratkozni veluk,amikor azt irjak mindne posztjukban,h milyen jo,h vege egyedul lehetnek...meg egyedul enni jo a munkahelyen stb?

2020. márc. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem vagyok tagja. A barátnőm igen, én is be akartam lépni, de a csoportszabályzat (kb. „mi itt nem vagyunk depressziósak, ha te igen, akkor menj akárhova, csak közénk ne”) elolvasása után elment a kedvem tőle. Nem értem, miért kell így hozzáállni azokhoz, aki depressziósak, meg mintha egy introvertált nem lehetne az...
2020. márc. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Én nem is értem ezt az "Introvertált Övezet" csoportot. AZ introvertált ember az egyedüllétet szereti és nem akar csoportosulni még online térben sem, tudom mert én is és az összes "igazi" introvertált ilyen. Az én szememben ez a csoport eléggé önellentmondásos. Ebbe a csoportba szerintem nem az introvertáltak vannak hanem full magányos emberek akik a magányukat és egyéb más gondjaikat próbálják azzal palástolni, hogy ők introvertáltak. Amivel csak az a gond, hogy továbbra is magányosak lesznek, nem oldódnak meg a gondjaik, ráadásul az online tár hamis kapcsolatokat és hovatartozást is nyújt.

Nem sértésnek szánom kedves kérdező de ha te barátkozni szeretnél abban a csoportban akkor én úgy gondolom, hogy te nem introvertált vagy hanem szimplán magányos.

2020. márc. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%
Akár hiszed, kedves 2-es, akár nem, a depressziós maga tehet róla, hogy depressziós lett. Sajnos ezt senki sem köti az orrára, annyira nem, hogy az orvosi protokoll nem is tartalmazza. A depresszió kialakulásához a dopamin, valamint a szerotonin hormonok hiánya vezet. A dopamin 50, a szerotonin 90 %-át bélbaktériumok állítják elő. Feltehetően a Dialister és a Coprochoccus törzsek. (Legalábbis ez a két törzs hiányzik a depressziósok bélflórájából.) A felborult bélflóra (bár talán helyesebb lenne bélfaunáról beszélni) pedig a helytelen táplálkozás következménye. A jó hír az, hogy visszafordítható a folyamat, csak ezt nem az agykurkászok fogják megtenni helyetted.
2020. márc. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Miquel, a kutatók egy összefüggést találtak, mely szerint a depressziós embereknek megváltozik a bélflórája, de ebből nem következik, hogy egészséges táplálkozással és a bélflóra helyreállításával meg is lehet szüntetni a depressziót. Ha így lenne, az hatalmas szenzáció lenne, de erről nincs szó. Az meg, hogy a depressziós maga tehet róla, mert egészségtelenül étkezik, egyenesen badarság. Én is egészségesen étkezem, mégse vagyok rendben lelkileg. Jobban tennéd, ha legközelebb csendben maradnál ahelyett, hogy butaságokat írsz.
2020. márc. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
14%

Nem, kedves uccsó. Nrm a depressziós ember bélflórája változik meg, hanem a megváltozott bélflórájú ember lesz depressziós. A 9 m hosszú belünkben több ezer baktériumfaj él és tevékenykedik, kémhatás szerint elhelyezkedve. A gyomor (optimális esetben) 1,2 pH-jától kezdve hátrafelé haladva egyre csökkenő savasságú a beleink kémhatása, és minden kémhatásnak megvan a maga baktériumflórája mintegy 800 billió (!) egyedszámban. Vagyis kb. tízszer annyian, mint ahány sejted van. Szinte minden életfolyamatba beleszólnak, urambocsá' egyenesen ők irányítják azt. Enzimeket, vitaminokat, hormonokat termelnek, fermentálják a bevitt táplálékot, kiveszik a maguk részét, beborítják a bélfalat, meghatározzák, mi mehet át azon a véráramba, és mi nem. Ha valamelyik törzs kipusztul, más, esetleg patogén faj veszi át a helyét. Vagy ha a bélfalról pusztul ki egy-két törzs, kialakul az áteresztő bél (alias lyukas bél) szindróma, ami minden ma divatos autoimmun betegség előfeltétele és okozója.

Hogy te egészséges táplálkozol? Hadd mondjam, hogy cö-cö! Ez ma jószerivel lehetetlen mutatvány. Ha veszel egy darab földet, rendbe teszed az elhibázott mezőgazdasági technológia következtében tönkrement talajéletet (szintén iszonyat mennyiségű baktérium), megtermeled saját magadnak minden vegyszer nélkül a betevődet, kizárod az étrendedből az összes bolti vackot, magad sütöd a (kovászolt!!!) kenyeret, fermentált zöldségeket eszel, kihagyod az étolajokat, amik mindössze 40 éve szerepelnek az étlapunkon, (és nem ürül tőlük az epe), magad neveled az állataidat a magad termelte takarmányon, na, akkor már csak azt a 40 000 féle vegyi anyagot és mérget kéne valahogy kiszűrni a környezetedből, ami az utóbb 120 év hozadéka.

21 évvel ezelőtt (40 évesen) én is beteg voltam. olyan gyógyszereket írtak fel nekem,, amik mellékhatásaira 8 másikat kellett szednem. Na, akkor borítottam ki a gyógyszeres fiók teljes tartalmát a kukába, és vettem a saját kezembe a sorsomat. Nem volt könnyű, de az irányvonal megvolt, mert az első diplomámat agrár vonalon szereztem, és nem tudtam nem észrevenni, hogyan mennek tönkre a valamikori zsíros fekete földek. Onnét már csak a párhuzamot kellett megtalálni. Nagyjából mostanra sikerült, bár még mindig naponta kb 3 órát tanulok. Nagyon sok a tévút, és a hiábavalóság. Sok ismeret csak rövid ideig hozzáférhető, aztán szőnyeg alá söprik, urambocsá' 90 évre titkosítják, mint a spanyolnátha idején az aszpirin-mérgezést.

Ha esetleg többet akarsz tudni az egészségügy működéséről, javaslom, olvasd el Budai Péter Halálos bizalom c könyvét. Vagy Lenkei Gábor műveit.

2020. márc. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

#6


Miquel kérlek, ne égesd itt magad...

A depresszió, a magány kérdését nem tudod csak a bélflórával megválaszolni.

Ezer meg egy oka lehet, hogy valaki miért lehet depressziós, magányos.


Ahogy a párkapcsolatra vágyó fiatal urak problémáját sem fogod megoldani azzal, hogy "mennyodahozzá", meg "keresdmegatökeidet", meg "a nő érezze magát királynőnek!" (Ez utóbbi szövegtől hányni tudnék.)


Vannak szánalmas kérdések, de a válaszod erre a kérdésre tipikusan a "nesze semmi, fogd meg jól" kategória.

2020. márc. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
21%

Két adu ász van az egészségügy kezében, kedves utolsó, amikor valamit nem tudnak/akarnak megválaszolni. Az egyik az, hogy ezer oka lehet, a másik meg a genetika.

De igazad van, nem égetem magam itt tovább. Ezek annyira új felfedezések, hogy még a nyomdafesték sem száradt meg rajtuk, és ahogy én az egészségügyet ismerem, ezen is 40 évig fognak kotlani, mint a 60mg-os C vitamin ajánláson, meg később a koleszterinmizérián.

2020. márc. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8


A genetika mióta "aduász"?


Én például örökölt, gyógyíthatatlan betegségben szenvedek, gyógyszert szedek rá.

Ezek szerint csak beképzelem magamnak? XD

2020. márc. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
21%
Megtudhatom, mi az a betegség? Mert pl az össze autoimmun betegséget is ide szokták sorolni, holott ezeknek a lyukas bél szindróma az okozója, és max 5 %-ban van köze a genetikához.
2020. márc. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!