Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tennétek ebben a helyzetbe...

Mit tennétek ebben a helyzetben? Én úgy érzem, nem bírom tovább. Elítélnétek ebben a helyzetben az öngyilkosságot? Láttok valami más megoldást?

Figyelt kérdés
40 éves férfiként 2 idős rokonnál lakom, márciusban felmondtam a munkahelyemen (gyorsétterem) a vírusveszély miatt. Pénzem mostanra elfogyott, új munkám nincs. A rokonok akiknél lakom nem akarják hogy menjek dolgozni vagy bárhová (Budapest), hogy ne vigyem haza nekik a vírust. Azt mondták, ha megyek, akkor haza se menjek már. Viszont hogy itt üldögélek egész nap, hallgatva a hülye szomszédokat, elszigetelten, nincs beszélgetnem senkivel, ez nem élet, ez van hetek óta, és most lett elegem, nem tudom ezt tovább csinálni. Nincs hova mennem tőlük, max. keresni egy magas épületet és onnan ...

2020. ápr. 4. 20:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%

A megoldás első lépése az őszinte szembenézés magaddal amikor a problémáidra nem kifogásokat keresel, hanem választ adsz azokra a kérdésekre hogy mit rontottál el és mit kellett volna másképp tenned. Ez nyilván egy kellemetlen de annál szükségszerűbb lépés. Ha ezt nem teszed meg akkor igazából semmit nem tettél a helyzet javulása érdekében, hangozzon ez bármilyen durván is. Márpedig ekkor én elítélendőnek tartom az öngyilkosságot, mivel a döntésed súlya alól kihúzod a saját felelősségedet, mert így olyan mintha azt mondanád hogy nem azért kerültél ebbe a helyzetbe mert te nem tettél semmit az ellene hanem külső körülmények okozták ezt.


Szerintem nagyon sok mindent le kellene tisztázni magaddal. Én csak azokat a kérdéseket tudom feltenni amiket ide leírtál.


40 évesen miért két idős rokonodnál laksz?

Mi a végzettséged, hogy nem tudsz új munkát keresni vele?

Miért nincs félretett pénzed, hogy minden megtakarításodat szűk 1 hónap alatt felélted?

Mi a hobbid, hogy ne egész nap a szomszédokat kelljen hallgatnod?

Mi van az ismerőseiddel, barátaiddal?

Milyen éven céljaid vannak?


Első körben szerintem ezekre válaszolj elsősorban magadnak de akár nekünk is leírzatod.

2020. ápr. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ilyen az, amikor a kapuzárási pánik rossz időben érkezik.

Van internet, ahol lehet másokkal kapcsolatot keresni.

2020. ápr. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
54%

Én nem értem hogy egy bármilyen korosztályu ember hogy és miért gondol a halálra?

Akkor jön a segítség amikor a legkevésbé számítunk rá :)

Ne csináld ezt kérlek!!!

Mindenki átesett vagy àt fog esni élete legrosszabb idoszakán, ahogyan te is.

Ferfi vagy te egyáltalán?

2020. ápr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
első vagyok,megnézted a videót? ezeket hívják úgy,hogy önkorlátozó hiedelmek,amiktől nem tudod a benned lévő lehetőségeket érvénybe hozni,mer el se kezded...
2020. ápr. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!