Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Éreztétek már úgy hogy semmire...

Éreztétek már úgy hogy semmire nem vagytok jók?

Figyelt kérdés

A munkámban ugyan elismernek, de soakt hibázok, nincsenek barátaim, nincs párkapcsolatom. Közeledeve a 40-hez ( nő vagyok ) irogattam fiatalabb pasikkal, és egyszer csak leléptek. Miért van ez? Szép okos kedves csinos nő vagyok, és nem én kezdeményeztem, de basszus, meg se kaptak a pasik, és rám untak, leléptek minden szó nélkül? Mi ez már?! Persze lehet a karanténra fogni mindent.. Szóval nem értem, nem verek át senkit, sőt ha tudok segitek a hajléktalanon is! De az élet több területén olyan szerencsétlen vagyok és mindig is az voltam! Mi ez már isten átka, vagy ez a sorsom??? Gyülölöm magam egy szar darabnak érzem magam, nem vagyok semmire se jó. Évek óta ezt érzem. Nincs hobbim nem érdekel semmi. Bárkit el hozhatnék magamhoz szexelni, de a kutyának se kellek, és kedvem sinc dugni! Ez normális?? Ha meghalnék ( egyedül lakom ) arra is csak a szomszédok jönnének rá, hogy szag van...!!! Rengeteget sirok..

Ki hogy változtatott magán? Nem megyek orvoshoz anti depit nem fogok szedni mint 20 éves koromban mert az a bajt nem oldja meg! Ha valami ilyen cipőben járt mint én kérem irja meg hogy s mi változtatta meg. Privátba nem válaszolok. Köszi :(


2020. ápr. 19. 17:58
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Szia!


Próbáld ki, hogy szexelsz is velük. Én csináltam egy ideig aztán rájöttem, hogy mennyire retardált emberek is vannak és hogy milyen jó az életem.

Gyakran nem tudjuk értékelni amink van...

Sorolj fel mindennap egyre több dolgot amiért hálás vagy az életben.

Aztán megpróbálhatod felsorolni mi az amikre büszke vagy az életedben.

Ráfogsz jönni, hogy sok minden jó az életedben.

Kellenek életcélok is amiket ha elérsz tudsz örülni. Ezek lehetnek apró dolgok is.

23N

2020. ápr. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Leírhatnám a saját nyomorúságomat,de úgysem érdekel senkit+szégyellem is a dolgot,szóval ezt hagyjuk.


Röviden:A problémát ismerem,a gond az önbizalmaddal van.A neten rengeteg tippet találsz a fejlesztésére(írj listát a jó tulajdonságaidról/változtass a gondolkodás módodon,stb.),leginkább azt tudom javasolni,hogy tűzz ki egy célt és valósítsd meg.

Oké,qrvanehéz,ha nincs semmi motivációd,de van egy rossz hírem.Nincs isten.Nincs sors.Nincs eleve elrendelés,te vagy a felelős a saját életedért,olyan lesz,amilyenné teszed.

Hallottad már a NAG rövidítést?Azt jelenti,Negatív Automatikus Gondolat.Idővel annyira berögződnek,hogy az ember csak a szar dolgokat veszi észre.Próbálj odafigyelni rájuk és lődd le őket.Bővebben itt:


[link]


(Kognitív viselkedés terápia,egyedül is végezhető.)


Azt írtad,nem akarsz antidepresszánst.Ez érthető,a szedálás csak elnyomja a tüneteket,de TALÁN érdemes lenne felkeresned egy pszichológust.(Elvileg nem ír fel gyógyszert,csak beszélgettek,de ezt te is tudod.)


A félelem erősebb a szeretetnél,ezért nem szereted magad.A gyűlölet erősebb a félelemnél,ezért gyűlölöd magad.Iktasd ki a félelmet és győztél.

2020. ápr. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Kitudja miez... énis ugyanebbe vagyok ferfiként 29 evesen a kutyának se kellek es csak a baj ér.évekóta ezvan. Pedig nemtettem senki ellen semmi rosszat.
2020. ápr. 20. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Mit csináltál 20-30 évesen amikor fiúzni kellett volna?
2020. ápr. 20. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
elég soakt gondolok az öngyilkosságra is. De még ahhoz is szar vagyok hogy meg tegyem, pedig van 40 szem rivotrillom.
2020. ápr. 20. 11:58
 16/26 JLCS válasza:
Amit írsz,nagyon súlyos önértékelési zavart jelez. Nem is tudom mit lehet ilyenkor mondani. Ismerem a filinget,és tudom,hogy lehet másképp is látni a dolgokat. Javában járom én is ezt az utat,évtizedek óta egyedül élek (f),de általános recept a megoldásra nincs,mert az életünk sematikusságán túl,mindannyian másképp éljük meg a sorsunkat. Ha belegondolunk,az embernek van egy veleszületett méltósága,amihez viszonyulhat-ha egyáltalán eszébe jut. Minden ember egyedi,és nem ismételhető-SAJÁT élete van. Úgy látom a legtöbb mégis kívülről várja a saját létének a "visszaigazolását" ami részben jogos is,De ehhez a belső életet nem szabad alárendelni,hisz ott találhatod a saját értékedet,és ezt nem szabad feladni,vagy alárendelni semmi külső változónak. Az egyensúlyt külső és belső között nehéz valóban megtalálni. Ne hidd,hogy nekem,aki ezeket irkálom folyton sikerül-napi szinten kínlódom mások szemétségén-de mégis másképp látom,és élem meg,és sikerül feldolgoznom. Ha érdekel a mondókám még írhatok erről.
2020. ápr. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 JLCS válasza:
Amit leírtál, annak alapján téged egy értékes embernek látlak,de valami miatt felgyűltek benned a rossz érzések,és indulattá váltak,magad ellen. Anno fiatal koromban felrobbant a családunk élete,anyám meghalt,apám pedig gyalázatosan viselkedett vele, amíg élt. Eleresztettem magam,sokat ittam,és zavaros helyzetekbe keveredtem,amik végződhettek volna rosszul.Párkapcsolatot nem mertem vállalni. Pedig lehet hogy egy társ jó lett volna (vagy rosszabb)ha magamra akartam volna találni. Ez utóbbi valamennyire megtörtént,hosszú évek alatt,és megtanultam bízni a sorsomban-hiszen a sorsom is én vagyok,nem?? Amit előzőleg a belső életről írtam,nem elvont agyalás részemről hidd el. Ha nehéz volt az élet,pl a művészet,a szépség élvezete,csodálata,mindig okozott belső örömöt. Megpróbálom élvezni az életet,amit lehet belőle. Azt nem hiszem,hogy nem érdekel téged semmi. Talán a rossz érzések miatt van. Ami az emberi méltóságot illeti,ezt is az élet hozza. Például,sokat hallom: nem kellek senkinek. Mi ez??? Nem vagy és vagyok árucikk amit becsomagolva el kell adni--talán a középkorból maradt ez a felfogás. Aztán: felesleges vagyok!!! Ilyen sincs! Minden ember jön,és megy, ki az aki megmondja,hogy szükség van rá,vagy nincs? Ez is valami ősi csordaszellem továbbélése. Ezek nagyon deprimálóan hathatnak,elismerem. Drága Főnök Uraim,a múltban,és most is szeretik hangoztatni,hogy nincs pótolhatatlan ember. Ja De ilyenkor általában magukat kifelejtik a gondolatmenetből,pedig ők is lecserélhetők,bármikor,bármire. Akik a pofámba hazudnak,és csak annyi az értékem a szemükben,hogy húzom e a szekerüket vagy sem,ne mondják meg azt hogy mennyit érek,én,vagy más. Te is értékes ember vagy,hidd el. És ne írj olyanokat,hogy öngy. --le se akarom írni a szót.
2020. ápr. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,attól tartok depressziós vagy.Nem kell bemondásra elhinni,itt találsz hozzá egy tesztet,és pár tippet,hogy mit tehetsz ellene gyógyszerek nélkül.


[link]


Tudom milyen érzés úgy felkelni,hogy semmi értelmét nem látod az adott napnak.Tudom milyen,mikor úgy érzed,hogy nincs kiért/miért élned.Nekem segíteni szokott a koplalás,ha nagyon szarul vagyok,két-három napig nem eszek semmit,csak vizet iszom.Segít kitisztítani a fejemet és visszatérni a jelenbe.

2020. ápr. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Igen éreztem már is és még most is küzdök ezzel az érzéssel.


Tény, hogy depressziós vagy és ahogy nekem tűnik ezzel te is tisztában vagy. Ha nem akarsz vele orvoshoz menni ám legyen de akkor is kezdenek kell majd vele valamit.


A leírtak alapján nekem azért egy elég sikeres nőnek tűnsz mégis elégedetlen vagy magaddal. Ennek és a depresszióban az oka szerintem a gyerekkorodban keresendő. Valamiért van egy olyan érzésem, hogy nem a teljes történetet hallhattuk, ami viszont lényeges lenne.

Itt is az első dolog amit tehetsz. Nézz magadba és gondold végig mindent magaddal kapcsolatban, ezeket a gondolataidat akár le is írhatod. Írd le, hogyan állsz jelenleg az életben, milyen gondjaid vannak, ezek a gondokbak mi az oka, stb.


Magányos vagy. Bevallom itt majdnem azt gondoltam, hogy kamu a kérdés, nehezen akarom elhinni, hogy egy sikeres és csinos 40-es nő ne tudna könnyen találni valakit amikor az idősebb nők szinte a reneszánszukat élik.

De tegyük fel, hogy így van. Akkor ennek mi lehet az oka. Milyen elvárásait vannak a férfiak elé? Milyen elvárásaid vannak egy kapcsolat irányában?

Azt írtad, hogy nem is akarsz lefeküdni senkivel. Ez jelenleg jó is és rossz is. Rossz mert azt jelenti, hogy nem tudsz eléggé megbízni senkiben, jó mert így legalább nem a szexbe menekülsz önigazolásként vadidegenekkel.


Nincs hobbid. Semmi baj, nem kell görcsösen kijelölni egy hobbit. De azért valami csak van amiben a kedvesét leled pl.: lehet ez az olvasás, kirándulás, főzés, zsonglőrködés vagy bármi más ami segít kikapcsolódni.


Nincsenek barátaid. Itt nyilván megint nem tudunk eleget arról, hogy milyen közösségek vesznek körül vagy van-e ennek valami oka, bár ez is olyan mély téma amit nem igazán lehet leírni két mondatban.

Azt mondtad csinos vagy de a személyiségétől keveset írtál. Azt mondtad, hogy segítőkész vagy, de egy goromba ember is lehet az. Esetleg írhatnál magadról többet is, ide vagy privátba a fene se bánja de kevés az információ ahhoz, hogy tényleg jó tanácsot tudjunk adni, ami segít.


Túl keveset tudok rólad így nem tudok biztos módszert mondani. Nekem is voltak és vannak mind a napig ehhez hasonló gondjaim. Én első lépésnek igyekeztem tisztázni a gondokat és az okait magammal. Aztán kitalálni mi is lehet a megoldás és kis lépésenként változtatnak rajta. Persze még így is követ el hibákat az ember de ez is a fejlődés egyik útja.

Én egyes egyedül akarok minden gondot megoldani és ezért jóval nehezebb. Ha tanácsolhatom akkor te ne kövesd el ezt a hibát. Lehet ez a támasz szülő, testvér, egy legközelebbi ismerős, akár egy szerető is akiben tényleg bízhatsz.


Egy időben én is sokat gondolkoztam azon, hogy öngyilkos leszek úgyhogy van elképzelésem min mehetsz át. De ne legyél az. Hidd el, hogy sokkal több ember van aki kedvelnek mint azt gondolnád és nagyon sok férfi pont olyan nőre vágyik mint te.


Kicsit hosszú lett de még így sem fért bele sokminden úgyhogy a hosszúságért bocsi.

2020. ápr. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

#19


A kérdezőnek nem partner kell,hanem lelki segély szolgálat.Ezt nem bántásból írom,segíteni szeretnék.(Én adtam a 12/18-as válaszokat.)


Szarnak tartja saját magát,szerinted mit kommunikál akkor a külvilág felé?!Férfi vagyok,ha valaki ilyeneket ír magáról társkeresőn,mit kellene nekem gondolnom magamról?Hogy nekem csak a selejt jut?Hogy szép a csaj,de teljesen defektes?

Neked tetszene egy olyan ember társasága,aki önmagát nem tartja semmire?

Ilyen nővel nem kezdeményeznék kapcsolatot(Oké,úgysem állna szóba velem,vele ellentétben én tényleg szar vagyok,de most tételezzük fel.),egy önbizalomhiányos ember csak lehúzni tudja a másikat(tudom magamról).


Kérdező,miért gyűlölöd magad ennyire?Mi nem sikerült?Milyen belső mércét nem tudtál megugrani?És egyáltalán,te állítottad a lécet magadnak?

2020. ápr. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!