Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy dolgozzam fel extrovertál...

Hogy dolgozzam fel extrovertáltként, hogy a barátságaim kopnak, elhalnak?

Figyelt kérdés

Volt több barátom, de egyre szétágazóbb irányba tart az életünk. Részemről meglenne az érdeklődés továbbra is, de ők valahogyan közömbössé kezdenek válni velem, vagy már el is halt teljes mértékben a barátság, sőt már a kommunikáció.


Elég nehéz azonban nekem új emberekkel ismerkedni, valahogy nem találok hozzám hasonlót (régebben valahogy ez ment), sok felületes ismeretség, haverság alakul egyetemen is, semmi mélyebb. A régi kapcsolatok meg csak kopnak és kopnak és a végére elfogy. Egy ideig pedálozom, kezdeményezek, de belefáradtam.


Igaz, van párkapcsolatom, de a párom annak ellenére, hogy idősebb nálam, több aktív barátsággal rendelkezik, hívják őt ide-oda, programokra, utazasokra.. És bevallom - rondan hangzik sajnos - de irigységet és fájdalmat érzek. Féltékeny vagyok a barátaira. Ha nekem is lennének normálisan működő kapcsolataim, ahonnan kaphatnék szeretetet, nem lennének bennem ilyen érzések. Mert érzelmileg ki lennék elégítve. De így szeretetéhesen sajnos előjön bennem az irigység, féltékenység és már utálom magam emiatt is.


Kezdem magam eléggé elcseszettnek érezni, magányos vagyok. Szükségem van me-timera, de amikor egész nap szinte a barátom az egyedüli, aki hozzám szól, akit egyáltalán érdeklek.. Ez sajnos nekem kevés. :(


Egyetemen rengeteg próbálkozásom volt barátkozásra, de különböző okokból kifolyólag sajnos egyikből sem lett tartós, elmélyült kapcsolat.


Kezdem feladni, és már a depresszió szélén állok, sőt már fél lábbal benne. Sz@rul érzem magam. Es attól még sz@rabbul, hogy ilyen kisajátítós gondolataim támadtak a barátom kapcsán, legszívesebben saját magamat köpném szembe, hogy egyáltalán ez eszembe jut.


Nem tudom, mit tehetnék, ötletem sincs, próbálkoztam, sikertelenül.


21


2020. ápr. 25. 23:51
 1/4 anonim válasza:
100%

Nagyon szomorú, de fel kell dolgozni, hogy minél idősebb egy ember annál kevesebb igaz barátja marad. Az eltávolodás pedig nem megakadályozható fizikailag. Ha minél távolabb vagy a barátoktól annál kevesebb lesz sajnos a közös téma, közös érdeklődés. Csak a nagyon szoros barátságok, azaz igazi barátságok maradnak meg.

Én úgy gondolom minél mélyebb egy párkapcsolat annál inkább a szerelmed mellett ő lesz a legjobb barátod is. És ezzel nincs gond.

Egyébként miért nem von be a párod a baráti körébe? Az lenne a normális szerintem.

2020. ápr. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a párod nem tud kielégíteni, és szeretetehes vagy az elég baj.
2020. ápr. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én 29 vagyok, nekem egyetem alatt még megvolt a korábbi baráti társaságom és egyetem alatt is szereztem barátnőket. Igaziból akkor kopott le szinte mindenki, amikor elkezdtünk dolgozni, és sokan más városba vagy külföldre mentek, esetleg már gyerekük is született. Nekem összvissz egy barátnőm maradt, akivel összejárunk. Munkahelyen hiába próbáltam kialakitani baráti kapcsolatokat, nem sikerült. Azért nagy ritkán szervezünk valami közös programot, de ahhoz tényleg alkalom kell. A kérdésedet olvasva, bennem is az merült fel, hogy bakker, hát van párod, az tök jó, neki meg van baráti köre, akkor van kikkel programot szervezni, kirándulgatni. De aztán meg az jött le, hogy téged nem nagyon vihet magával. Vagy rosszul gondolom?
2020. ápr. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1 és 3,


Mivel nem élünk együtt, heti 3x találkozunk összesen, és valahogy mindig úgy jön ki, hogy amikor nem vagyunk együtt, ő akkor megy programokra a haverokkal.

Meg sajnos (vagy nem sajnos) nekem volt egy hobbim, amivel tudtam pénzt is keresni, és általában ezek vagy a péntek vagy a szombat vagy mindkettő estéjét elvitték, neki meg akkor voltak általában barátod-csopis programjai.


Ennek ellenére többször volt rá példa (főleg a vírus előtt), hogy az ő barátaikkal csináltunk programot, de egyáltalán nem lett azokból sem annyira elmélyült kapcsolat, mert ott is mindenki éli már az életét (ők idősebbek is). Tehát ha ott vagyunk, jól elpoénkodunk, elbeszélgetünk egymással, de ilyen évente kb 5-10x van, tehát 1-2 havonta van egy ilyen.


Tehát visz ő, hívott is, de sokszor nem értem rá, mert előtte 1 nappal szóltak, hogy ez lenne a program (ha korábban mondják, a hétvégi "munkámat" le tudom mondani. Szóval én az én hibám is.


Most a vírus alatt igaz, ráérnék, de pl most hétvégére is a mai napot beszéltük h együtt leszünk (tegnap tanultam), őt tegnap hívták egy teraszos grillpartira nap közben, és ezt is csak este mesélte.


Nekem az is a problémám, hogy nap közben egyáltalán nem szoktunk beszélni. Igaz esténként fel-1 órát telefonálunk, mikor hogy, de hiányzik a napközbeni kommunikáció, legalább minimális szinten. Ezt mondtam már neki, erre az volt a válasz, ha van valami fontos, írjak neki, amikor tud, visszaír :D ez a kösz, nesze semmi, fogd meg... Kategória, nen igazan értett meg, azt hiszem.

2020. ápr. 26. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!