Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csináljak, hogy túléljem...

Mit csináljak, hogy túléljem az elkövetkezendő időszakot?

Figyelt kérdés

A koronavírus miatt már március 12-e óta itthon vagyok (amióta bezárták az egyetemeket és hazaküldtek minket a koliból) és tudtam, hogy ez engem nagyon durván meg fog viselni, de amíg lehetett próbáltam másra koncentrálni. Most viszont már véget ért a szorgalmi időszak is, és már most érzem, hogy ez így nem lesz jó, az elkövetkezendő nyár pedig kimondottan katasztrofális lesz.

A nyár eleve mindig nehéz időszak számomra, mert olyan mintha kiszakadnék az életemből és csak úgy tengődnék a semmiben, sőt tulajdonképpen erről van szó. Most pedig még rosszabb, mert már durván két hónapja itthon vagyok... Egy darabig nyilván élvezem az otthonlétet, hogy végre nyugalom van, kipihenhetem magam és elfoglalom magam ezzel-azzal (pl. otthoni teendők, film, hobbi, tanulás önszorgalomból, szóval kitalálok magamnak mindenfélét), de ez egy pillanat alatt átvált egy ilyen depressziószerű állapotba. Tulajdonképpen az én esetemben a nyári hónapok úgy néznek ki, mint a kijárási korlátozás. Egyszerűen nincsen mit csinálnom, nem tudok hová menni, nem tudok találkozni senkivel sem, nem tudok beszélgetni senkivel sem és otthon döglődöm a szobámban egyedül 0-24. Hiányzik az, hogy minden nap felkeljek valami miatt, ténylegesen produktívan teljen a napom, legyen valamilyen feladatom, emberek között legyek, beszélgessek és éljem az életem. Itthon ez mind nincsen meg, és ebbe néha tényleg úgy érzem, hogy beleőrülök, sírok, rossz a kedvem és csak úgy tengődök egyik napról a másikra azt várva, hogy kezdődjön már el az új félév.

Én nagyon szeretnék ezen változtatni, jó lenne, ha nem így kellene eltöltenem a napjaimat egészen szeptemberig, de nem sok lehetőséget látok rá sajnos. Nektek van bármi ötletetek?


2020. máj. 11. 20:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
Dolgozzál.
2020. máj. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az egy nagyon jó dolog lenne, ha találnék munkát arra az időszakra, viszont sajnos sosem sikerült még és most sem fűzök hozzá túl nagy reményeket. Egy vidéki kisvárosban élek, ahol az is nagyon nehezen talál állást, akinek már van egy használható piacképes végzettsége, nemhogy egy diák. Itt tulajdonképpen a diákmunka fogalma sem létezik, mert a klasszikus diákmunkás pozíciókat (pl. vendéglátásban vagy áruházakban, boltokban) is felnőtt, akár szakmai végzettséggel rendelkező munkaerő tölti be. A mezőgazdaságban pedig ugyanúgy nincsen lehetőség, már címerezni sem lehet. Az mindig felmerül, hogy jó lenne máshol is keresgélni, de úgy pedig általában a matek nem jön ki... Amennyi pénzt el kellene költenem lakhatásra vagy ingázásra, annyit nem is keresnék meg.
2020. máj. 11. 20:19
 3/14 anonim ***** válasza:
Mit tanulsz? Menj szakmai gyakorlatra.
2020. máj. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2020. máj. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az én esetemben a szakmai gyakorlat nem nagyon játszik. Anglisztika szakos vagyok és bár, lenne olyan diákmunka, ahol nyilván számít a nyelvtudás (más nyelvet is beszélek az angol mellett) és nem várnak el mellette más szakmai készségeket, de ugyanúgy nem itt és máshol tulajdonképpen ugyanúgy a távolság, lakhatás, utazás költsége a probléma. Tavaly próbálkoztam azzal, hogy keresek vendéglátós munkát a Balatonon, mert ott is jól jöhet a nyelvtudás és sokaktól hallottam, hogy nyáron a szezon alatt bárkit felvesznek, még szállást is adnak stb., de nem sikerült. Vagy anyagilag nem jöttem volna ki jól (pl. szállás címén olyan összeget vontak volna le a fizetésemből, ami kb. semmire nem elég) vagy pedig sok helyen mégiscsak problémát jelentett, hogy nincsen semmilyen tapasztalatom vendéglátói területen. Ez az anyagi része lehet visszásan hangzik, abból a szempontból, hogy elsősorban nem pénzkeresési szempontból lenne jó a munka, hanem tulajdonképpen az a lényeg, hogy ne otthon pusztuljak meg a négy fal között. Viszont nem is szeretnék és nem is tehetem meg, hogy elköltsek egy kisebb vagyont arra, hogy dolgozhassak.
2020. máj. 11. 20:32
 6/14 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok.
2020. máj. 11. 20:32
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem adsz angol órákat?

Online is lehetne. Ha kicsit olcsóbban adod mjnt átlagban, akkor sokan jelentkeznék szerintem.


Vagy nyári egyetem kurzusai.


Online kurzusok külföldi egyetemeken?


Nálunk szokott lenni ez a tandem program, amikor külföldi diákkal kell beszélgetni, hogy ők magyarul gyakoroljanak, te meg egy másik nyelven.

2020. máj. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha az számít leginkább, hogy elfoglald magad, és kiszakadj otthonról, akkor akár önkéntes is lehetnél. Szoktak sokszor ilyet keresni a rendezvényszervezéstől az állatmenhelyeken való besegítésig. Nézz körül, hogy jelen helyzetben mi az, ami elérhető. Ha pénzt nem is hoz, legalább nem otthon ülsz és depizel.
2020. máj. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Hát rengetegen tanítanak angolt. Ez nem egy nagy település, de még itt is van több magántanár és nyelviskola is, ahol végzett, több tíz éves tapasztalattal rendelkező tanárok dolgoznak. Van olyan, aki még ingyen is tanít egy pályázatnak köszönhetően... Azért ezzel szemben szerintem nekem nem lenne kimondottan sok esélyem. Oké, beszélem a nyelvet és segítettem már ismerősöknek nyelvet tanulni, de nekem nincsen semmilyen szakmai hátterem, sosem tanultam és nincs is nagy tapasztalatom. Nem akarok átverni sem senkit stb., tudom mekkora elvárások vannak a nyelvtanulói oldalról és nem biztos, hogy azoknak meg tudnék felelni.

Tavaly voltam egy nyári egyetemen külföldön és az egy nagyon jó lehetőség volt, de azon kívül nem nagyon találtam mást, amit anyagilag is megengedhetek magamnak. Az egyetemünkön nincs is más. Online kurzusok persze, vannak a neten, annak még lehet utánanézek. Az önkénteskedésre lennének ötleteim, külföldre is van csomó EU-s program, de ezeknek a nagy része az időtartam miatt nem jönne szóba. Itthon viszont nehezebb, legalábbis én eddig nem nagyon találtam jó programokat, de még keresgélek.

2020. máj. 11. 22:59
 10/14 anonim ***** válasza:

Mindenre zsigerből rávágod, hogy mit miért nem csinálsz. Úgy, hogy meg sem próbálod.

Mi lesz, ha vége lesz az egyetemnek?

Már előre eldöntötted, hogy tapasztalat nélkül nem vesznek fel sehova és akkor ennyi?

Azt írod, szeretnél változtatni, de igazából nem teszel semmit.

Tudod mit? Nyár végére fusd le a maratont. Minden reggel kelj fel és gyakorolj a feladat, a cél érdekében. A rendszeres mozgástól hátha nem leszel ilyen letargikus.

2020. máj. 12. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!