Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Be fogok így gyogyózni itthon....

Be fogok így gyogyózni itthon. Mit tudok csinálni a jelen körülményekben, hogy ezt elkerüljem?

Figyelt kérdés
Március óta havi egy alkalommal hagytam el a házat, azóta nem is beszélgettem normálisan emberekkel, nem voltam sehol és nem csináltam semmit. A szorgalmi időszak alatt még nem éreztem ezt így, mert minden nap voltak óráim, sokat kellett tanulnom és ezek el is vették minden időmet, de ez már elmúlt. A vizsgáimat is elég gyorsan letudtam és azóta teljesen magam alatt vagyok, minden nap sírok, nincsen kedvem semmihez, meg is híztam, csak szenvedek itthon. Annyiból áll a nap, hogy felkelek, kényszerből csinálok valamit (netezek, filmezek, főzök, olvasok, eszek stb.) ami jelen pillanatban egyáltalán nem is érdekel és semmi kedvem nincsen hozzá, és lefekszem aludni. Bár az utóbbi napokban már a nap nagy részét át is alszom, fel sem szoktam öltözni. Hajat mosni, szőrteleníteni stb. is egyre ritkábban szoktam, annyira nem érdekel már. A szüleim dolgoznak, de valamikor kb. nem is találkozunk vagy csak köszönünk egymásnak és ennyi. A barátaimmal is éppen csak, hogy tartom a kapcsolatot. Valakivel márciusban beszéltem utoljára, azóta nem lehet elérni, de a többiekkel is csak egy-két szót váltunk messengeren és ennyi. Faluban lakunk, szóval itt nem is tudom mit tudnék csinálni, mert nincsen semmilyen lehetőség arra, hogy korombeliek társaságában legyek és beszélgessek, barátkozzak, ismerkedjek vagy csak szimplán emberek között legyek. Arra nincsen pénzem, hogy a nyárra elköltözzek és ebben a szüleim sem támogatnak, a vírus miatt pedig minden egyetemi ösztöndíjas lehetőségnek is annyi. Nem tudom mit csináljak, mert én ezt nagyon nem bírom és nem tudom mi lesz velem így szeptemberig. A szüleim is csak kiabálnak velem, hogy miért vagyok ilyen meg felidegesítem őket, de ők sem tudnak szolgálni értelmes válasszal.
2020. jún. 5. 23:32
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:

Neked aztán érdemes segíteni mindenkit csak lepontozol. Azt írod nem csknalsz semmit csak eszel meg alszol meg netezel és hízol meg szőrös vagy és ki sem mész a házból. Ettől én is begyogyóznék. Mimdrn amitnfeloroltak neked az derogál. Pedig ha rendbetenned magad és sézalnal vagy futnál neha egyet sokkal jobh kedved lenne. De ez nem jó valamiért. Azt írod 2 órás körzetedben egy termetett lélek nincs akivel szóba tudnál állni. Valamiért a családod is üvölt veled, kimozdulni lehetetlenség onnan. Akkor mond meg mit vársz tőlünk? Varazsoljunk az ajtód elé 10 db korodbeli lányt meg fiút programtervekkel? Ajanlom olvasd el az egyszemélyes sziget c.könyvet Tom Neale től. Egy lakatlan szigeten töltött 6 év valós története. Ő nem unatkozott és kinlódott egy percig sem pedig ott telefon meg internet sem volt.

Persze most jön az a kifogás hogy nem tudod megszerezni. Ha privátban elküldöd az emailed átküldöm epubban a könyvet.

Egyebkent templom minden faluban van. Jobb híjjan oda is eljárhatsz éa megkérdezheted a papot tudnal e segíteni. Szerintem örülni fog. Nem baj ha nem vagy hívő. A fiatalaoknak mindig örülnek és szoktak lenni közösségi programok is a legtöbb helyen. Hajrá!

2020. jún. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:

Szoktam társkereső és hasonló appokat használni, időtöltésnek néha jó, de ennyi. Az egyetemen nem lehet bent maradni a kollégiumban a nyárra (csak mindenféle igazolásokkal pl. tudományos tevékenység), pláne most a vírus miatt. Nem is azt írtam, hogy az lenne a legközelebbi város. Az a legközelebbi város, ahol van is valami. Közelebb csak kisvárosok vannak, ahol ugyanúgy nincsen lehetőség. A szüleimet is kérdeztem, de nekik sem volt semmi ötletük és egyikük sem olyan helyen dolgozik, ahová felvennének diákokat. Testvérem van, de már nem velünk él, saját családja van.

Gondolom nem fogod elhinni ezt sem, de templomunk nincsen. A környező városokban van, de nem vagyok vallásos és egyáltalán semmi közöm nincsen semmihez, nem érzem jól magam hívők között (katolikus iskolába is jártam, gyűlöltem).

2020. jún. 6. 19:45
 23/42 anonim ***** válasza:
88%

Igen,a kérdező csak a kifogásokat keresi,kár erőlködnünk.

Nem értem,miért lettem ennyire lepontozva.

Nyilván oka van,hogy az ismerőseid így elmaradnak mellőled.

2020. jún. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
Én egy egészen kicsi faluban nőttem fel. Ahol még autó is csak heti 1-2 alkalommal ment át a falun. Érdekes módon sosem unatkoztam. Bicikliztem, segítettem a ház körül, mivel nekünk nem voltak állataink a szomszédokhoz is átjartam segíteni mert szerettem az állatokat. Megismerkedtem a velem egykorúakkal. Elmentünk sóskát szedni a töltésre, fürödtünk a Szamosban, kutyaólat építettünk, fagyiztunk, vigyáztunk a kisebb gyerekekre, fára másztunk, felkéretzkedtünk a lovaskocsikra, vártuk este a tehéncsordát, csúzdaztunk a szénakazlakon, sárból várat építettünk, szallonátvsütöttünk a kert végében.....stb. pedig akkor meg tv meg internet sem volt. A fel falu egy helyre járt megnezni az esti mesétna felnőttek meg utána a híradótm mégsem unatkoztunk. Nem szereted a természetet? Meg a családodat? Miért nem mész át nyárra a tesódhoz? Ha úk családja van akkor biztoa jól jönne neki a segítség a gyerekek körül. Egy katolikusciskola más mint egy egyhazi közösség. Én sem vagyok hívő de mikor egy új városba költöztem egyedül voltam lementem a közeli templomba pár misére. Kedves emberekkel találkoztam és a prédikációk is érdekesek haaznosak voltak a számomra. Húsverkoe pedig nagyon szép únnepség volt és nem voltam olyan magányos. De nehoga kipeóbáld mert még jó lenne és megismernél pár korodbelit akikkel más programokra is el lehetne menni. Egy kisvárosban vanbak kavézók éttermek boltok. Nem értem miért nem mész be a legközelebbibe es jaros végig ami nyitva van éa kerdezed meg nem kell e munkaerő. Híaba írtak a wwoofet. Én is ismerem. Meg sem fogod nézni mert csak nyávogni akarsz meg sajnaltatni magad. Mi varazsoljuk le rólad a kilókat meg a szőrt? Ha meg sem mozdulsz mégia hogy dogbak megoldódni a dolgaid. Felnőtt ember vagy és nyávogsz? Mi lesz ha befejezed a sulit. Ülni fogsz otthon nagykorúként? Komolyan az a legnagyobb bajod, hogy nem tudsz mit kezdeni magaddal egyedül de hozzászólni sem mersz senkihez? Olyan falu nincs ahol mindenki 100 évea rajtad kívül. Máskor meg azt írod nem ismersz ott senkit. Ha nem érdeklődsz senki iránt akkor miert város hogy irantad bárki érdeklődjön. Egy ilyen dögunalmas magát sajnaltató valakivel én sem barátkoznék. A szüleidnek fogsz picsogni egy eleten át hogy mama unatkozom? Taps! Nehéz felkelni tudom. Nekem is.nehéz volt a járvány alatt. De tudtam hogy a fetrengéstől csak minden rosszabb lesz így folyamatosan csinaltam valamit és se nem híztam el sem sűllyedtem depresszióba. Mozdulj mwg kisasszony!
2020. jún. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:
Az tök jó, ha te szerettél ott lakni, én nem. Velem nem foglalkoztak a szüleim, soha nem csináltunk együtt semmit sem, semmilyen családi programunk nem volt. Nem is jó velük a kapcsolatom, beszélgetni sem igazán szoktunk. A testvéremet sem nagyon ismerem, nagy közöttünk a korkülönbség (16 év), nagyon korán elköltözött otthonról és emiatt nem alakult ki közöttünk testvéri kapcsolat. Mi itt helyben sem jártunk át egymáshoz, itt nem volt olyan, hogy pl. elmentünk sóskát szedni stb., nem is ismertük egymást körülbelül. Az általános iskolám volt katolikus, rendszeresen kellett járnunk misére, mindenféle lelki napokra, antióchiára stb., borzalmasan utáltam és azóta nem is voltam se tempómban, se semmilyen egyházi rendezvényen, helyen, közösségben és nem is szándékozom. Borzalmas emlékeim vannak. Megnéztem az említett wwoofet is, ahogyan a munkalehetőségeknek is utánajártam, de azt nem találtam semmit. Senki nem kérte, hogy ti vagy úgy egyáltalán bárki levarázsolja rólam a szőrt vagy a kilókat, az "unatkozom" szó sem hangzott el egyszer sem és nem is írtam, hogy ez a járvány miatt lenne. csupán annak reményében tettem fel a kérdést, hogy itt hátha van olyan ember, aki megért és ennek fényében tud nekem segíteni. Viszont itt is kb. mindenki csak szidni tud úgy, hogy kb. nem is ismer...
2020. jún. 6. 22:00
 26/42 A kérdező kommentje:
Azt sem tudom, hogy honnan vettétek, hogy hozzászólni sem merek senkihez, egy büdös szóval nem írtam ezt sem.
2020. jún. 6. 22:00
 27/42 anonim ***** válasza:
39%

Ha nem unatkozol akkor mi a problémád? Mitől bőgsz folyton? Komolyan nem értem?

Képzeld nem a szüleimmel mentem sóskát szedni meg sehova mert a szüleimnek nem kellettem és a nagyszüleim neveltek akik nem tudtak szaladgálni egy gyerekkel mert öregek voltak hozzá a mamám még szívbeteg is. Feltaláltam magam. Talán itt az ideje megismerni a testvéredet nem gondolod? Beutazhatnál a 2 óranyira lévő városba is ahol "van valami" nem ráérsz? Talán sétálj be a diákirodába hátha ajanlanak valami munkát. Megkerdezheted az egyetemen is nincs e valami kutatás amibe becsatlakozhatsz. Lassab indulnak a nyári gyerektáborok nézz utána hátha keresnek segítőt. Vagy elmehetsz valami alkotó taborba is. Az sem kizárt hogy júliusban már nyelvi tabor is indulhat. Nem lehet tudni. De felőlem sajnalhatod magad egész nyáron. Más hálás lenne hogy pihemhet 3 hónapot és meg a koronavírus fertőzesnek sincs kitéve egy faluban. Jó levegő, csend, nyugalom de rossz. Ha meg hozuá mersz szólni másokhoz akkor miért nem teszed és hívsz el valami lrovramra másokat. Ha mindenki nemet mond akkor azert elgondolkoznék miért lehet ez. A neten való pötyögés valóban nem túl izgi egesz nyaron de te tudod.

2020. jún. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
Ha nem szeretsz ott lakni akkor miért nem vállalsz munkát ott ahol lakni szeretnél és költözöl el? Budapesten biztos talalnal olyan albit ahol többen laktok együtt. Mindjárt nem lennel egyedül és úgy nem is lenne olyan drága. Legalább megpróbálnám.
2020. jún. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:
Nem írtam, hogy a szüleiddel mentél sóskát szedni képzeld el... Én is feltalálom magam, de attól még egyedül vagyok itthon, még mindig ez zavar és nem azzal a van a probléma, hogy nekem ne lenne olyan varázslatosan kreatív agyam mint neked, hogy elfoglaltságokat találjak magamnak erre a 3 hónapra. Társaságom nincsen hozzá. A testvéremmel abszolút nem tartom a kapcsolatot, ez nem véletlen és erről nem kívánok többet megosztani. Azért nem hívok el senkit, mert mindenkit elhívtam már aki szóba jöhet, de senki sem hajlandó semmire egy totál idegen embert vagy akit nem kedvelek pedig értelemszerűen nem fogok.
2020. jún. 7. 00:07
 30/42 A kérdező kommentje:
Nem tudnám eltartani magam, főleg ha szeptembertől elkezdődik az egyetem, mert akkor már nem is tudnék dolgozni az óráim miatt.
2020. jún. 7. 00:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!