Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Be fogok így gyogyózni itthon....

Be fogok így gyogyózni itthon. Mit tudok csinálni a jelen körülményekben, hogy ezt elkerüljem?

Figyelt kérdés
Március óta havi egy alkalommal hagytam el a házat, azóta nem is beszélgettem normálisan emberekkel, nem voltam sehol és nem csináltam semmit. A szorgalmi időszak alatt még nem éreztem ezt így, mert minden nap voltak óráim, sokat kellett tanulnom és ezek el is vették minden időmet, de ez már elmúlt. A vizsgáimat is elég gyorsan letudtam és azóta teljesen magam alatt vagyok, minden nap sírok, nincsen kedvem semmihez, meg is híztam, csak szenvedek itthon. Annyiból áll a nap, hogy felkelek, kényszerből csinálok valamit (netezek, filmezek, főzök, olvasok, eszek stb.) ami jelen pillanatban egyáltalán nem is érdekel és semmi kedvem nincsen hozzá, és lefekszem aludni. Bár az utóbbi napokban már a nap nagy részét át is alszom, fel sem szoktam öltözni. Hajat mosni, szőrteleníteni stb. is egyre ritkábban szoktam, annyira nem érdekel már. A szüleim dolgoznak, de valamikor kb. nem is találkozunk vagy csak köszönünk egymásnak és ennyi. A barátaimmal is éppen csak, hogy tartom a kapcsolatot. Valakivel márciusban beszéltem utoljára, azóta nem lehet elérni, de a többiekkel is csak egy-két szót váltunk messengeren és ennyi. Faluban lakunk, szóval itt nem is tudom mit tudnék csinálni, mert nincsen semmilyen lehetőség arra, hogy korombeliek társaságában legyek és beszélgessek, barátkozzak, ismerkedjek vagy csak szimplán emberek között legyek. Arra nincsen pénzem, hogy a nyárra elköltözzek és ebben a szüleim sem támogatnak, a vírus miatt pedig minden egyetemi ösztöndíjas lehetőségnek is annyi. Nem tudom mit csináljak, mert én ezt nagyon nem bírom és nem tudom mi lesz velem így szeptemberig. A szüleim is csak kiabálnak velem, hogy miért vagyok ilyen meg felidegesítem őket, de ők sem tudnak szolgálni értelmes válasszal.
2020. jún. 5. 23:32
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:

Tavaly nyári egyetemen voltam külföldön, előtte pedig gimiben nyelvtanfolyamokra jártam nyaranta. Most egyikre sincsen lehetőségem, szóval ezek kilőve.

Tudnék videochatelni párral, de nem akarnak. Ők még nem is végeztek a vizsgáikkal sem, de igazából soha nem is mutattak rá nagy hajlandóságot. Messengeren kb. minden nap írunk valamit egymásnak, de nem beszélgetünk normálisan, nem találkozunk és videochatelni sem akart egyikük sem.

2020. jún. 6. 10:18
 12/42 anonim ***** válasza:
Fogadj “ vendégeket” . Nem leszel egyedül, jó pénzt hoz.
2020. jún. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de arról te tehetsz hogy nem léptél ki a lakasból hónapokig. Azt hiszed a kijarasi tilalom idej alatt budapesten jobb volt a helyzete annak aki teljesen egyedül él. Én is megbuggyantam volna ha nem megyek sehova. Ezért eldöntöttem hogy minden nap setálni fogok. Egyedül is! Mert jót tesz. Én sem találkoztam 2 hónapig senkivel! De minden nap elmentem valahova. Vagy a közertbe vagy a droériába vagy csak sétáltam egy órát esetleg vettem egy fagyit és leültem vele a parkba. Otthon meg tornaztam meg szobabicikliztem sokat ami nagyon jót tett és hogy ne legyek egyedül kerestem a facebookon csoportokat ahova csatlakoztam. Lett egy csomó új ismerősöm akikkel online bulikat meg fimnézéseket tartottunk....stb. nekem nagaon jól telt ez a 2 hónap. Ha ott laknek ahol te akkor vennék egy biciklit és biciliznek egy csomót. Fenykepeznék. Nem hiszem hogy a falu jatárában nincs fotótéma. Madarak, viragok, rovarok biztos vannak. Vavy kiülnék a hatarba rajzolni. Sütiket sütnék. Az is program hogy elmész a boltba. De ha ennyire nem bírid keress rá a wwoof szervetre és mebj el önkéntesnek egy biofarmara. A szállás ingyen van. Munkát is vallalhatnál háha találsz bentlakásost. Szerintem meg sem nézted. Könyvtar nincs a közelben? Nem fog a sültgamb a szadba repülni sajna.
2020. jún. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:

Nehezen hiszem el hogy abban a faluban te vagy egyetlen fiatal

Mi lenne ha bekopognál egy korodbelihez és elhívnad valahova.

2020. jún. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:
Nem haragszom, csak értelemszerűen nem tettem volna fel a kérdést, ha a válaszodban írtak megoldások lennének a problémámra. A kijárási tilalomnak csupán annyi köze van a kérdéshez, hogy a járvány nélkül a márciustól májusig terjedő időszakot az egyetemen tölthettem volna, majd arra is lett volna lehetőségem, hogy a nyárra bent maradjak a kollégiumban vagy részt vegyek valamilyen programban (pl. nyári egyetem). A szorgalmi időszak alatt egyáltalán nem is volt semmi bajom itthon sem, mert akkor annyit kellett tanulnom, hogy kb. reggeltől estig mást sem csináltam. Kaptunk vagy egy tonnányi beadandót minden órára, online óráink voltak, teszteket kellett írni stb., szóval ez bőven kitöltötte a napjaimat, semmire nem volt mellette időm. Így akkor abszolút fel sem tűnt, hogy konkrétan a szobámban élek, ez így utólag rémisztett meg inkább. Viszont a vizsgaidőszak már lazább volt, amióta pedig befejeztem a vizsgáimat azóta kész vagyok ettől a semmittevéstől. Egyedül is ki tudok magamnak találni valami elfoglaltságot (ezt a kérdésben is leírtam), szóval nekem nem az hiányzik, hogy pl. elmenjek sétálni a földek mellett, fényképezzem a bogarakat, rajzoljak a fűben ülve vagy süssek stb., mert ez magamtól is megy. Boltba, drogériába, fagyizni stb. sem jártam, mert itt helyben nincsenek ilyen lehetőségek, ez egy falu. Könyvtár sincsen, csak a városban, de még az sincsen nyitva most sem. Munkát is kerestem (a szüleimet is megkértem, hogy segítsenek nekem, mert nekik úgyis vannak ismerőseik stb.), de semmi és igenis utánanéztem, próbálkoztam. Önkénteskedni is voltam már külföldön, de az általam ismert lehetőségek a vírus miatt most ugyanígy megszűntek.
2020. jún. 6. 16:37
 16/42 A kérdező kommentje:
Idősek laknak itt 90%-ban, és én nem is ismerek itt senkit.
2020. jún. 6. 16:38
 17/42 anonim ***** válasza:

Irtam hogy keress rá a wwoof re a neten. Megtetted? Szallás kaja ingyen. Magyarországon is vannak helyek nem kell külföldre menni. Millió csoport van facebookon csak ki kéne valasztanod az érdeklődesednek megfelelőt. Gondolom azért gyerekek laknak a faluban

Mi lenne ha megkerdeznéd a szüleiket nem kell egy vigyazni rajuk mert unatkozol. Gyerekekkel jó lel lehet játszani. Nem ismersz senkit. Képzeld én is így születtem. Meg kell szólítani masokat mert senki nem fog becsengetni az ajtón, hogy "kovacséknak" van lányuk? Szepen moss hajat, szőrtelenits és holnap indulj el. Mi a legközelebbi város és hany perc oda utazni?

2020. jún. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
Az osztalytársaidat akik levizsgaztak is megkerdezdezhtned nincs e kedvül talalkozni mert unatkozol. Mi veszteni valód van?
2020. jún. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:

Már megkérdeztem őket és nincsen kedvük semmihez, se normálisan beszélgetni, se videochatelni, se találkozni nem akarnak. Igazából sosem akartak csinálni semmit, hiába dobtam fel ötleteket nekik, mindig max. a neten beszélgettünk, az egyetemen vagy valakinél találkozunk pár órát és ennyi.

Gyerekek vannak a faluban, viszont nekem semmi tapasztalatom nincsen gyerekekkel, sosem voltam még kettesben egy gyerekkel sem, de a családban és úgy egyáltalán a környezetemben nincsenek gyerekek. Nem értek hozzájuk. A legközelebbi város, ahol ténylegesen van is valami 1 óra vonattal (+ kb. 1 óra helyi közlekedés ).

2020. jún. 6. 17:18
 20/42 anonim ***** válasza:
Mindenre csak a kifogasokat keresed így nehéz segíteni. Társkereső oldalak is vannak. Próbálj oda regisztrálni. Vagy kérdezd meg az egyetemen nincs e valami bentlakasos lehetőség önkéntes munkára. Hátha. Hol laksz? Mert nekem kamu szagú hogy 2 óra amíg beéraz a vároaba? Bolt meg kocsma mindenzol van. Jars vegig őket hatha felvesznek dolgozni valahova. Vagy kérdzed meg a szüleidet hatha van valami ötletük. Nincs testvéred?
2020. jún. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!