Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tud olyankor tenni az...

Mit tud olyankor tenni az ember, mikor az addigi élete, alapjaiban döl össze, és nem marad senkije és semmilye?

Figyelt kérdés

2020. jún. 17. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Elölről kezdeni.

De a részleteket neked kell kitalálni az egyedi élethelyzetedhez igazítva. De vannak szakemberek akik tudnak segíteni.

Egyébként nekem is ezt kellene meglépni, szóval ha lenne jó útmutató már tudnám szerintem

2020. jún. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Neked hogy alakult igy az eleted? Privatba is irhatod, ha ide nem szeretnéd.
2020. jún. 17. 18:06
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Mivel minden helyzet egyedi, ezért felesleges leírni szerintem. Ráadásul nincs is elég karakter hozzá


#1

2020. jún. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Ha tudod, hogy a senkije pontos j, akkor a semmije mitől lett ly?! :O


Amúgy meg sosem késő újrakezdeni. Igaza van a hozzászólónak. Én is majdnem újrakezdtem már egyszer. De aztán mégse... Így alakult. Alakulhatott volna másképp is. Sose tudom meg, hogy így most akkor jobb vagy rosszabb lett-e végül. Lehet Neked sokkal jobb lesz, mint eddig volt.

2020. jún. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, hogy hoztam össze. :D
2020. jún. 19. 17:40
 6/10 Mézga Krisztina ***** válasza:
Borzasztó egyszerű válaszom van: felnő. Sőt! Kénytelen felnőni. Én egy-két év alatt elvesztettem a szüleimet, a bátyámat, elváltam, munkanélküli lettem, majdnem fedél nélküli, egyedül egy gyerekkel. Meg kellett oldani az életem, és kész, mert már nem rólam, hanem a gyerekemről volt szó. Emellett a legsz@rabb helyzetemben még volt három cicám és egy kutyám, s őket se hagyhattam cserben. Aztán, hogy ne kelljen a gyerekem segítségére szorulni öregkoromra, közel ötvenévesen elvégeztem egy főiskolát, hogy több legyen a pénzem és a nyugdíjam. (Az tény, hogy a cég állta a tanulást.) Megtanított az élet, hogy teljesen egyedül megálljam a helyem, ne szoruljak senkire, s ez nem volt fáklyásmenet. Mondjuk ennek az az ára, hogy senkivel nem kötném már össze az életem, teljesen alkalmatlan vagyok az együttélésre. Ennyi.
2020. jún. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 tambi3 ***** válasza:

Nem az az igazi ember, aki sosem esik el, hanem aki újra fel tud állni. Mint például Te is. Nem lesz könnyű, de sokkal erősebb leszel, ha "elevenen mész át a tűzön..."


Egy kis adalék:

Autó balesetem (azóta két szülinapom van, tök jó...) másnapján magamhoz térve még ketten voltak a kórteremben; a sofőr, és egy húsz éves barna bőrű kisebbségi. Épen vitték tízéves börtönbüntetésének megkezdésére, aminek ő nagyon örült, hiszen ott nem ázik be a tető, valamelyest fűtenek, saját ruhája, sőt saját ágya lesz, amiben csak egyedül alszik, lesz mit enni, szemben az eddigiekkel...


Hogy kinek mi a tragédia, azt nagyjából a társadalmi helyzete, eddigi életszínvonala dönti el.


Nem akarom elviccelni, de ha csal egy halvány mosolyt az arcodra, akkor nem írom le hiába:


Azt mondja a pesszimista:

-Ennél rosszabb már nem lehet...

Mire az optimista:

- Dehogynem...

2020. jún. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én 7 évvel ezelőtt pár hónap alatt vesztettem el a munkám és hagyott el a feleségem... Sz@r volt. Most más a munkám, új feleségem van, máshol élek, más emberekkel találkozom... Igazán kár lett volna akkor feladni.
2020. jún. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Laylah ***** válasza:

3 évvel ezelőtt fogtam magam, otthagytam az egyetemet (nem igazán ment, kicsit távol állt tőlem a szak) és kimentem egymagam Angliába. Már épp terveztem két év után áttelepülni Írországba, mikor megismerkedtem neten a párommal és végül visszaköltöztem hozzá Magyarországra, 250 km-re a korábbi lakhelyemtől.

Új kapcsolat, új hely, új körülmények, új munkakör. Csak barátokat nem találtam, ahhoz túl fura és kölönc ízlésű vagyok a többség számára.

2020. jún. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kincsesne ***** válasza:
53%

"Olyankor" az ember körülnéz, és észreveszi, kik vannak körülötte még nagyobb bajban, - és megkérdezi, miben segíthetne nekik. És segít annak, aki elfogadja. Mindjárt nem lesz egyedül!

Tulajdonképpen ez a legélesebb helyzet, amelyben rá lehet jönni, hogy mi is az élet értelme. - Egymásért kell élni, másként nem lehet, és nem is érdemes!

2020. jún. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!