Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi fordul meg a fejetekben...

Mi fordul meg a fejetekben amikor egy emberen vagdosás nyomokat láttok?

Figyelt kérdés
Amit a depressiós emberek csinálnak, önbántalmazásos vagdosás. Vannak akik lenézik az ilyen embereket? Hogyan viszonyulnak a depressziós emberekhez a normál emberek?
2020. jún. 26. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ, mi dolgom velük. Sajnos egy ilyen ember nagyon mélyre sodorhatja azt is, aki közel kerül hozzá. Sokáig viselkedtem önkéntes segítőként, ma már nem akarok beleavatkozni olyanba, ami nem az én dolgom. És nem is szeretném, ha valaki belekeverne valami olyamba, ami nem az én dolgom.

Inkább csak próbálom azt mutatni, hogy ha szüksége van valakire, aki meghallgatja, akkor fordulhat hozzám. Nem akarom egyedül megmenteni, de lehetek én az első lépcsőfok. Párként viszont nem keverném ebbe bele magam. Úgy nem tudok segíteni, inkább csak én isbalulmaradnék. Sajnos van bennem ilyen hajlam és nem tesz jót, ha ilyen emberhez kötődök

2020. jún. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Beteg embert sosem nézzük le. Segítünk rajta ha hagyja, és kéri a segítséget, ha nem kéri félre állunk. Ennyit a kérdésedről.

Hogy mi fordul meg a fejében az embernek-azonnal szabadulásra van szüksége az illetőnek a terhei alól.Ennyi és nem több.


Tehát nyugodj meg: egészséges ember sosem néz le beteget, hanem inkább a kezét nyújtja, hogy segítsen.

2020. jún. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Ha olyan helyre csináljá ahol látják az segitség kérés nem igazi depresszió
2020. jún. 27. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha azt látom, hogy régi hegek, amik már nem tűnnek el, akkor nem foglalkoznék fele. Ha viszont egy friss varat látnék meg valakin, akkor biztos, hogy egy alkalmas pillanatban négyszemközt rákérdeznék a dologra, és megpróbálnám meggyőzni, hogy kérjen segítséget.
2020. jún. 27. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
13%

Neki is volt tinikora.

Videken még divatot is csinaltak belöle

2020. jún. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
14%
Ügyetlenkedett a tomahawkkal.
2020. jún. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom,hogy nagyon magányos lehet és nehéz lehet az élete.

Én úgy látom ,hogy inkább nem vesznek tudomást az illetőnek a problémájáról.

Szerintem ,ha nem is lenézik az emberek az ilyen dolgot ,hanem elkönyvelik,hogy "jaj,csak feltűnesi viszketegség".

2020. júl. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

3: Ha valaki képes magában kárt tenni, csak azért, hogy valaki foglalkozzon már vele végre és segítsen neki, az szerinted nem probléma?! Hogy érted azt, hogy CSAK segítségkérés?

Ordít a segítségért az a szerencsétlen, aki ilyen durva tettre szánja el magát azért, hogy foglalkozzanak végre a bajával. És attól, hogy nincs mögötte "igazi" depresszió (amit mi nem tudhatunk), még akár véletlenül is megsebezheti magát úgy, hogy komoly baja legyen, elvérezzen vagy elfertőződjön a sebe.

2020. júl. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen képzeld az segítség kérés, amikor már olyan helyre vágsz ahol mások nem látják, mert azon gondolkodsz mikor ölhetnéd meg magad és nem akarod hogy bárki is megállitson na akkor van komoly baj
2020. júl. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
58%

Akkor most elmondom neked, hogy a vagdosás NEM öngyilkossági kísérlet, az önvagdosók (vagy önmagukat ütögetők... hajukat, szőrüket, szempillájukat tépők... önmagukat direkt megégetők, stb. ) nem akarnak meghalni. Fájdalmat akarnak érezni, vagy azért, hogy érezzenek egyáltalán valamit, vagy azért, hogy eltereljék a gondolataikat. Ha valaki ki akarja nyírni magát, az megteszi. Itt a legtöbb esetben nincs is halálvágy, vagy nem olyan erős, hogy az illető öngyilkosságot kíséreljen meg, nem öngyilkos szándékkal esik neki saját magának, hanem a fájdalom érzéséért.

Aki "nem akarta, hogy bárki is megállítsa", az kiugrott egy vonat elé :D Nem a combját vágta meg, ahol nem látják.

2020. júl. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!