Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az emberek miért akarnak...

Az emberek miért akarnak mindenáron “párt” találni?

Figyelt kérdés
Tudnak még az emberek önállóan létezni/ élni? Vagy feltétel lett, hogy csakis más által tudnak boldogok lenni? “”Ha megtalálják a másik felüket””, csak akkor lehetnek boldogok és lehet teljes az életük?

2020. aug. 12. 10:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%
Egyedul unalmasabb, mellesleg ha megtalalod a parod az egy olyan szemely akivel jol kijossz szoval mar rossz nem lehet
2020. aug. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
13%

Mert több előnye van mint hátránya?

A párkapcsolat emeli a szerotoninszintet, a boldogságot, az eggyütt alvás nyugtat, a szex nyugtat átmozgat és boldoggá tesz, konkrétan mindennek jó kivéve a férfi fél pénztárcájának, de az sem olyan nagy gáz.

2020. aug. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
21%
Mert az ember alapból társas lénynek lett teremtve. Lásd Ádám és Évát.
2020. aug. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem akarnak. Sokan vannak, akik jól elvannak egyedül. De ezt a kapcsolatfüggők nem értik meg. És sokakat piszkálnak is a párkereséssel.
2020. aug. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
37%
Mert az ember alapvetően társas lény, ösztönösen keresünk magunknak párt/családot/társaságot.
2020. aug. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%
Én szingliként is jól elvoltam és nem voltam magányos, most viszont, hogy van egy párom, akivel odáig vagyunk egymásért még jobb lett az életem. Egy jó (!) kapcsolat ugyanolyan pozitív bónusz az életben, mint a család vagy barátok - kár lenne megvonnod magadtól, ha van rá lehetőséged.
2020. aug. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%

Az ember társas lény, közösségben, családban él. Ezen kívül a szerelem, és a szeretet a legjobb érzéses világon.

Nem véletlenül a magánzárka a legszigorúbb büntetés.

A kapcsolatfüggő nem az, aki jól érzi magát a kapcsolatában, vagy épp párt keres. Hanem az, aki inkább van egy boldogtalan kapcsolatban, mint egyedül. Ne keverjük a fogalmakat!

2020. aug. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
40%

Az ember társas lény.

Ráadásul attól, hogy valaki szeretne társat, jobbnak tartja ha van párja, az nem jelenti feltétlenül, hogy belehalna az egyedüllétbe. Gondolom te is vágysz dolgokra az alapvető élelmen, vízen kívül... pedig azok elegendőek a túléléshez, minden más fölösleges.

2020. aug. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

7: igen, de nagyon sokan pont, hogy benne maradnak minden áron a rossz kapcsolatban, aztán egyikből ugranak a másikba.

A jó kapcsolat valóban nagy boldogság. De ha én szétnézek az ismerőseim körében, akkor nem sok jót látok.

És még mielőtt jönne a beszólás, én párkapcsolatban élek :)

2020. aug. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ember alapjában véve társas lény, párban él.


De persze teljesen normális, ha valaki egyáltalán nem igényli ezt.


A két oldal meg gyakran nem érti meg a másikat, hogy miért is jó.


Nekem van párom, nagyon szuper hogy van egy társam (nyálas lesz, de szinte a másik felem) akit a legjobban szeretek, és akivel mindent meg tudok oldani :)

2020. aug. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!