Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más huszonéves nem érzi úgy,...

Más huszonéves nem érzi úgy, mintha be lenne szűkülve?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt, hogy a gimis barátaimmal egyre ritkábban tudok találkozni, az egyetemen alig vannak ismerőseim. Egyedül nem szeretek elmenni sehova, mert nem nagy buli úgy. Azt érzem, hogy míg más huszonévesen a kapcsolatait építgeti, addig nekem egyre kevesebb kapcsolatom van az emberekkel. Indokolatlanul megszűnt például egy barátságom..

Nem vagyok kibírhatatlan, jószívű vagyok, de már egyre kevésbé nyitott a sok csalódás miatt.

Hogyan tegyem helyre a fejemben a dolgokat? Hogy legyek olyan, mint egy normális fiatal?



2020. aug. 25. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is így érzem. Mondjuk én elég rohanós vagyok mostanában a munka+egyetem kombó miatt és van párom is, aki miatt ösztönösen visdzafogom magam minden társaságban, szóval valamennyire megértem, hogy kikerültem a gyakran meghívottak köréből.
2020. aug. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
Tedd félre az internetet, és kezdj el emberekkel beszélgetni.
2020. aug. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is ezt érzem. Az egyetem előtt voltak barátaim, foglalkoztam a hobbimmal, olvastam, filmeket néztem, mozogtam, eljártam ide-oda stb., most meg csak úgy vagyok és kész. Egy átlag napom úgy néz ki, hogy bemegyek az egyetemre, majd tanulok és eszek, alszok. Közben stresszelhetek rajta, hogy sikerül-e befejeznem a beadandót a megadott határidőig, belém fog-e veszni valami miatt a tanár, hogyan sikerült a zh stb., én ilyenekre nagyon rá tudok parázni és ez is leterheli az embert. A nap végén pedig ott állok, hogy igazából nem csináltam semmit, mégis egy hulla vagyok. Az is ritka, ha megnézek egy filmet, de pl. a hobbimmal már csak max. a szünetekben szoktam foglalkozni, sportolni egyáltalán nem sportolok és ez is meglátszik rajtam (meghíztam, de nyilván ez is tovább stresszel), igazi barátaim már nincsenek is ( a régiek lassan eltűntek, újakat nem szereztem) és igazából lassan már azt sem tudom mi érdekel, már nem vagyok olyan lelkes, kíváncsi és érdeklődő. Közben szeretnék rajta változtatni, de minden ilyen irányú próbálkozást értelmetlennek érzek. Ha egy sima átlagos nap is kimerít, akkor nem tudom mit csinálnék, ha még mellette valamilyen közösségi szerepet vállalnék, tanfolyamra vagy edzésre járnék, dolgoznék stb.
2020. aug. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ismerős sajnos... Ebben a rohanó világban örül a legtöbb egyetemista szerintem, ha a kötelező dolgokkal megvan .

Illetve én azt vettem észre, hogy senki nem akar kilépni a gép/telefon mögül...

Alig hajlandó valaki a valóságban is találkozni a másikkal, de közben meg 0-24h-ban írnak az embernek. Tehát ha pl. velem se akarnának "haverkodni" akkor szerintem neten se keresnének, csak kényelmesebb, mint tényleg tenni is valamit.

2020. aug. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én mostanra jutottam el odáig, hogy abszolút nincs emberi kapcsolatom a szűk családi körömön kívül persze. Aki szeretne barátkozni, haverkodni írjon nyugodtan. Szívesen kialakítanék akár egy baráti társaságot is. 35/f
2020. aug. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyanígy érzek, igaz még nem járok egyetemre, más iskolába járok, de nagyon messzire, és ott is csak öregek vannak, öregek az osztálytársaim. Minden közeli barátom állandóan dolgozik, a párom is melózik mindig, nekem az iskola miatt nem adnak munkát, sokat vagyok egyedül, de legalább van időm nyelvet tanulni, meg a hobbijaimra, mióta így van ez a helyzet már elég sok mindent megtanultam, csak hiányzik, hogy nincs sem buli, sem egy közös strand, semmi, de reménykedem abban, hogy egyememen ez másképp lesz.
2020. aug. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
egyetemen*
2020. aug. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!