Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az,hogy az ember szabadon...

Az,hogy az ember szabadon választhatja,hogy akar e dolgozni vagy sem,köze van a magányhoz?

Figyelt kérdés
Már nincs az mint régen a Kádár rendszerben hogy mindenkinek dolgoznia kellett.Most ha akar valaki,dolgozik,ha nem akar nem dolgozik.Meg nem is kötelezhetik az embereket hogy dolgozzanak,nincs annyi munkahely,mint amennyi munkanélküli.De van ennek köze a magányhoz?Ha most is mindenkinek dolgoznia kéne mint régen és most is lenne mindenkinek munkája kevesebb lenne a magányos ember?

2020. szept. 5. 00:43
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

Az egész gondolatmeneted hibás. Azt gondolod, hogy akinek nincs munkája, az biztos nem mozdul ki és ezért egyedül van? Hát, nem. Sőt, sokan pont, hogy azért nem mozdulnak ki és nem ismerkednek másokkal, mert kimeríti őket a munka.

És az sem úgy működik, hogyha neked nem kényelmes a home office, akkor másoknak sem. Engem pl. sokszor leszív, hogy mennyi idiótával kell dolgoznom és muszáj egyedül lennem utána. Home office esetén ez nem lenne így és több kedvem/energiám lenne a barátaimmal és a barátnőmmel lógni.

2020. szept. 5. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

#10


Ez a te véleményed

Nem mindenki kedveli a társaságot.

Én pl teljesen le tudnám élni az életemet emberi kapcsolatok nélkül is.

Ami sokkal jobban nyomaszt,hogy muszáj kialakítani kényszerkapcsolatokat az életben,hogy megmaradj.

2020. szept. 5. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:
#11 nem értek egyet,kellenek a személyes kapcsolatok munkaidőben,kell hogy reggel elbuszozzunk a munkahelyünkre,délután meg haza,normális esetben az embernek van heti 2 szabadnapja,akkor piheni ki a munkahelyi fáradalmakat,akkor lóg a barátaival.
2020. szept. 5. 01:34
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

#13: Tudsz bármi érvet mondani azon kívül, hogy szerinted "KELL"?

Attól, hogy valaki nem megy be fizikailag a munkahelyére, a szabadidejében lehetnek személyes kapcsolatai. Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb munkahelyi kapcsolat maximum fizikailag személyes, mert amúgy tök személytelen.

A buszozás meg... Öhm, aki mondjuk biciklivel megy vagy gyalog?

Hát, örülök, ha neked mindenre elég a heti 2 szabadnap, de nekem nem. Kell tanulnom a levelezős egyetemre, a barátnőmmel lennem, apámhoz kiugrani segíteni. Konkrétan nem fér bele a sport, az önmegvalósítás (filmnézések, több olvasás). Az ismerőseim egy részével alig tudok találkozni.

De, örülök, hogy ez így jó, mert szerinted így "KELL" lennie.

2020. szept. 5. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
#12 szerintem ez nem kedv kérdése.Ha nem szeretünk emberek között lenni,akkor is kell emberek között lennünk.Ez olyan dolog,hogy sok gyerek nem szeret tanulni,mégis tanulnak,mert muszáj nekik.És ez így van jól.Ezt nem lenne szabad megengednie az államnak,hogy emberek évekre,vagy évtizedekre kikerüljenek a munkaerőpiacról.
2020. szept. 5. 01:38
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem szeretünk emberek között lenni,akkor is kell emberek között lennünk."

Ahaaam. Szóval, ha nem szereted, hogy megvernek, akkor is meg kell téged verni, mert valaki szerint oké? Hát, jó...

Az a baj, hogy egy értelmes érvet nem tudsz felhozni az álláspontod mellett. Szerinted, ez hogy jellemez téged?

2020. szept. 5. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:
#14 ha biciklivel vagy gyalog megy az is jó,a lényeg hogy megy.Én például mindennap buszozok meg gyalogolok,mert szükségem van rá,jót tesz.Jó érzés este elmenni a munkahelyre,reggel meg hazajönni,mert én általában éjszakás vagyok.De reggel menni és este hazamenni is jó.
2020. szept. 5. 01:43
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

Ahaam, szóval éjszakás vagy. Azzal tisztában vagy, hogy egy csomó ember szerint nem jó, ha éjszakázik az ember? Nekik mit üzensz, miért éjszakázol?


Amúgy tényleg ennyire korlátolt vagy, hogy képtelen vagy felfogni, hogy AMI NEKED JÓ, AZ MÁSOKNAK NEM feltétlenül?

2020. szept. 5. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
#16 a verés az egy egész más dolog.A verekedést elítélem,de azt hogy emberek között vagyunk munkahelyen meg iskolában heti 5 napot,jónak tartom.
2020. szept. 5. 01:50
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
Jónak tartod azért, mert...?
2020. szept. 5. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!