Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az,hogy az ember szabadon...

Az,hogy az ember szabadon választhatja,hogy akar e dolgozni vagy sem,köze van a magányhoz?

Figyelt kérdés
Már nincs az mint régen a Kádár rendszerben hogy mindenkinek dolgoznia kellett.Most ha akar valaki,dolgozik,ha nem akar nem dolgozik.Meg nem is kötelezhetik az embereket hogy dolgozzanak,nincs annyi munkahely,mint amennyi munkanélküli.De van ennek köze a magányhoz?Ha most is mindenkinek dolgoznia kéne mint régen és most is lenne mindenkinek munkája kevesebb lenne a magányos ember?

2020. szept. 5. 00:43
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:
#30 és hogyhogy nem alszol?Most is dolgozol?
2020. szept. 5. 02:41
 32/38 anonim ***** válasza:
Délig aludtam, estig dolgoztam. Nem vagyok fáradt, pár itthoni dolgot intézek, plusz pénteken szoktam ilyen kis egyedüllétes kikapcsolódást csinálni.
2020. szept. 5. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem mindenki úgy gondolja ahogy te, ne próbáld mindenkire rávasalni a saját preferenciáidat. Sokan kifejezetten utálják a felszínes muszájkapcsolatokat, amik a munkahelyeken alakulnak ki.

Többek között én is. Ezért itthonról dolgozom (nem csak a vírus miatt, már évek óta) napi két órában. Mivel külföldi cégnek dolgozok, ennyivel is megkeresem a magyar átlagfizetés háromszorosát. Én döntöm el hogy mennyit csinálok, és nekem ennyi bőven elég. Egyáltalán nem hiányzik hogy hajnalban kelljen kelnem, be kelljen zötykölődni valami munkahelyre ahol ugráltatnak és jó pofát kell vágni az idióta munkatársakhoz. Mégis teljes életet élek. Sőt. Életvidám vagyok mert én szabályozom magam, nem valami hatalmaskodó főnök, van időm a hobbijaimra, és párkapcsolatban élek. Nem vagyok magányos, nem ülök folyamatosan itthon.

Elég szomorúnak tartom hogy úgy érzed, el lennél veszve a munkád nélkül, hogy ezt érzed az egyetlen fix kapcsolódási pontnak a többi emberhez.

Sokkal rosszabb lenne az életminőségem ha el kéne járni egy bejárós munkahelyre.

Több negatív szar érne, kevesebbet keresnék, és sokkal-sokkal kevesebb időm lenne. Nehezebben ment volna az ismerkedés és a barátaimra sem lenne időm és/vagy energiám.

Szabadidős programokról nem is beszélve. Örülnék hogy beesek az ágyba a nap végén, meg folyamatosan a hétvégét várnám.

2020. szept. 5. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%
A munkahely es a magàny nem füg össze
2020. szept. 5. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy tök bonyolult kérdés, amihez a válaszok jók, de 10 másik kérdést vet föl, így megoldás nincs.
2020. szept. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Én ismerek egy 1963-mas születésű személyt, aki még soh életében nem dolgozott. Arra szokott hivatkozni, hogy ő szeret otthon lenni, nem szereti a közösséget. A becsúszott gyerekét a nagymama nevelte fel, illetve a nagymama kisnyugdíjából él az illető mai napig (kb. most kéne nyugdíjba mennie). Őt nem izgatja. Az előző rendszerbne is voltak ilyen emberek, a KMK -sok szűrése úgy látszik mégsem működött olajozottan.
2020. szept. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
33, milyen munkakörben , milyen cégnek dolgozol ? Hogy találtál rá a munkára ?
2020. szept. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:
#36 hú,az igen!
2020. szept. 6. 19:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!