Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Öngyilkossági gondolatok...

Öngyilkossági gondolatok ellen van valami megoldás?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta azt érzem hogy az életemnek nincs semmi értelme nem vagyok erre a világra való. Mindennapos szorongás magány családtag betegsége nehezíti meg az életemet és úgy érzem ebből nincs kiút.

Hiába szeretném élvezni az életet mint más fiatalok nem megy mert már semmi nem okoz örömet bármennyire is szeretném azt érzem semminek sincs értelme. Elértem arra a pontra hogy meg akarok halni alig bírok enni legszívesebben csak aludnák szóval nem tudom mit tegyek megéri e várni hátha jobb lesz vagy bele törődni és inkább jót tenni mindenkinek és meghalni.

20L



2020. szept. 5. 23:16
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
96%
Szia! Mindenképp pszichológushoz kéne fordulni és beszélni erről az egészről valakivel. Mondjuk barátokkal és családdal. De ha ezt nagyon nem szeretnéd akár nekem is vagy akárkinek itt az oldalon, aki meghallgat leírhatod, ha úgy érzed menne. Talán ez is segít. De mindenképp szükséged lenne pszichológus segítségére.
2020. szept. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Lehet de nem megy 😢

De köszönöm a segítséget mindenkinek!

2020. szept. 6. 00:08
 13/28 anonim ***** válasza:
93%
Mért nem megy? Milyen károsodás érne az orvosnál?
2020. szept. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Mert mi van ha nem érdekli a problémám semmibe vesz vagy kinevet
2020. szept. 6. 00:22
 15/28 anonim ***** válasza:
95%

Dehogy nevet!


Ne gördíts magad elé még plusz akadályokat.

2020. szept. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
95%
Mi az, hogy semmibe vesz? Ez a munkája, az, hogy segítsen másoknak. Azért fizetik. Ha nem nem figyel azokra, akik hozzá járnak, akkor nem fog hozzá senki se járni.
2020. szept. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
94%

Hogy nevetne már ki felnőtt szakember? Ez nem az óvoda! Elmész az orvoshoz - gyógyszert ír. Nem kell, hogy különösebben érdekelje, teszi a dolgát.

Ha pszichológushoz mész, őt meg kifejezetten érdekelni fogod, mert ő azért választotta magának ezt a foglalkozást, mert ebben leli kedvét.

2020. szept. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
19%

Nem feltétlen segít a pszichológus. Igazából csak egy ember akivel beszélsz a problémáidról, de ennyi. Én is jártam, hosszú ideig, nem egyhez, nem segítettek. Próbáltok valami megoldást találni, de igazából ugyanazok a megoldások amiket te gondolsz és te is tudod, csak megvalósíthatatlanok. Legyél gazdag a semmiből rövid időn belül, szerezz párkapcsolatot csúnyaként, fogyj le pár héten belül, rakd le a jogsit pénz nélkül, szerezz diplomát megszakadás nélkül, stb. Nekem semmit sem ért, szerencsére nem került pénzbe, TB alapon kaptam és elvileg a környék legjobb helyei voltak.

Pszichiáter már más tészta, ő tárgyi segítséget is nyújt, antidepresszánsokat irat fel, ami lenyugtat és pár óráig minden gondod elillan, de ennyi. Könnyűdrogként könnyen ráfügghet az ember viszont.

Házi praktika nincs, várni kell a csodára, véletlen kapni 100 millió forintot a semmiből, egy csúnya/ducifétises neked tetsző emberbe (nem rád értem, általánosság) botlani aki beléd szeret vagy pedig hirtelen a semmiből életerőt kapni és mintha kicseréltek volna, olyan hormonlöketet kapna az agyad. Na akkor jönne vissza az életkedved, de amúgy semmi mástól nem fog.

2020. szept. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
95%
Ha szeretnél beszélgetni, írj nyugodtan. Pszichológussal skype-on beszélek hetente, nekem is nehéz az eljárkálás. Pszichiáter írja a gyógyszerem. Fontos, hogy beszélj valakivel akár itt vagy az ismerettségi körödben ezekről a dolgokról.
2020. szept. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
96%
18-as, ez a leírás nagyon nem stimmel! Először is nem összevissza kell mindenféle pszichológusokhoz úgy jönni-menni, mint a pékboltba, hanem egynél kell lecövekelni, és hónapokon át heti rendszerességgel járni, és dolgozni azon, amit megbeszéltek. A pszichológus nem akar ilyen ökörségeket, mint hogy legyél gazdag, fogyj le pár héten belül, szerezz diplomát, a pszichológus nem erről szól. A pszichológus a te erőforrásaidat és a te reális lehetőségeidet keresi meg és támogat a megvalósításban. Az antidepresszánsra nem lehet ráfüggeni. Az antidepresszáns endogén depresszió esetén helyreállítja az agy felbomlott biokémiai egyensúlyát. Attól, hogy te nem vitted végig ezt a folyamatot, ne rontsd a más gyógyulási esélyeit!
2020. szept. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!