Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Jó az,hogy szabadon dönthetünk...

Jó az,hogy szabadon dönthetünk mindenben?Részben nem azért magányosodik el az ember,mert szabadon választhat?

Figyelt kérdés
Ha én úgy döntök nem megyek el dolgozni olyan helyre,ahol például több ember dolgozik,mert én egyedül szeretek dolgozni,akkor nem megyek.Ha én úgy döntök hogy nem jövök össze 65 kiló feletti nővel mert nekem vékony nő kell,akkor nem jövök.Ha úgy döntök örökké anyámmal lakom mert nem akarok elköltözni azt is megtehetem.De biztos hogy jó ez hogy munka és párkeresésben is eldönthetjük hová akarunk menni,kivel akarunk összejönni?Én is utasítottam már vissza olyan nőt aki nem tetszett,de szoktam rajta gondolkozni,Ha valaki mégis rábeszélt volna hogy jöjjek össze vele és úgy is tettem volna,lehet hogy most boldog lennék?

2020. szept. 16. 22:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ha most egypárt rendszer lenne mint régen a kommunizmusban mivel lenne rosszabb?"

Kérdezd azokat akiket elvitt a fekete autó vagy megjárták a recski munkatábort, neadjisten Szibériában végezték. Vagy azokat akik a dilettáns, "mezőgazdasági adottságaink ellenére a vas és acél országa leszünk ha bele is döglünk" politika miatt megnyitott bányákban vesztették az életüket.

De ha kinagyítjuk a képet akkor említhetném Mao 40 millió áldozatát, vagy azokat az ukrán termelőket (és mindenki mást akit kulákoknak kiáltottak ki) akik itt kötöttek ki: https://www.youtube.com/watch?v=CaOwcYLGTMo Akik pedig Ukrajnában maradtak azok közül több millióan éhenhaltak.

Nekik nem volt választásuk semmiben (még abban se hogy elhurcolják e őket vagy se, életben maradnak e vagy se), te meg itt rinyálsz 2020-ban egy számítógép/telefon előtt, villany is van, meleg víz is van (és tudom hogy nem ez az első kérdésed a témában mert neked ez a rögeszméd hogy mindenkit kötelezni kéne erre-arra csak te ne maradj egyedül). Legalább tudnád a helyed a történelemben ha már van képed azt mondani hogy a kommunizmus se volt rosszabb.

Nőjj fel, szánalmas vagy. Én végeztem az ilyen kérdésekkel.

2020. szept. 17. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Még szerencse, hogy léteznek alapvető emberi jogok, amikbe beletartoznak az alapvető szexuális és reproduktiv jogok is, amiket azért a fejlettebb országokban be is lehet tartani.

Sajnos a 12 éves arab kislányok nem élhetnek például a szabad párválasztás jogával, pedig őket is megilleti ez. Vagy a pár éves afrikai kislányokat is gyakran megcsonkolják azzal, hogy eltávolítják a csiklójukat, pedig ez nemcsak emberjogi szempontból nem megengedett, hanem már több afrikai országban is tiltott.

2020. szept. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
43%
Az, hogy szabadon dönthetünk, meg is mutatkozik a nagy elmagányosodással, a másik lenézésével, a kiutálásokkal.
2020. szept. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
75%

Csak a kérdésedet olvastam el, a hozzászólásokat nem.


"Jó az,hogy szabadon dönthetünk mindenben?" Igen, jó, bár te ezt a lehetőséget magad ellen fordítod.


"Részben nem azért magányosodik el az ember,mert szabadon választhat?" Nem, hanem mert a magányhoz vezető döntéseket hoz.


"Ha én úgy döntök nem megyek el dolgozni olyan helyre,ahol például több ember dolgozik,mert én egyedül szeretek dolgozni,akkor nem megyek." Igen, a döntéseknek következményei vannak.


"Ha én úgy döntök hogy nem jövök össze 65 kiló feletti nővel mert nekem vékony nő kell,akkor nem jövök." Oké! Felületes embernek nem is való párkapcsolat. Milyen apuka is lennél így...? Pfff.


"Ha úgy döntök örökké anyámmal lakom mert nem akarok elköltözni azt is megtehetem." Persze, maradhatsz mamahoteles nagy gyerek, hogyne. Az alkotmány nem tiltja.


"De biztos hogy jó ez hogy munka és párkeresésben is eldönthetjük hová akarunk menni,kivel akarunk összejönni?" Persze, hogy jó! Pl. veled, a mamahoteles lúzerrel nem kötelező összejönnie senkinek, se 65 kiló felett, se az alatt. Ez tök pozitív.


"Én is utasítottam már vissza olyan nőt aki nem tetszett,de szoktam rajta gondolkozni,Ha valaki mégis rábeszélt volna hogy jöjjek össze vele és úgy is tettem volna,lehet hogy most boldog lennék?" Ez már sose fog kiderülni, azt a lehetőséget elszalasztottad. Minden döntésünk kizárja az összes többit. Ez ilyen.


Igen, a választásaink elvezetnek minket valahova. Ha nem oda igyekeztünk, ahova végül is eljutottunk, akkor jogunkban áll a későbbiekben más döntéseket hozni. Ezt felelősségvállalásnak hívják.


Szép napot!

2020. szept. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

"?Most több párt közül is választhatunk mégsem haladunk sehová." Ó, látom, nem vagy tudatában, mit is jelent a demokrácia. Segítek. Röviden:

1. te választott képviselődön keresztül veszel részt a törvényhozásban

2. te magad is megválasztható vagy ilyen tisztségre


Neked nem való a szabadság, mert nem tudsz mit kezdeni magaddal. Kim Dzsong Un vagy a Kínai Népköztársaság szeretettel vár!

2020. szept. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
#11 most ha megint egypártrendszer lenne nem hiszem hogy vinnék ki Szibériába az embereket.Ha mostantól csak Fidesz párt lenne,nem lehetne másra szavazni,rosszabbul jàrnànk mint így hogy ott van az összes többi pàrt akik közül talán egynek van esélye a Fidesz ellen,de ha megvàlasztanák őket,se biztos hogy jobb lenne nekünk?
2020. szept. 17. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!