Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Pszichológus hogyan, mit tud...

Pszichológus hogyan, mit tud segíteni, ha tudom, hogy ez a problémám?

Figyelt kérdés

A jövő héten megyek pszichológushoz, bejelentkeztem egyhez az egyetemen és kíváncsiak várom, hogy mi fog történni. Soha nem voltam még pszichológusnál és őszintén szólva el sem tudom képzelni, hogy ez hogyan működik. Azt addig értem, hogy segít felismerni egy-egy problémát, meg lehet vitatni dolgokat stb., de a valós megoldás nem tőle fog származni.

Nekem igazából azzal van a gondom, hogy nincsenek őszinte és mély emberi kapcsolataim, nem tudom megbeszélni senkivel sem a dolgaimat, ellaposodott a szociális életem és azt érzem, hogy nem kapom meg a kellő figyelmet, törődést és szeretet, amire szükségem lenne. Mindenben magamra maradok, mindig mindent magamnak kell megoldanom egyedül és nem számíthatok senkire sem. Ebbe pedig már teljesen belefáradtam. Viszont őszintén szólva nem úgy érzem, hogy ez az én személyiségemből, viselkedésemből, értékrendszeremből, természetemből stb., stb. adódna. A szüleim olyan típusú emberek, akikkel nem lehet komolyan beszélgetni és egyáltalán nem mutatják ki az érzelmeiket, szerintük ez nem is normális. Tehát úgy nőttem fel, hogy soha nem beszélgettünk személyesebb dolgokról, érzelmi támogatást egyáltalán nem kaptam tőlük, nem öleltek meg stb., semmi. A barátaim pedig hozzájuk hasonlóan olyan emberek, akik ugyanúgy nem túl érzelgősek és nem lehet komolyan megbeszélni dolgokat, felvállalni egy-egy problémát vagy tanácsot kérni, segíteni egymásnak. Sőt, ők közös programokat se nagyon szeretnek szervezni, 90%-ban csak telefonon/csevegve beszélünk egymással. Párkapcsolatom nincsen és még nem is volt. Szóval nagyjából mindenkivel csak egy ilyen felszínes kapcsolatom van, ami arról szól, hogy minden oké, minden a legnagyobb rendben és minden teljesen jó, ahogyan van. Nekem pedig ez nem elég.


2020. szept. 26. 13:31
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Rámutathat arra, hogy te hogyan tudsz könnyebben megnyílni, esetleg hogy milyen embereket keress amennyiben tényleg erre van szükséged. Egy pszichológus nem az öndiagnózisod fogja kérni, hanem azokat az eseményeket fogja értékelni amik veled történtek és hogy te benned ez milyen érzéseket keltett. Érdemes a lehető legőszintébben válaszolni, hisz egy kívülállónak általában könnyebb átlátni egy egy helyzetet :)
2020. szept. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!