Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek szánalmas, hogy...

Szerintetek szánalmas, hogy azért nincs facebook oldalam mert nem tudnék kit bejelölni rajta?

Figyelt kérdés

Pár éve csináltam egy oldalt, de még a saját testvérem és unokatestvéreim se jelöltek be. Szüleim költözködése miatt 4 iskolában jártam az általános és 3-ban a középiskolát. Mindenkire emlékszem de állítólag ők rám már nem. Mondjuk csendes, lúzer gyerek voltam, nem is hívtak el soha sehova. Akkoriban az internet előtt a telefonszám gyűjtés volt a menő dolog, hát nekem senkinek nem volt meg a száma.

Most a munkahelyemen se haverkodik velem senki, elvégzem a munkámat és hazajövök. Szerintem biztos nem jelölnének vissza. Az a baj, hogy az új helyre ahova jelentkeztem, azért nem vettek fel mert nincs semmilyen közösségi oldalam. Anyám intézte az állást barátnője által, akinek a lánya a HR-es a cégnél. Ő mondta, hogy azért utasítottak el.


2020. nov. 11. 15:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan bejelölheted a kollégáidat. A volt osztálytársakat is. Egyébként rajtad is áll a dolog, hogy ki hogy viszonyul hozzád. Napközben próbálj meg beszélgetni a kollégákkal.
2020. nov. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%

még nem hallottam olyan cégről, ahol kötelező előírás lett volna a facebook profil :D hacsak nem a facebook cég maga.

ha ezen múlik egy állás, az nagyon szánalmas a cég részéről, de én inkább hazugságra/félreértésre gyanakodnék ez esetben. Ennyire egyik cég se lehet amatőr.

2020. nov. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

2015 óta vagyok fenn, és kemény 8 azaz NYOLC ismerősöm van.

Nulla kollega, mind a 8 hajdani iskolatárs.

2020. nov. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Szomorú, hogy ez történt veled.

Nekem van Fb oldalam (de igazából minek), bár vannak ismerősök akik visszajelöltek, de egyirányú a kommunikáció: születésnapra, névnapra, vagy bármilyen érdeklődésre vonatkozó kérdésemre válasz érkezik, de önmaguktól soha nem kezdeményeznének felém kommunikációt és természetesen névnapomra vagy születésnapomra sem kapok üzenetet (nem azért írok nekik névnapra születésnapra hogy "vissza szeretném kapni"). A messenger részét használom csak FB-nek, nem vágyom arra, hogy megosszak, kitegyek, feltöltsek bármit. A komunikáció hiánya eléggé megvisel de nem tudok mit tenni.

Névnapra maximum annyit kapok nagy néha, hogy valaki összesedi azonos keresztnevű ismerőseit és üzenetszórás-jelleggel "minden ilyen keresztnevű ismerősnek" boldog névnapot kíván.

2020. nov. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

" a lánya a HR-es a cégnél. Ő mondta, hogy azért utasítottak el."


Erről mondott többet is? Miért volt probléma, hogy nincs FB oldalad?

2020. nov. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Készíthetsz egy profilt magadnak, kiteszel egy igazolványképet, érdeklődési körödnek megfelelő csoportokat keresel például.

Ilyet még nem hallottam, de esetleg ha valakinek nincs közösségi oldala és ha erre rákeresnek, akkor esetleg azt a következtetést vonhatják le belőle, hogy "nem ért a számítógéphez", egyébként e kettő nem függ össze, sok informatikus van, akik rendkívül nem kedvelik ezen oldalakat.

2020. nov. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
63%
A Facebook és egyéb social média oldalak hiánya azt jelenti egy munkáltató számára hogy nem halad a korral, továbbá le is ellenőrzi a jelentkezőket ezzel. A posztok alapján szeretnének leszűrni egy személyiség profilt valakiről, de arra nem jönnek rá, hogy ez csak kirakat és közel sem fedezi a valóságot sokaknál.
2020. nov. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

" a lánya a HR-es a cégnél. Ő mondta, hogy azért utasítottak el."

gondolom le akartak csekkolni. undorító

2020. nov. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
20%

Igen, szoktak nyomonkövethetőség és perszóna megismerés céljából csekkolni/kérni facebook profilt a cégek. Igazából azt szűrik le ilyenkor, hogy nem vagy-e debil.


Azzal, hogy nincs facebookod, paranoiát vagy erős introvertáltságot sejtet - egyik sem egészséges a munkáltatók szempontjából, ugyanis nem keletkezik bizalom feléd. Én se vennélek fel ha nincs facebook profilod, hacsak nem egy sztár vagy az adott szakmában és a hírneved megelőzi személyed.

2020. nov. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
87%
#9 vagy szimplán a munkahelynek az égvilágon semmi köze a magánéletemhez. ha fb nem létezne, akkor magánnyomozót fogadnának minden potenciális jelentkezőhöz? a fb előtt is sikerült embereket alkalmazni
2020. nov. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!