Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek szánalmas, hogy...

Szerintetek szánalmas, hogy azért nincs facebook oldalam mert nem tudnék kit bejelölni rajta?

Figyelt kérdés

Pár éve csináltam egy oldalt, de még a saját testvérem és unokatestvéreim se jelöltek be. Szüleim költözködése miatt 4 iskolában jártam az általános és 3-ban a középiskolát. Mindenkire emlékszem de állítólag ők rám már nem. Mondjuk csendes, lúzer gyerek voltam, nem is hívtak el soha sehova. Akkoriban az internet előtt a telefonszám gyűjtés volt a menő dolog, hát nekem senkinek nem volt meg a száma.

Most a munkahelyemen se haverkodik velem senki, elvégzem a munkámat és hazajövök. Szerintem biztos nem jelölnének vissza. Az a baj, hogy az új helyre ahova jelentkeztem, azért nem vettek fel mert nincs semmilyen közösségi oldalam. Anyám intézte az állást barátnője által, akinek a lánya a HR-es a cégnél. Ő mondta, hogy azért utasítottak el.


2020. nov. 11. 15:03
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
93%

Semmi köze nincs az elvégzett munkához. A Facebookon a szennyen kívül ma már nem sok minden található.


Ha valóban ez az indok, akkor valahogy csikard ki belőlük ezt írásban vagy szóban, de rögzítsd és jelentsd fel. A magánélethez semmi közük sincs.

2020. nov. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is hallottam (már elég régen) olyantól, aki álláskeresőknek segít önéletrajzot írni, álláskeresőkkel foglalkozik, hogy bizony hajlamosak utánanézni a mu nkáltatók a felveendő személy Fb profiljának.
2020. nov. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jelöld be a kollégáidat, aki visszajelöl, az vissza jelöl, aki nem, az nem. Jó dolog, ha van Fb-od legalább, hiszen bárki el tud érni, és te sem érzed úgy, hogy lemaradná a "világ eseményeiről". Én nem lógok rajta sokat, beszélni is ritkán beszélek, de néha bele nézek és kész. :)
2020. nov. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem az nyugi, nem feltétlen kell követni a csordát.
2020. nov. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
61%
ismerőseim felének nincs is facebook oldala. eleve az már az öregek játszótere, inkább az instagram a sláger.
2020. nov. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Megkérdeztem most a csajt: állítólag minden multicégnél előírás, hogy ellenőrizni kell a leendő alkalmazott szociális életét a neten (pl. hogy sokat bulizik, alkoholista, stb). Az hogy nekem nincs is oldalam, gyanút keltett mert állítólag annak nincs aki rejteget valamit vagy klinikai eset.


Amúgy az osztálytársakat és munkatársakat bejelöltem de nem fogadják el a jelentkezést. Akit többször is bejelöltem azok visszaírtak, hogy nem ismernek engem, hagyjam békén őket.

2020. nov. 11. 20:46
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

"állítólag minden multicégnél előírás, hogy ellenőrizni kell a leendő alkalmazott szociális életét a neten"

ezt kizártnak tartom. lehet titokban ezt csinálják, de ez tuti illegális

2020. nov. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Nem leírt előírásnak mondta, de állítólag ezt csinálják és ezt figyelembe veszik.
2020. nov. 11. 21:11
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
azt elhiszem, elég baj hogy ezt csinálják, de kinézem belőlük. undorító
2020. nov. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ez szimplán törvénysértő, és elég bugyuta ez a lány, hogy még el is kotyogja. HR-re köztudottan nem a legeszesebbek mennek dolgozni, ami nem baj, mert nekik is meg kell élni valamiből, csak szomorú, hogy ilyen egyszerű lelkek döntenek mások életéről.

Ez a cég etikátlan, szóval jobb is, ha nem oda mész dolgozni.

Én is multiban dolgozom, de nálunk nincs ilyen előírás.

2020. nov. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!