Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyedüllét? Fura érzés? Élek?

Egyedüllét? Fura érzés? Élek?

Figyelt kérdés
Tény és való, hogy nem tudok viszonyulni az emberekhez.Úgy érzem, hogy mindenki bántani akar engem, magam egy szeretetremélt embernek tartom. Elkap egy érzés "mintha nem is élnék" nem érzem, hogy átélem az adott pillanatot, mintha egy kő lenne a fejemen és csak néznék ki magam elég, miért is születtem meg ha mindenki eltaszit és bánt?érezte már itt valaki úgy magát,hogy mintha egy robot lenne? Felkell eszik és alszik dejavu? Szívesen beszélgetnék velem hasonló emberekkel akik nehezen barátkoznak és életük során bántották őket.

2020. nov. 13. 02:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána a deperszonalizáció kifejezésnek, sanszos, hogy erről beszélsz. Sok minden okozhatja, pl depresszió is.
2020. nov. 13. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ismerős a dolog: alapból jóindulatú vagyok, de ezt szeretik kihasználni az emberek, és itt a bukta. Én sem élem meg a pillanatot, csak utólag gondolok bele, hogy milyen jó volt az a találkozás valakivel, stb. Én saját magam alakítom ki azt, hogy eltaszítom az embereket magam mellől. Munkán kívül ma már nem megyek sehova sem, sajna.
2020. nov. 13. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem a legnagyobb problémám a barátkozás illetően, mikor én mondok valamit megse akarják hallani. Mindig vissza kérdeznek, hogy micsoda? Sétálás közben mindig lehagynak és rohanok utánuk mert nem várnak meg "ne hagyj itt" de ő még gyorsabban megy mint előtte. Sikerült valamilyen szinten elfogadnom, hogy mindenki eddig csak összetörte a szívem minden apró dologgal.Értéktelennek tartom magam. Ez a furának titulált érzés minnél erősebb. A fejem is fáj és hozzá társul, akkor végképp úgy érzem, hogy nem is élek. Suliba is előtőr és olyankor azt kívánom, hogy senki nem szóljon hozzám mert rosszul vagyok. Ezt a fejfájásos társulást nem szó szerint kell értelmezni, olyan érzés mintha egy lufiban lennék nem kapok levegőt és szorítja a fejem, szédülök. Azt is éreztem már, hogy ez a világ nem nekem való és egy célpont vagyok midenki számára, úgy érzem én sokkal többet érdemlek.
2020. nov. 13. 09:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Ismerős, nekem is voltak ilyen időszakaim. Jelenleg sem vagyok túl jól. Az a baj, hogy én a túlgondolós típus vagyok, ezért teljesen el tudja rontani a kedvem egy ilyen. Nekem más miatt jelent ez meg, mint neked, de összességében hasonló az ok.

Már elég rég elvesztettem az emberi kapcsolataim nagy részét, velem önhibából történt ez. Ez nem is okozott gondot nagyon sokáig sőt, az egyik legboldogabb időszakom is ezután volt. Úgy éreztem nincs szükségem senkire és jól elvoltam. Utána lassan elkezdett romlani a közérzetem, de még mindig nem fordítottam rá különösebb gondot, egészen mostanáig, amikor elég komolyra fordult a dolog. Az ember előbb utóbb belefarsul ebbe, aztán fogékony lesz a túlgondolásos szorongásra, depresszióra. Ekkor jön a baj. Te is valami hasonlóban lehetsz.

Az érzés alapja egy olyan érzet, mintha nem is lennék, mintha csak álmodnék, erre jön rá a túlgondolás, amikor ezzel kapcsolatos belemagyarázó gondolatok bukkanak fel és az érzés megtestesül konkrétan ezekben a gondolatokban, amik szorongást keltenek. Ez már csak tényleg az alján jön. Ezek olyan gondolatok, amik alap helyzetben nem zavarják, nem hatják át az embert, mert ezek nem valós problémák, de ilyenkor annak érződnek. Utána jönnek a régi, jó emlékek iránt érzett nosztalgia, az ezzel jövő szomorúság, a múlt hibáim emlékeinek fel - fel bukkanása erős szomorúság közepette. Olyan dolgok, amiken már túl voltam, de újra meg tudnak fogni az állapotom miatt. De párszor már kijöttem ilyenekből, ha nem is mindig kizárólag önerőből.

Neked is azt tanácsolom, hogy ne félj segítséget kérni.

2020. nov. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja igen, a fejem nekem is fáj néha ilyenkor, pedig én egyáltalán nem vagyok fejfájós típus.
2020. nov. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Remélem tudtam hasznosat mondani.
2020. nov. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!