Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért lehet ez az érzés?

Miért lehet ez az érzés?

Figyelt kérdés
Van bennem folyamatosan egy olyan érzés hogy szükségem van egy lányra akivel törődhetek de nem szexuálisan csak mint egy testvér. Van barátnőm már lassan 3 éve de tőle nem ezt várom el és nem ezt kapom. Úgy érzem mintha szükségem lenne arra hogy valakinek fontos legyek. Szerintetek miért lehet ez? Mit tudok vele tenni?

2019. jún. 20. 00:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Szeretethiány, gyermekkorodban valószínű nem kaptál elég gondoskodást és odafigyelést, illetve nem igazán kaptál pozitív megerősítést, ha tettél valami értékelendő dolgot, elhanyagoltak.

Nekem ilyen dolgok ugranak be, én pont a gondoskodásra vágyom már szex nélkül, sok szeretetre, majdnem állandó figyelemre, tehát durván ez a te vágyad majdnem fordítva. Bár nekem inkább kapcsolat kéne, mert egy testvér nem foglalkozna velem annyit, mint egy pár.

Van egy haverom, akitől némileg megkapom ezt a "báty" szerepet és a legfontosabb ember az életemben emiatt, de nem olyan felhőtlen.

Ha akarsz akkor megpróbálkozhatsz ilyen szempontból barátkozni lányokkal, de nem valószínű, hogy sokan megállnának ezen a szinten és ha sikerül is, a barátnőd nem örülne ugye. Ha szeretsz gondoskodni, akkor végezhetsz esetleg valami ehhez kapcsolódó munkát, pl gyerekekkel, betegekkel, biztos vannak mentorprogramok stb.

Amúgy ez annyira nem jó, hogy nem érzed fontosnak magad a barátnőd mellett, miért nem elég ő magában, azt tudod? Mert szerintem elvárhatnád tőle, ha már a párod, én elvárnám legalábbis.

2019. jún. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Jól érzem magam vele nem arról van szó csak egy ilyen fajta "megerősítés hiányzik. Csak mindig úgy látom magam hogy másképp nem tudok ilyen barátokat szerezni csak ha először én segítek neki utána pedig ő nekem és ez így folytatódna. Tudom hogy önzőn hangzik, de ezt érzem.
2019. jún. 20. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!