Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is úgy látja,hogy az...

Más is úgy látja,hogy az internet nem tud minden igényt kielégíteni,mindennek eleget tenni?

Figyelt kérdés
Én azt gondolom hogy a nyomtatott újságokra,nyomtatott busz,vonat menetrend füzetre,tévére,rádióra dvd lejátszóra,videóra,vezetékes telefonra,telefonfülkékre mindig is szükség lesz.Én,ha rádiót akarok hallgatni,bekapcsolom az ébresztőórás rádióm.Nem a neten hallgatok rádiót,mert az nagyon drága lenne.Film sincs fönt minden az interneten,múltkor láttam a tévében egy jó filmet,de az interneten már nem találtam fönt.És több ilyen film is van,meg sorozatok is,amit csak a tévében láthatunk,a neten nincs fönt.December 13-tól változik a buszok,vonatok menetrendje és úgy tervezem,a buszvégállomás on veszek egy környéki buszmenetrendet,hogyha mennem kell valahova és nincs netem,vagy nem működik a net, vagy az oldal,akkor is meg tudjam nézni mikor indulnak a buszok.Úgyhogy én úgy látom, az internet csak egy kis plusz az életünkben,nem könnyíti meg sokkal az életünket.Ti is így látjátok?

2020. dec. 1. 04:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
83%

Hagyjátok,az előző napi kérdező,aki végleg el akarja hagyni az intermet világát.

Most be akarja bizonyítani,hogy internet nélkül is van élet.

2020. dec. 1. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Persze, internet nélkül is van élet, de miért bonyolítanám meg a saját dolgomat? Miért mennék maszkban sorba állni a postára, ha pár kattintással is befizethetem a számláimat a fotelből? Miért néznék egy másfél órás filmet három órán keresztül a reklámok miatt, ha fent van Netflixen? Egyáltalán miért néznék TV-t, ahol nem választhatom ki, hogy mit nézzek és mikor? Miért utaznék egyes termékek megvásárlásához 30-40 kilométert a legközelebbi nagyvárosig, ha neten is megrendelhetem, bizonyos összeg felett szállítási költség nélkül? Persze, van, amit nem rendelek neten, ilyen pl. a ruha, cipő, de állateledelért, bizonyos élelmiszerekért, könyvekért, játékokért nem utazgatok, főleg most. A Tényeket meg inkább hanyagold..


Nekem a munkámhoz is elengedhetetlen az internet, homeoffice van, kell a kommunikációhoz. Itthonról sokkal produktívabb vagyok, hamarabb kész vagyok a teendőimmel, több a szabadidőm. Az egyetemen október óta online oktatás van, és baromira élvezem. Sokkal jobban tudok figyelni, néhány óra rögzíthető, vissza lehet nézni. Több anyagot kapunk a tanároktól, könnyebb a felkészülés a vizsgákra. Nem kell havonta 3 nap napi 2x3 órát utaznom az egyetemre, így a tanítási napokon nem vagyok olyan fáradt, jobban tudok figyelni, aktívabb vagyok az órákon. Az online oktatás és a homeoffice számomra egy áldás.


Aztán ott van a Viber, Messenger. Nagy a családunk, mindenki máshol él, de a családi csoportban folyamatosan tartjuk a kapcsolatot. Képeket, történeteket osztunk meg, tanácsot kérünk, panaszkodunk vagy éppen együtt örülünk. A közös programokat is ott szoktuk szervezni, utóbbi most nyilván szünetel.


Az egyetemhez minden könyvem a netről van. Minden elérhető volt neten, ami nem, azt megosztottuk egymással. Egy fillért sem kellett idén könyvekre fizetnem. A jegyzeteim is a gépen vannak, és mindig ott tanulok. Nagyon kényelmes, mindent elérek az asztali számítógépemről, a laptopomról és a telefonomról is, mindig ott tanulok, ahol kényelmesebb és nem kell könyveket, füzeteket cipelnem. Elveszni nem fog, mert a felhőben van tárolva. Ha elromlik a gépem, a laptopom és a telefonom is, akkor meg bejelentkezek bárhol, és ott folytatom, ahol abbahagytam. :)


Az internet számomra nemcsak egy kis segítség, nélküle nem tudnék úgy élni, mint most. Számomra nélkülözhetetlen. Persze, lehet nélküle élni, sőt, a középkorba is visszamehetünk, de minek?

2020. dec. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj kérdező, ha te internet nélkül akarsz élni, tedd azt nyugodtan, senki se fog megakadályozni benne. Cserébe te se próbálj meggyőzni másokat, hogy mennyivel jobb lenne nekik internet nélkül, ha ők teljesen jól elvannak vele, sőt, egyeseknek tényleg nélkülözhetetlenné vált. Én is nehezen tudnám már elképzelni az életemet internet, laptop és okostelefon nélkül, és örülök, hogy van is lehetőségem ezekkel a dolgokkal élni. Ha te le akarsz mondani ezekről, tedd nyugodtan, engem nem zavar.
2020. dec. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
76%
Kinek a pap, kinek a paplan! A digitális kort éljük, - ez tény, ami megváltoztathatatlan. Én is úgy ítélem meg, hogy túl van tolva az internetbe vetett hit, ill. energia - annak ellenére, hogy van természetesen hasznos oldala is. De arra már én is azt mondom, hogy beteg, aki a WC előtt toporog egy QR-kódért, hogy bejuthasson a WC-re. Vannak közöttünk ilyen szinten beteg emberek, - még ha hihetetlennek tűnik is ez! Láttam olyan fiatal párt, aki egy vidéki szállodába ment kikapcsolódni. Leültek a szálloda éttermébe az ízlésesen megterített asztal mellé szemben egymással és az evésen kívül semmi mást nem csináltak, mint a telefonjukat nyomkodták! Lehet, hogy egymásnak írtak SMS-eket, - mert így volt számukra költséghatékony a személyes kapcsolattartás! Közöm nincs hozzá, de ez már betegség! Ugyanez a szint, amikor megszokásból (!) görgeti valaki az összes erre elrabolható percében maga előtt a fekáliát, amit a sok hülye lapátol fel a közösségi oldalra. Pl. pizstike esti táplálkozása album, - dátumra, órára, percre, másodpercre, a spenót injektálásának szögére lebontva... Ezeknek a közösségi oldalaknak - a jelenlegi formájukban - jelenleg nem közösség építő, sokkal inkább ősközösség építő a jellege, - itt még az is karmokat növeszt és elfelejt beszélni, aki az oldal használata előtt értelmes volt. Stb.! Stb.!
2020. dec. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom hogy nem kell használni az internetet,én is használom,csak én úgy érzem az én életemben sokat nem változtatott.Ugyanazokkal beszélek,ugyanazokkal tartom a kapcsolatot most is,mint mielőtt még nem volt internet.Ugyanúgy nem kések el a munkahelyemről most sem,mint 20 évvel ezelőtt.Vagyis 20 éve még általánosba jártam.De onnan is csak akkor késtem el ha elaludtam,vagy dugó volt,ugyanúgy mint most.Reggel fölkeltem,bekapcsoltam a tévét,rádiót,onnan tájékozódtam.
2020. dec. 1. 11:53
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Nincs abban semmi kivetni való - kérdező, - hogy a személyre szabott igényeidnek megfelelő forrásokból tájékozódsz - és ehhez rajtad kívül senkinek semmi köze!
2020. dec. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
#12-esnek igaza van,hogy otthonról pár kattintással befizeti a számláit,de ha nem lenne a járvány,és ő egy egészséges,életerős fiatalember,akkor a postán is be tudná fizetni.Addig is emberek között van,ha olyan helyen lakik,akkor meg legalább sétál is kicsit a friss levegőn,amíg eljut a postáig.Ki kell mozdulni,nem egészséges egész nap otthon a négy fal között.Én is neten keresztül fizetem be a telefonszámlát,de csak azért mert így olcsóbb.Ha nem lenne,minden hónapban személyesen fizetném be a közeli bevásárlóközpontban.
2020. dec. 1. 12:08
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Akár lepontozol - kérdező, - akár nem, kb. most érkezett el a kommunikáció arra a pontra, amikor már bárki gondolhatja azt, hogy most már szükségtelenül túlbonyolítod ezt a kérdést.
2020. dec. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos neten keresztül fizetném akkor is a számlákat, ha nem lenne korona - egyszerűen azért, mert az pár kattintásból megvan, és nem kell úgy terveznem a napomat, hogy ugorjak el ide meg oda is, álljak sorba, stb. Más felőlem csinálhatja, de én biztos nem fogok csak azért elmenni számlát fizetni ide meg oda, hogy emberek között legyek meg kimozduljak.

Ugyanígy inkább megrendelek valamit a netről, és idehozzák nekem házhoz, mint hogy most ezért fél órákat utazgassak, és ki tudja, van-e az, amit szeretnék.


De ez én vagyok, én jól érzem magam így. Ha neked úgy jó, hogy elmész ide meg oda, menj nyugodtan. Szerencsére nem egyformák az emberek.

2020. dec. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

"Nem a neten hallgatok rádiót,mert az nagyon drága lenne."


Ha számítógépen hallgatod, ingyen van. De ha mobilnetről még az is lehet ingyen, attól függően, milyen csomagban vagy benne. Nekem például totál ingyen van a mobilnet, azon hallgatom a reggeli rádióműsorokat mindig.


"És több ilyen film is van,meg sorozatok is,amit csak a tévében láthatunk,a neten nincs fönt."


Ez nem igaz. Fent van minden, csak tudni kell keresni. És nem, nem mindig a Google első oldalán fogod megtalálni, de igen is fent van minden a neten. Nekem is mindig azt mondják az ismerősök, hogy ezt meg azt a filmet keresték, nincs fent a neten, erre én 5 perc alatt megtalálom nekik mindig, amit keresnek. :D


"úgy tervezem,a buszvégállomás on veszek egy környéki buszmenetrendet"


Na és mit fogsz csinálni, ha időközben változik a menetrend és majd új menetrendet kell venned? Ezt honnan fogod megtudni? Nem tán az INTERNETRŐL?? :D Arról nem is beszélve, hogy ünnepek idején mindig változik a menetrend, meg sokszor van forgalomelterelés mondjuk építkezés vagy baleset vagy valami miatt... ezekről nem fogsz tudni tájékozódni egy nyomtatott menetrendből!

2020. dec. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!