Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha tíz éve nem beszélgettem...

Ha tíz éve nem beszélgettem emberekkel és most hirtelen egy olyan munkahelyre kéne mennem,ahol emberek között lennék,be tudnék illeszkedni?

Figyelt kérdés
Én nemcsak egyedül élek,de egyedül is dolgozom.Személyesen nem beszélgettem emberekkel már tíz éve.Se férfiakkal,se nőkkel.Annyi az összes beszélgetésem hogy a boltba köszönök az eladónak,megköszönöm hogy kiszolgált és elköszönök.Sem itthon,sem a munkahelyen nincsenek emberek rajtam kívül.Az a gond,hogy lehet hogy meg fog szűnni a munkahelyem.Ha így lesz,mi lesz ha olyan helyre kerülök ahol emberek között leszek?Tudni fogok beszélgetni a munkatársakkal?Ha fölvesznek mondjuk árufeltöltőnek egy hipermarketbe,ott többen is leszünk,fiúk és lányok,férfiak és nők vegyesen.Fog menni velük a beszélgetés?

2020. dec. 14. 22:50
1 2
 11/13 Berserker88 ***** válasza:
Nem rajongom a beszélgetésért vagy a társas interakcióért általában, de én mindig úgy mentem új munkahelyre, iskolába, közösségbe, hogy az emberek dolgozni járnak oda és nem barátkozni meg ismerkedni, pár munkatársat leszámítva akik elmesélik neked az életüket mert épp nincs munka. Ezen kívül, az első talán 1 hét/hónap amíg te leszel a "friss hús" aztán megszoknak, hozzá teszem én is ugyan úgy szívtam az új kollegák vérét de még nem találkoztam olyannal aki elfelejtette volna, hogy egyszer ő is volt új gyerek.
2020. dec. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem, hogy mi a munkád? Én is ilyet akarok. :D
2020. dec. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Ha csak annyi van, hogy kissé remete módon éltél és elszoktál a csevelytől, akkor szerintem hamar vissza fogsz állni, ha tényleg te is akarod.

Nekem szociális fóbiám van. Idegen környezetben, sok idegen között úgy viselkedem elsőre, mint egy totál idióta, mert leküzhetetlen félelem száll meg. Ezzel soha nem tudtam mit kezdeni, ezért elfogadtam, amennyire lehet. Később aztán szép lassan beilleszkedek, feloldódok, ismerősöket, akár barátokat is szerzek. Nálad is menni fog, csak fogadd el, hogy nem azonnal - lehet, hogy hetek, akár hónapok kérdése.

2021. jan. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!