Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Régebb miért tűnt annyira...

Régebb miért tűnt annyira szépnek az élet?

Figyelt kérdés

Régebb mindent tudtam élvezni, olyan szépnek tűnt az élet, még ha voltak is gondjaim, de úgy éreztem van értelme az életnek. Egészen 1 évvel ezelőttig.. nagyon sok változást hozott az élet számomra 1 év alatt és ezzel együtt az életkedvem is megváltozott nagyon.. Egyre jobban kezdtem unni mindent, aztán mintha egyből csak kinyílt volna az addig lehunyt szemem s rájöttem igazából mennyire sz@r is ez az élet. Sokmindent kezdtem megérteni,

amibe addig bele sem gondoltam. Olyan egyből jött ez a hatalmas változás hogy nem bírom feldolgozni. Nem értem hogyan törhetett ilyen egyből meg valami bennem. Mindig is magányos voltam s nem értem ez addig hogy nem tűnt fel. Olyan boldog "gyerek" voltam, pedig semmi okom sem volt a boldogságra. A körülöttem lévő embereket pedig nem tudtam megérteni, látszott rajtuk hogy nem boldogok, de sosem gondoltam bele, mi lehet az oka. Aztán olyan hirtelen értettem meg mindent, amit addig a barátaim mind tudtak, pedig ők is "gyerekek" voltak még. Amúgy nem volt valami fényes gyerekkorom, a szüleim durva vitái miatt, de még mindig nem bírom felfogni hogy lehettem annyira boldog. Annyira nehéz ezt nekem így elmagyarázni, de valami tényleg megtört bennem s nem bírom feldolgozni. Még mindig nem..

Azt hittem átmeneti állapot s jobban leszek, de nem így volt. Most pedig ott tartok hogy csak a halálra vágyom, semmi másra. Nagyon nehéz most nekem, s egyre csak nehezebb lesz. Sosem leszek már boldog.

(amúgy a "gyerek" szót azt 14 éves tinire értettem, csak én akkor még annyira gyerek voltam hogy így kellett fogalmaznom) 16 L



2020. dec. 15. 02:28
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
minél kevesebbet tud az ember annál boldogabb, de alkalmazkodni kell és ennyi
2020. dec. 15. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Legalább te előbb rá jöttél mint én,most itt az ideje tanulni iskolán kívül is,fejleszteni magadat,szórakozni stb...

Én erre az egészre csak akkor jöttem rá mikor teljesen ki szakadtam a komfortzónámból ami 22 éves koromban vagy is lassan 1 éve,igaz 18 éves koromtól már jött ez a sz.r érzés de mikor ki léptem és hirtelen szét néztem a világban is pl külföldön is ebben az évben le döbbentem hogy milyen is ez,lúzer is vagyok és hülye stb..

Ne tudd meg miket éreztem?

Sajnos állom világba nevelt drága anyukám,arra célzok hogy a rossz dolgokról és a negatívakról sem beszélt.

Na most szenvedtem mondhatni ez idáig,de adtam magamnak időt és megpróbálom vagy is meg fogom csinálni azokat a random dolgokat amik örömet okoznak számomra,pontos még én sem tudom mi az?

De ha már egyszer itt vagyok a földön miért is ne?

Nem érdemes öngyilkosnak lenni egyszer úgy is meg halunk,az élet egy játék amit játszani kell,sajnos nem tudunk mindenkit boldoggá tenni de a közeli hozzá tartozóinkat és barátokat ami nekem sajnos még nincs őket igen.

2020. dec. 15. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Barbell Deadlift ***** válasza:
79%

Vegyük ketté a dolgokat. Egyrészt, 16 évesen a hormonrendszer változása miatt labilisabb az ember, szokták is mondani, hogy "tini depresszió". Ez magától elmúlhat.

Másrészt, az embernek változik néha a közérzete, lehet hogy új célokra lenne szükséged, ami megint motiválni tudna az életre.


Van valami hobbid?

2020. dec. 15. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
Lófa&t értettél meg, semmit! Nem mindent!
2020. dec. 15. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
13%

Mindenki olyan életet él, amilyet teremt magának. Az élet nem sz.r, legfeljebb csak neked és a hasonszőrű társaidnak.


16 évesenne rinyálj itt. Még bőven nem kéne foglalkoznod a depivel csak a szórakozással és a tanulással.


Az életből pedig semmit se láttál még. Esetleg keress fel egy pszichológust!

2020. dec. 15. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%

Meg most is gyerek vagy. 8 ev mulva ugyan ezt fogod gondolni a mostani enedrol, mint most a 14 eves enedrol.


Az eletnek alapvetoen nincsen celja, ezt neked kell megtalalnom. Biztos vagyok benne, hogy vannak dolgok, amiktol boldognak ereznek magadat, legfeljebb meg kell ertuk dolgozni egy kicsit. Ezzel a buvalbaszottsaggal majd raersz meg ha idosebb leszel, de ne most cseszd el az elégedett, amikor meg rengeteg lehetoseg all elotted.

2020. dec. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Egyrészt a jó emlékekre emlékszel a legjobban, a rosszakat hajlamosabb törölni az agyad.

Másrészt minél fiatalabb vagy, annál kevesebb a felelősséged, annál kevésbé kell az élet negatív oldalával foglalkoznod.

Írtad, hogy sok változás történt az elmúlt 1 évben, gondolom ezek miatt más szemszögből kellett vizsgálnod a dolgokat. Sajnos az élet sząr. Nincs ezen mit ragozni.

2020. dec. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Azért, mert gyerek voltál. Ráadásul 1 évet említesz - ebbe azért azt is kalkuláld bele, hogy 2020-ban gyökeresen megváltozott az életünk sajnos.


Másrészt: sajnos ebben a korban természetes a "depi" (direkt nem depressziót írok), hiszen változnak a hormonok. Én 10 éve voltam annyi idős, mint most te, és akkor is minden osztálytársam tök szomorú idézeteket, képeket posztolt, akár önbántalmazásról szólót is. Még azok is, akik alapvetően nem rendelkeznek szuicid hajlammal. A legtöbben ma már életvidám emberek, elvégzett egyetemmel, családdal. Persze valahol megmaradtak a mentális gondok, de tényleg ez a ritkább eset- ilyenkor szakember segítségével lehet gyógyulni.



Ráadásul az iskola az egyik legkönnyebb dolog a világon. Igen, vannak nehéz tantárgyak, de magadtól szinte semmit sem kell intézned. Kötelező suliba menni, ahol az osztályfőnököd mindenben támogat, kész. A felnőtt életben már komolyabb döntések is várnad rád, hiszen ott már te döntesz munkahelyről, tanulmányokról, időbeosztásról, családalapításról. Persze, hogy ez elsőre minden embert megvisel. Bele lehet tanulni, csak nem megy úgy, mint a karikacsapás. A te felnőtt életed ugyan még nem kezdődött el, de 16 évesen érzed, hogy közel van a döntés pillanata.


Magány - A világ az sulykolja belénk, hogy az a sikeres, boldog ember, akinek sok barátja van, bulizni jár, stb. Veled lehet, hogy nem ez a helyzet, és tök jól érzed magad egyedül is. Azonban ha sok helyről hallod, hogy "márpedig neked ilyennek kell lenned", akkor abban is elkezdesz kételkedni, amivel saját magadtól semmilyen problémád nem lenne.

2020. dec. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%
Csalódás fájdalom, keserűség mindenkit ér sajnos de amibe nem halunk bele abból csak tanulunk. Minden nap szép ártatlan és tiszta. Csak rajtad áll, hogy megtaláld az élet szebbik oldalát. (Én meg egyedül vagyok és kissességi komplexusom volt)
2020. dec. 18. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

9-nek: "amibe nem halunk bele abból csak tanulunk"

Amibe nem halunk bele abból nem feltétlenül csak tanulhatunk, attól simán meg is nyomorodhatunk.

2020. dec. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!