Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Muszáj lesz öngyilkossággal...

Muszáj lesz öngyilkossággal végződjön, vagy megoldható?

Figyelt kérdés

Magányos vagyok. És elmondhatatlan érzések kavarognak bennem.. A gondolataim nem hagynak élni. Igazából nem is akarok élni. Annyira mélyponton vagyok, úgy érzem nem tudok ebből kimászni sehogysem. Senki nincs mellettem, soha nem is volt. Nincs akinek elmondjam, hogy mi bánt. Igazából még én sem tudom igazán, teljesen össze vagyok zavarodva és depressziós vagyok. Sokszor megfordul a fejemben az öngyilkosság, de sajnálom a szüleim meg a testvérem. Ők szeretnek engem, de sajnos nincsenek mellettem jelenleg. Én már nem bírom tovább.. Ez a magány megöl, mégsem találkoznék legszívesebben senkivel többet soha. Annyira eltávolodtam mindenkitől.. És folyton úgy érzem el szeretnék tűnni örökre a földről, ennek pedig csak egy módja van.

Nincs pénzem pszichológust fizetni, pszichiátriára pedig nem akarok kerülni. Őszintén, nem is tudnék most senkivel semmiről sem beszélni már. Annyira el idegenedtem az emberektől, mintha ellenség lenne mindenki számomra.. És az a borzasztó fájdalom amit nap mint nap át kell élnem..

Valahol mélyen már döntöttem az élet és halál között, de félek is. Legbelül már rég halott vagyok egyébként :) nem is tudom miért írom ki ide ezt a kérdést, hisz senki sem tudna segíteni. Csak egy elb@..ott szeretethiányos, depressziós sz*r vagyok. Tényleg nem tud már segíteni senki, és szerintem az öngyilkos emberek mind így éreztek/éreznek mint én most.. Hogy senkire sem számíthatnak, és mindennek VÉGE. Mindegy is, csak kiírtam magamból ami bánt, de ennyi. 16 L



2020. dec. 8. 23:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Hol vannak a szüleid?

Testvéred?

2020. dec. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Hívd fel őket telefonon.

Beszélj velük

2020. dec. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
Szia! A sulidban nincsen esetleg pszichológus? Anyukáddal beszéltél már erről? Vagy a tesóddal? Nincs senki akiben megbízol?
2020. dec. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Én is depressziós vagyok, de nekem sajnos már nem él az édesapám.

A hiányához képest szerintem most minden más eltörpülne. Ha lehetne egyetlen kívánságom, az az lenne, hogy éljen.


Neked legalább van. Ha jó a viszonyod a szüleiddel, oszd meg velük az érzéseid.


Szerintem egy életcélt kellene találnod, amiért erdemes élni.

Akár valami olyat, ami független a többi embertől, ami akkor is boldoggá tesz ha semmi más nem.


Ha lennének terveid a jövőre nézve, jó lenne.

Azok miatt kellene küzdened, kitartanod, beleadni minden energiádat. Ez lehet egy egyetemi szak vagy akármi.


Azt is megtehetnéd, hogy nem magadért teszel valamit hanem másokért, így hasznosnak érzed magad és emberekkel találkozol.

Például lehetsz önkéntes valahol.

2020. dec. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%
Ma mindenki öngyilkos akar lenni? Igaz, én is, de ez kezd átesni a ló túloldalára. Magyar mentálhigiénia as it's finest :D
2020. dec. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

Oké, tegyük fel, hogy tényleg meg fogod ölni magad.

Ebben az esetben mi akadályoz meg abban, hogy elmondd a családodnak, hogy hogy magányos vagy, és hogy kikérd a véleményüket, hogy mi rá a megoldás?

Vagy mi akadályoz meg abban, hogy elkezdj beszélgetni egy oszálytársaddal, vagy valakivel akivel régen barátok voltatok, de eltávolodtatok? Ha tényleg az az elhatározás van a fejedben, hogy ennyi volt az életed, akkor te vagy jelenleg a legszabadabb ember a világon. Azt tehetsz, amit csak akarsz, hiszen nem kell félned a következményektől.

Beszélj valakinek arról, hogy mi a hobbid. Kérd meg a családodat, hogy látogassanak meg. Miért ne? Ha tényleg az öngyilkosság határán vagy, akkor rosszabb már úgysem lehet, de jobb igen.

2020. dec. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
Jaj nagyon rossz vt ezt olvasni :/ SOHA NE AD FEL... szerintem mindenkinek van az eletebe ilyen idoszak de a tied komolyabbnak hangzik, OLVASS KÖNYVEKET probald meg a gondolataidat elterelni, Van egy KöNYV ami szerintem sokat segíthetne neked az a címe h a DÖNTÉS (Edith Eva Eger) sok erőt adna, Nagyon fiatal vagy még és biztos vagyok benne h később megismersz majd olyan embert mindenben támogat majd es BOLDOG LESZEL!
2020. dec. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2020. dec. 9. 00:41
 9/15 anonim ***** válasza:
94%
Győzd le magad. Nem jó ha saját magad ellensége vagy.
2020. dec. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia,

Itt egy kérdés, amiben sok jó válasz van, ami segíthet esetleg:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

2020. dec. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!