Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem éreztétek még szükségét...

Nem éreztétek még szükségét annak ahogy megváltoztassátok a rendszert?

Figyelt kérdés

Nem államcsínyről beszélek, hanem valami lelki folyamatról, hogy ne legyen ilyen kizsákmányoló az egész élet...

Emlékszem gimis koromban, tizenévesen, gondtalanul éltem, egyrészt mert még nem dolgoztam, másfelől nem voltam kiégve/ valami módon megvilágosodva. Akkor még nem láttam az élet velejét, valóságát, hogy tulajdonképpen nagy pórázon tartott rabszolgák vagyunk. Akkor még ezernyi színes ábránd kavargott a fejemben a világról. Néha összejártunk inni és beszélgettünk és az is jó volt... Néha csak sétáltam a nyári melegben és minden olyan varázslatosnak tűnt. Néha bementem a helyi könyvtárba, akkor még Pesten laktam. Sokáig olvasgattam bölcsességeket éjjelente magamban. Vártam, hogy majd csak alakul valahogy, találkozok egy lánynál, haverok bemutatnak ennek vagy annak de egyre nagyobb hullámban csak a szr jött.

Kiderült, vagyis számomra világossá vált hogy incel vagyok, a személyiség típusom is egy nagyon ritka csoportba tartozik, összesen a világ 1-2%-a rendelkezik ezzel a személyiség típussal. A focit sose szerettem, egyszerűen nem láttam értelmét. Mindenesetre egyfajta álomvilágban leledzettem (szerintem ez is a rendszer súlyos hibája hogy ugyan betöri, megtöri az embert az oktatási rendszer, de nem neveli az életre.

Most 25 évesen azt érzem hogy az eddigi életem minek történt meg velem, semmi értelme nem volt, talán csak ez a kérdés, hogy kiírtam. Tudom még fiatal vagyok, de attól még sok mindenen átmehet az ember. Nem akarok meghalni vagy ilyesmi, csak egyszerűen ki vagyok égve, csalódott vagyok. Se barátnő se haverok. Mindenki elröppent minden irányba körülöttem.


Úgy érzem én is ludas vagyok de, a rendszer is hibás! Ti mit gondolatok? Jár valaki hasonló helyzetben? Mi a ti történetetek?



2021. febr. 1. 10:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező te pont tipikusan az az ember vagy, aki rohadt különlegesnek érzi magát, de közben francot sem tud felmutatni az életben, ami tényleg igazolná hogy ő okosabb, tehetségesebb különlegesebb vagy bármiben jobb másoknál. Ezt az ellentmondást pedig úgy akarod feloldani magadban, hogy próbálod bebeszélni magadnak, hogy olyan marha különleges vagy, mert kimondod a világ nyilvánvaló problémáit, amire bárki képes.


El kell keserítselek kérdező, nem vagy különleges, csak egy élhetetlen rinyálós.

2021. febr. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
31%

Az emberi faj egy rabszolga faj (zömében). Nem fogják megérteni a kérdésed, nekik így jó.

A barom is elvan az ólban boldogan, azt hiszi, a gazda szeretetből eteti. Aztán levágják...

2021. febr. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
38%
Előző kérlek meséld el te mint nagy felvilágosult tanító hogy te mit teszel hogy ne legyél rabszolga? A külvilágtól távol élsz valami kommunában, ahol önfenntartó vagy? Miért sejtem azt hogy nem. :D
2021. febr. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
48%

"Az emberi faj egy rabszolga faj (zömében). Nem fogják megérteni a kérdésed, nekik így jó.


A barom is elvan az ólban boldogan, azt hiszi, a gazda szeretetből eteti. Aztán levágják..."


A pátoszoskodás helyett inkább mond ki egyenesen, hogy büdös neked a munka és ez a bajod. :D

2021. febr. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Akinek meg van a képessége és hajlandósága rá, az megváltoztatja a saját életét, akinek meg nincs, mert teljesen életképtelen, az okolja a rendszert, mert nem képes a saját tehetetlenségével szembenézni. Sőt valami hatalmas kiválasztottságtudattal megáldott vizionáriusnak képzeli magát, hogy ő aztán átlát a szitán. Csak éppen arra nem képes hogy bármi érdembeli változtatást felmutasson.
2021. febr. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Utolsó és mond már meg mit lehet tenni? Kicsi a mozgástér.
2021. febr. 1. 14:52
 17/20 anonim ***** válasza:
Nos mindenki indult valahonnan.
2021. febr. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
75%

Az, hogy ki mennyire lesz "rabszolga", azért erősen függ az egyén tetteitől is.

Én például soha nem éreztem magam rabszolgának. Vannak bizonyos kötöttségek, igen. De egy szabad ember vagyok, soha senki nem mondta, hogy bármi áron is, de ezt, vagy azt KÖTELEZŐ csinálnom. Azt, hogy dolgozni járok nap, mint nap, én vállaltam. Én jelentkeztem az állásra, én szerettem volna itt dolgozni, én írtam alá munkaszerződésemet. Ha pedig úgy tartja kedvem, bármikor mondhatom azt, hogy ennyi volt. Ja, hogy semmittevésért nem hullik az ölembe a világ minden pénze? Ettől ez még nem rabszolgaság.

Félreértés ne essék, közel sem tökéletes a jelenlegi rendszer. (Bár ha összehasonlítjuk mondjuk a 200 évvel ezelőttivel, akkor ez már szinte a Kánaán.) De azért a másik véglet felé sem kell kisarkítani.

Az oktatási rendszer tényleg tökéletlen. De még mindig jobb, mint a semmi. Ez az "életre nevel" dolog meg bár hangzatos, de hülyeség. Az iskolának nem az a feladata, hogy megtanítson csajokat felszedni. Az iskola feladata az, hogy lehetőséget adjon egy felfelé ívelő életpálya felé elindulni. Vannak hibái persze, méghozzá nagyon komoly hibái, de alapvetően azért teljesíti ezt a feladatát. Csak azt kéne felfogni, hogy az iskola nem felel mindenért. Neked is oda kell tenned magad, az oktatási rendszer nem fog szorgalmat a fejedbe csepegtetni. Továbbá otthonról is hoz valamit az ember, amiért szintén nem az oktatási rendszer a felelős. Az, hogy te felnőtt korodig csak sodródtál a lehetp legkisebb ellenállás irányába, és egy nagy semmittevésnek szeretted volna elképzelni az életet, az nem az oktatási rendszer hibája. Közhely, de igaz, hogy annak lesz kellemes felnőtt élete, akinek a gyermekkora nem csak lustálkodásról szól.


"emberek kategorizálása mint pl vesztes, incel, ez is az emberi gyökériség netovábbja."

Erre pont te vagy az, aki kategorizál.


"a sok ember nem veszi észre, hogy valójában rabszolga csak engedik boldogulni, valamennyire ha tud."

Ezt már kifejtettem fentebb.

Mutass olyan rabszolgát, akinek lehetősége volt eldönteni, hogy hol akar élni! Akinek lehetősége volt eldönteni, hogy mit dolgozzon! Akinek lehetősége volt tanulni, sőt, meg is választhatta, hogy mit!


"előbb-utóbb úgyis belebukik lásd vendéglátósok."

Az azért ugye megvan, hogy a vendéglátósok többsége - főleg a turisztikailag kedvezőbb helyeken - a többszörösét megkeresi annak, amit egy átlag diplomás hazavisz? Ja, igen, van százévente átlagosan egy világjárvány, ami alatt mindenkinek nehéz. Ez igaz. Az is igaz, hogy a hazai "válságkezelés" a nullával egyenlő. De azért ne essél már túlzásokba! És ha már vendéglátósok, akkor egy hatalmas zárójelben mondom, hogy csak kicsit alkalmazkodni kellett volna az új körülményekhez, és vígan túl lehet élni ezt az időszakot is. Lehet, hogy nincs tolongás az éttermekben, de az azért ugye megvan, hogy jóval többen rendelnek ételt, mint a járvány előtti időszakban?


"Normális párt nincs"

De van, csak az M1-híradón kívül máshonnan is kéne tájékozódni.


A nagy büdös helyzet az, hogy veled nagyobb problémák vannak, mint a rendszerrel. Nem a rendszer miatt nincs barátnőd, hanem azért, mert egy toxikus és taszító személyiség vagy, aki ahhoz is esetlen, hogy érdemben társalogjon a másikkal. Nem a rendszer miatt pocsék a munkád, és nem a rendszer miatt nincs jövőképed, hanem azért, mert diákként tojtál mindenre magasról. Ez nem a rendszer, és nem az iskola hibája, hanema tiéd. Persze, egyszerűbb a rendszert hibáztatni, mint beismerni, hogy igen, te szúrtad el.

2021. febr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
attol ha a rendszer megvaltozna mondjuk a te eleted meg nem biztos hogy szinten megvaltozna. a rendszernek nincs koze ahhoz hogy mennyire tudsz mondjuk tarsat talalni vagy baratokat szerezni. ez regi ironikus kifejezessel ugy osszegezheto hogy"egyeni szoc problema". en mar regen nem elek ott de ettol fuggetlenul hogy egy mukodo demokraciaban elek senki sem oldotta meg helyettem a problemaimat. Probalj meg elvonatkoztatni a nagy eszmektol meg vilag es rendszer megvaltoztatasatol es helyette inkabb a sajat problemaid megoldasara koncentralj. a rendszer (barmilyen is) nem fog helyetted feleseget talalni vagy baratokra szert tenni. az nem baj ha egy fiatal ilyen dolgokkal is foglalkozik de a problemakat ha ilyen maganjelleguek nem a rendszerre kell haritani. sok szerencset a jovoben remelem ez a kiegett erzes majd elmulik beloled mert ez meg eleg korai, igy nehez lesz leelni meg mondjuk 60 evet.
2022. febr. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Hogy látod azóta?
2022. aug. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!