Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csináltok így a karantén...

Mit csináltok így a karantén alatt?

Figyelt kérdés
Kezdek megzakkanni, hogy nem lehet elmenni sehova és mind3n zárva van. Ráadásul olyan hideg van, hogy mégcsak kimozdulni sem lehet. Nem lehet beülni sehova enni vagy inni egyet, nem lehet ismerkedni társkeresőn se emiatt, mert nincs mit csinálni. Én egy zárkózott introvert ember voltam, de már kezdek kikészülni ettől az eszement korlátozástól
2021. febr. 14. 14:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Keresnék egy új hobbit.
2021. febr. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
63%
Akkor én nagyon introvertált és zárkózott lehetek, mert én meg sem érzem ezt az egészet. Ijesztő...
2021. febr. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Új hobbit? Pl?
2021. febr. 14. 14:14
 4/19 anonim ***** válasza:
94%

Én rengeteget olvasok például. Tavaly 62 könyvet pörgettem ki (tudom, van aki ennél jóval többet olvas, de nálam kb feleennyi az átlag).

Rákattantam a kreatív dolgokra, vettem egy kezdő pirográfot (az nem jött be), meg rátaláltam a diamond paintingre (az nagyon bejött).

Az olvasás kapcsán rákattantam egy új közösségi oldalra (mármint nekem új, nem az oldal), ott is baromi sok időt el lehet tölteni.


Felfedeztem egy csomó új éttermet, mert néha kedvem támad enni egy jót (ami régen a beülni valahovát jelentette), most körbenézek neten, hogy mit ajánl fel - találtam egy olyan olasz kajáldát a környéken, amiről nem is tudtam, hogy létezik, de imádom.


Társkeresésben is lehet kreatív lenni, engem nem érint a téma, de baráti körben egy csaj pl nyomott már virtuális randit, videóchates közös főzés, borozás, szerintem tök kreatív. :)

2021. febr. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 alletta ***** válasza:
89%
beszűkült, korlátozott az életünk jelenleg. mi családi közös filmnézéseket, olvasást, rejtvényfejtést, kártyázást, társasozást, kutyasétáltatást közösen csináljuk.
2021. febr. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Negyedik, én is olvasgatok bár nekem mindig nehezen ment a türelem híján. A kreatív dolgaidra nem tudok mit mondani ezek semmit nem mondanak nekem. Engem zavarna videóchaten egy idegennel kell beszéljek. Vagy sima chat, vagy élőben a legjobb. De befagy az ember valaga, és sehova se lehet beülni.

Utolsó ez tök jó, de én egyedül vagyok albérletben. Volt decemberben egy kapcsolat szerűségem de nem lett komoly belőle és eléggé magam alatt vagyok emiatt is. Nem akarom számítógéppel tölteni az időmet. Produktív akarok lenni.

2021. febr. 14. 14:35
 7/19 alletta ***** válasza:

5-ös vagyok. sajnálom, hogy kapcsolatod tönkrement.:(

önkéntes munkát vállalni esetleg valahol? persze nem tudom mennyire működik most ez, de sok helyen szívesen látják az önkénteseket.

az tök jó, hogy elhatároztad, nem ülsz egész nap a gép előtt.

2021. febr. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Semmi nem jó, semmi nem tetszik, de egyedül vagy és unatkozol.

Nem érné meg esélyt adni valami újnak?

2021. febr. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nyolcas, várom az ötleteket. Utaznék, ha nem lenne karantén mindenhol.


Hetes, elgondolkodom ezen

2021. febr. 14. 22:07
 10/19 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a problémám. Egy pár hetes megszakítást leszámítva (mert szeptemberben jelenléti oktatással kezdtünk az egyetemen) már március óta itthon vagyok. Eleinte még én is lefoglaltam magam mindenféle hobbival vagy tanulással, de mostanra már azt érzem megpusztulok. Egy átlag napon nem történik velem semmi, a nap nagy részében tök egyedül vagyok (én a szüleimmel élek, de ők nagyon keveset vannak itthon), a “barátaimmal” minimálisan beszélünk, a szociális életem egy nagy nulla, hiányzik a normális élet, hogy suliba járjak, emberek vegyenek körül, beülhessek ide-oda enni vagy inni valamit, elmehessek egy edzésre stb. Ráadásul mi egy pici vidéki városban élünk, ahol nincsen semmi, tehát pl. az utcák is mindig teljesen kihaltak a járványtól függetlenül. Soha nem éreztem még magam ennyire magányosnak. Nem az zavar, hogy nem tudom magamat lefoglalni és unatkozom stb., hanem a magány, az egyedüllét, a monotonitás és az ingerszegény környezet.
2021. febr. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!