Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Aki szegény, annak mi értelme...

Aki szegény, annak mi értelme élnie?

Figyelt kérdés

Érettségi óta azt érzem, hogy addig volt jó az életem. Mivel vidéki vagyok, nem találok munkát, és Budapesten se fogok, max ilyen éhbérért valamit.

Jártam egyetemre, de mivel nincs szakmai tapasztalatom, elhajtanak. Nincs nagynevű ismerős, aki beajánl ide oda.

Így már 2 hópapja munkanelküli vagyok, vissza se jeleznek pedig 20+ helyre beadtam az öneletrajzom. Szüleim nyakán élősködök, szégyellem magam hogy képes vagyok még otthol élni 24 évesen.

Gyartósori minimálbérnek meg mi értelme?

Az élet nem a túlélésről szól.

A leghatásosabb halál a fejbelövés lenne, de nem tudom honnan szerezhetek fegyvert.

A halál nekem megnyugvás lenne a 4 évnyi depresszió, nélkülözés és szevedés után.



2021. febr. 22. 19:55
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

#18

"10 év tapadztalattal, 2 felsőfoku nyelvvizsgaval, Budapesten, ugy hogy ebben a körben mozog, és beajánlotta valami ismerős, úgy könnyű."


Lehet, lehet, hogy nem. De te gondolom nem 800 ezret akarsz keresni már másnap, hanem el szeretnél helyezkedni. Ahhoz pedig nyilván sokkal kevesebb is elég.

2021. febr. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim válasza:
17%

Érdekes, hogy a Biblia pont azt írja, hogy a szegény legyen büszke a szegény mivoltára, a gazdag meg szégyellje a gazdag mivoltát. A sírba ugyanis senki enm visz magával semmit ebből a világból. Az talán gond, ha nagyon szegény valaki, de pl. Jézusnak sem volt semmije, csak a ruhája, mégis boldog volt.

Nekem a legboldogabb időszak az életemben a 25 éves korom körül volt, amikor az összes tulajdonom néhány ruha volt, és minden hónapban éppen kifutotta a hó végéig a pénzemből. Viszont jóban voltam Istennel, és sok barátom volt, akikkel sokat voltunk együtt. Legtöbben ők is szegények voltak.

Egyébként ha akár gyártósori munkásként kezded, de szorgalmasan és lelkiismeretesen dolgozol, és valamelyik főnököd felfigyel erre, néhány éven belül feljebb léptethetnek, és jobb fizetést kaphatsz. De ha annyi pénzünk van, hogy van ruhád, van mit enni és van hol lakni, akkor ennyivel meg kell elégednünk. És keressük az életben a pénznél fontosabb dolgokat. Kevés pénzzel is lehet szeretetben és békében élni, és nagy vagyonnal is lehet gyűlölködve és veszekedve élni. Neked melyik tetszik?

Azokban az afrikai országokban, ahol nagy a szegénység, általában boldogabbak az emberek, mint itt Magyarországon. Persze ott majdnem mindenki szegény, itt hazánkban vannak bőven gazdagok is, ezért könnyű abba a hibába esni, hogy az ember hasonlítgatja a saját helyzetetét. De ha belegondolsz, hogy napjainkban évente kb. 3.000.000 csecsemő és gyerek hal meg éhezés és alultápláltság miatt a világban, és a világban élő emberek 80% százalékának napi egy tányér rizs az étele, akkor talán kevésbé fogsz panaszkodni. Mert ha benned van ez a mentalitás, hogy azokra figyelsz, akik nálad jobb helyzetben vannak, ez nem fog megszűnni attól, hogy jómódú leszel. Mindig lesznek olyanok, akiknek nálad jobban megy, és akikre irigykedhetsz, vagy akik helyzetét kívánhatod. Ha sok gazdag őszintén beszélne az életéről, kiderülne, hogy a pénz tényleg nem boldogít.

üdv Stefán

2021. febr. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
69%
Olvass utána a spiritualizmusnak. Kiutat kínál a felszínes, üres létformából.
2021. febr. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Semmi. Én is így vagyok, csak nekem még értelmes végzettségem sincs, nem tudtam szerezni, mert túl kevés vagyok hozzá agyilag.

Az meg, hogy a gyártósoron minimálbérért gürcölsz több műszakban, az egészségedet tönkrerongálva, egy dolog... de hogy fel sem vesznek vagy pár hónap múlva még onnan is kirúgnak, na, az az igazán demotiváló. Ha sehová nem kellesz, semmire nem vagy jó, akkor tényleg minek is élsz? Közmunkán sepregetni, mint én? Komoly perspektíva...

2021. febr. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

"a Biblia pont azt írja, hogy a szegény legyen büszke a szegény mivoltára, a gazdag meg szégyellje a gazdag mivoltát"


Milyen érdekes, hogy a Biblia pont azt is írja, hogy Jób volt az egyik leghűségesebb szolgája, a nagycsaládos, jómódú Jób, akit próbára tett.

Miután Jób kiállta ezeket a próbatételeket, és nem árulta el az Urat, újra nagy család és anyagi bőség lett a jutalma.

2021. febr. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Mirk ***** válasza:

Gyártósorra minimálbérért biztos hogy felvesznek.

Mivel a szüleidnél élsz, még a minimálbérből is bőven tudsz félretenni, természetesen azután, hogy adtál nekik valamennyit, amivel hozzájárulsz a háztartás költségeihez.

A kis félretett pénzedből pár hónap után szerzel egy szakmát. Gyárnál maradva legyen mondjuk targoncavezető.

Megszerzed a jogosítványt és egyből megpályázhatsz anyagmozgatói állásokat amelyek lényegesen jobban fizetnek, mint a minimálbér. Ezután már többet tudsz félretenni is. Nem kell 24 évesen még elköltöznöd a szüleidtől, hacsak ők nem akarnak elzavarni. Ilyen körülmények mellett elég sok pénzt félre lehet tenni. Ha már van kb három havi fizetésednek megfelelő összeg a számládon, akkor elkezdheted a többletet befektetni, hogy kamatozzon.

Nem olyan nehéz dolog ez.

2021. febr. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Vasút, mozdonyvezető+diplomás munkakörök ,esetleg forgalmista kivételével mind éhbért fizet, ezért is van munkaerőhiány náluk.


Mifelénk sincs nagyon munka, én érettségi+piacképes szakmával keresek 150 nettót, ami nagyon kevés- Kb felénk ilyen 170 nettó már átlagon felüli fizetésnek számít Békés megyében. Munka kevés van ami van az meg keveset fizetni, tudom egy budapestinek elhihetetlen, vannak országrészek ahol brutális a szegénység.

2021. márc. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Gyártósorri minimálbérbol van lakasom 21 eves korom ota.Felujitva es barmit meg tudok venni amit akarok.Hozzam jonnek a haverok kolcsonkerni.

Szoval nekem ne picsogj itt kerdezo.Ha eletkeptelen vagy,akkor kerj szakembertol segitseget.

2021. ápr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Kései Sirató ***** válasza:
Ugyanígy volt egy ismerősöm és jelentkezett önkéntes munkára, 3 hónap után elment valaki a múzeumtól (az ismerősöm régész) és felvették a helyére, meg sem hirdették, mert bizonyította, hogy jó munkaerő és így tapasztalatot is szerzett. Ehhez persze az kell, hogy addig valaki eltartson.
2021. jún. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!