Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi segít leginkább a gyász...

Mi segít leginkább a gyász időszakban?

Figyelt kérdés

Édesanyám 2 éve hunyt el, most elvesztettem az egyetlen barátomat; édesapámat is.

A legjobb ember volt akit ismertem, mindig mindenben kikértem a tanácsát, kb. az egyetlen személy volt akivel tartottam a kapcsolatot. Kimondhatatlan űrt hagyott maga után.

Bármire nézek legyen az új hír játékokról, filmekről, politikáról, munkahellyel kapcsolatban, vagy csak simán az ebédről is ő jut eszembe, hogy mi mindenről tudnánk még beszélni


Legszívesebben felmondanék a munkahelyen és elutaznék valami tengerpartra egy kunyhóba, messze mindenkitől, ahol egyedül ücsöröghetnék nézve a naplementét

De a pénzem nem tartana sokáig. Így mi segíthet a leginkább, temetkezzek a munkába?

Tudom leginkább az idő segít, épp ahogy elfogadtam édesanyám távozását most édesapámét kell, de ő sokkal közelebb állt hozzám

35/f



2021. márc. 20. 23:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem ! Nagyon sajnálom, nehéz lehet ezt feldolgozni, egy hosszan tartó gyászfolyamat következik most valószínű az életben. Én 21 évesen vesztettem el édesanyámat betegségben. Úgyhogy átérzem a helyzeted.


Fontos, hogy legyen valaki, akinek ki tudod önteni a lelked ! Most nagy szükség van erre, akár barát, akár pszichológus. Egyedül nagyon nehéz ezt feldolgozni, lehet, hogy nem is lehet. Ha nagyon nem bírod, vegyél ki szabadságot. Egy többnapos utazás most valamelyest segíthet neked.


Mindenesetre kitartást neked ! Vigyázz magadra !

2021. márc. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem!

Azt tudom mondani, bár közhely,.hogy az idő... Anyám '18 végén halt meg, borzasztóan hiányzik, de ma már tudok csak a szépre és jóra emlékezni, elmúlóban az a kimomdhatatlan fájdalom. Ha esetleg mégis olyan hangulatban vagyok, szoktam vele 'beszélgetni', ez megnyugtat. Persze az is fontos, hogy a gyászt ne éld meg egyedül, legyen veled, melletted valaki,.család, barátok, akikhez fordulhatsz. Remélem tudtam kicsit segíteni!

2021. márc. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
1-es kommentelő vagyok: Lehet picit furán hangzik, de írj levelet neki. Mintha élne, mondd el mennyire szereted és mennyire hiányzik neked. Hogy milyen fontos volt neked. Ez egyfajta terápiás mód lehet. Írj ki magadból mindent.
2021. márc. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az idő múlása - a válasz.

Én egy nyolc versszakos búcsúversben írtam ki magamból a gyászomat, miután elhunyt az édesanyám. Ez eléggé sokat könnyített számomra a gyász érzésének feldolgozásában, de azt követően az játszódik le az emberekben, hogy az idő emlékké szelídíti a fájdalmat.

2021. márc. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sajnos egyedül vagyok, eltűntek a régi barátaim, újakat meg nehéz találni ha sokat dolgozik az ember a munkahelyen csupa rosszakaró ember. Ezért is volt édesapám a legjobb barátom. Persze már rég családot kellett volna alapítanom de régóta küzdök önelfogadási problémával és már jóideje kapcsolatom se volt, nem hogy gyerek


Az idő tudom sokat segít édesanyám elvesztése borzalmas volt az első pár hónapban majd enyhült és most, hogy már "jobban voltam" jött édesapám. Lehet a későbbiekben megpróbálok egy pszichológust :(

2021. márc. 21. 12:55
 6/6 anonim ***** válasza:

5: Nekem is megszakadt a kapcsolatom apámmal, de az én esetemben azért, mert nagyon rosszban voltunk egymással.


Nekem pont fordítva van. Fiú létemre mindig is anyás voltam, őrajta éreztem, hogy tényleg szeret és apán éreztem, hogy sokszor elhanyagol, rideg.

2021. márc. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!