Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A magányba bele lehet halni?

A magányba bele lehet halni?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 8. 07:35
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Barátaim vannak szóval annyira ezért nem lehet rossz személyiségem.
2021. ápr. 8. 08:26
 12/22 anonim ***** válasza:
12-es, akkor meg ne a magány okozta haláltól félj (ami szerintem nem is lehetséges), hanem ismerkedj, aztán összejön valami
2021. ápr. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
94%

Bele lehet abba halni, ha nincs emberi kontaktusod. Abba nem, ha nincs párkapcsolatod.


Keress a hobbidhoz kapcsolódó csoportokat, menj el önkénteskedni, vagy lépj be valamelyik helyi önszerveződésű csoportba, iratkozz be klubbokba és akkor nem lehet belehalni a magányba.

2021. ápr. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
43%
14, hogy halna bele valaki a magányba? Betegségben vagy balesetben meg lehet halni, de a magánytól hogyan? Max úgy, hogy ha esetleg valami baj éri, mondjuk egy infarktus, agyvérzés, aminek következtében eszméletét veszti, és nem lesz, aki mentőt hívna.
2021. ápr. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
37%

#15

Nagyon buta és tudatlan vagy. Nem egy, és nem két példa van arra, hogy idős házaspár egyik tagja után rögtön meghal a másik is, pedig nem kapott se infarktust, se nem volt végstádiumú rákos beteg. A lélek az egyik legsebezhetőbb, akár hiszed, akár nem. Megszakad az ember szíve.. erről hallottál már valamit? Depresszióról esetleg? Egyesek szakítás után miért lesznek öngyilkosok?


Nem mindenki tudja a magányt feldolgozni és feltalálni magát. Igen, lehetséges ebbe belehalni!

2021. ápr. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
Azért azt hogy akit szerettél, nincs többé, ez nagy stresszel járhat, elviselhetetlen fájdalommal. Ennek semmi köze ahhoz, hogy a világ életedben a kutya sem nyitotta rád az ajtót...
2021. ápr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

#17

Tehát, ha hiányzik a másik, akkor nem vagyok magányos. 😒🙄

Oké, ma is tanultam valamit.


Ezt a logikát hogy tudtad felépíteni?

2021. ápr. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
26%

19, Hú de buta vagy. Megpróbálom elmagyarázni újból, hátha megérted. Az egyik esetben nincs senkid, mert egy antiszoc fütyi vagy, ezért néha keseregsz, belekötsz emberekbe online.


A másik esetben pedig van egy feleséged, akit mindenkinél jobban szeretsz, de elveszíted. Ér egy hirtelen fellépő stressz, aminek következtében meghasadhat a szíved, illetve a gyász miatt legyengülhet az immunrendszered és meghalsz. A hirtelen fellépő nagy stressz, a GYÁSZ miatt, a konkrét személy hiánya, elvesztése miatt lép fel, de nem azért mert egyedül lettél. Ha nem érted a különbséget, akkor nem tudok mit csinálni.

2021. ápr. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
90%

#14-es vagyok, most láttam milyen vita bontakozott ki :)


Nem szó szerint halsz bele, ha egy hétig nem találkozol senkivel, de rengeteg kutatás keresi a hosszú élet titkát és úgy néz ki, hogy az egyik alapvető tényező, hogy mennyi emberi kontaktusod van idős korban. Mind a fizikai mind a mentális állapotodat befolyásolja.


Azt gondolják, hogy a férfiak például azért halnak meg sokkal többen a feleségük halála után, mert sokkal inkább lecsökkennek az emberi kapcsolataik, mert gyakran a nők tartják a kapcsolatot.

2021. ápr. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Aki egyedül érzi jól magát, annak semmi baja nem lesz a magánytól. :)

Sőt, engem pont hogy a társaság tenne beteggé, mert nem bírnám az azzal járó, számomra nagyon erős stresszt.

2021. ápr. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!