Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Sajnos véget ért az életem....

Sajnos véget ért az életem. Mi legyen az elkövetkező időben?

Figyelt kérdés

Mindig azt mondtam, hogy az életet elég egyszer elrontani, onnantól menthetetlen az egész.

Na, nekem sikerült több hibát elkövetnem. Mit tehet egy olyan valaki, akinek nincs jövője?


Elég volt egyszer rossz főiskolát választanom. Akkor még naivan azt gondoltam, "jobb" olyan dolgot csinálni, ami legalább egy kis boldogságot okoz, még ha (sok) pénzt nem is hoz. Tudom, ostobaság volt - igyekeztem kijavítani, sajnos az se sikerült. Annak meg sok értelme már nincs, hogy 32 évesen elkezdjek egy újabb dolgot tanulni.


Kerestem a helyem, próbáltam ezt-azt, aztán rájöttem, nincs semmi ami működjön. Az egész életem arról szól, hogy idegeskedek a munkahelyen, idehaza pedig siratom az elszúrt életem, illetve bánkódok azon,ami kimaradt az életemből, valamint amit elvett tőlem az élet.


Nyilván nem vagyok naiv, tudom, hogy milyenek az emberek: itt is sok az értelmiségi, elit, sznob, szóval nemsokára biztos megkapom a rengeteg lenézést a sok orvostól, jogásztól, mérnöktől, IT-stől, etc.. Tudom, hogy mások szemében értéktelen vagyok a kevés fizetésem és végzettségem miatt. Plusz azért, mert másoknak bejött ez a rémálom, nekik sikerült - én viszont mostanra rájöttem, soha nem fog.

Azzal is tisztában vagyok, hogy sokatok fel sem fogja a gondomat. Persze, hiszen köztetek rengetegen vannak, akiknek a legnagyobb gondjuk az, hogy a covid miatt nem tudnak b.a.s.zni fűvel-fával. Ők majd jönnek okoskodni, meg osztani az alaptalan optimizmust.

Ami talán egy kicsit vigasztal, hogy valószínűleg nincs már sok hátra - a sok negatív gondolat, stressz, szomorúság előbb-utóbb, így vagy úgy, de kicsinál. Ha ez nem történik meg max 45 éves koromig, akkor önként vonulok be kivizsgáltatni magam, mint tudományos szenzációt. Ugyebár mindenki jó valamire, ha másra nem, elrettentő példának.

Két út áll előttem: vagy megpróbálom még élvezni ezt a kevés időt, mielőtt végleg rossz lesz, vagy inkább nem csinálok semmit, mert ha sikerülne is egy-két "jó" élményt szerezni, úgy is a hiányuk miatt keseregnék. Meg nyilván én nem érdemlek normális, boldog életet.

Esetleg van olyan, aki ismert ilyeneket, mint én? Ők mit tettek - illetve mikor intézték el magukat, meddig bírták?


2021. ápr. 11. 16:08
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:

8: voltam külföldön. Tudok angolul. Van is félretett pénzem. És? Nem érek vele semmit. A hosszútávú dolgok ugyanolyak rosszul állnak.

9: épp ez az! Hogy lehet az, hogy valakinek papírok nélkül jobban megy, mint nekem? Szerinted miért van az, hogy egyesek kis befektetéssel érnek el célokat, míg mások akármit csinálnak, nem fog menni nekik? Szerinted így lehet tervezni?

A pasid helyzetét meg ne haragudj, nem hiszem el, ilyen körülmények között nem kezd párkapcsolatot az ember...

2021. ápr. 11. 19:10
 12/41 A kérdező kommentje:
10: naiv vagy ha azt gondolod, hogy ez elég a boldogsághoz...
2021. ápr. 11. 19:11
 13/41 anonim ***** válasza:
90%
#12-es elég. A boldogság nem egy puha takaró, ami egész életedben melegít, védelmez. Mindig jönnek tragédiák, döccenők, kiábrándulások, rossz napok, betegség. Ettől a pénz sem fog megvédeni..
2021. ápr. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
91%

11, azért megy jobban papírok nélkül, mert én nem a rinyálásra összpontosítom az erőmet, hanem a tenni akarásra, a munkára. Kemény munkára. Nem kis befektetéssel értem el a célomat, hanem hatalmas erőfeszítéssel. Pénzt ugye nem tudtam befektetni, az nem volt. Időt, energiát és tettvágyat fektettem bele. Ha százszor visszapattantam, nekikezdtem százegyedszerre is. Vért izzadva.

Ennyi a dolog kulcsa. Hogy nem a gyk-n sír a szád, hanem mész és folyamatosan próbálkozol. Ha kidobnak az ajtón, visszamászol az ablakon.

Közben törődsz a mentális egészségeddel és folyamatosan fejleszted magad hogy jobban tudj kommunikálni, hogy ne ezt a mérhetetlen sötét negativitást áraszd magadból, hogy elfogadtasd magad, hogy bebizonyítsd hogy téged keresnek az adott munkára.

De még egyszer mondom, ez a munka dolog csak egy kis része az emberek életének. A többség nem azért él, nem azért kel fel reggel hogy jajjdejó, mehetek dolgozni. Hanem a magánélete miatt, amit szintén ő alakít olyanra amilyen. Az emberi kapcsolatok és a hobbik tesznek boldoggá, nem a munka.

Mellesleg nagyívből ... hogy mit hiszel és mit nem :)

2021. ápr. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
88%

Nekem is jobban megy papirok nélkül, mint neked.

Elmentem dolgozni, közben váltottam, keményen csinálom a munkámat, félreteszek pénzt, kerestem barátnőt stb.

Hozzáteszem voltam egyetemen, de az exem miatt annyi minden elúszott, hogy otthagytam, mert túl sok plusz év lett volna.

Aztán elmentem dolgozni, és felépitettem egy új kapcsolatot.

Közben próbáltam több-kevesebb sikerrel kevesebbet bánkódni, és csinálni új dolgokat.

És egész jól megvagyok általában.

Elég sokat jártam suliba bukás nélkül (kivéve egyetem, de ott is csak 2 tárgy uszott el, bár pont elég is volt) még sincs épkézláb papirom nekem se ami azért erősen bánt a mai napig, de nem ezzel foglalkozom a legjobban, hanem a legkevésbé.

2021. ápr. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:

13: igen, az élet pont ilyen. Épp ezért egy rémálom. És pont ezért a pénz a legfontosabb, azzal lehet a legkönnyebben legyőzni az akadályokat.

14: egyre biztosabb vagyok abban, hogy hazudsz. Azt gondolod, küzdelemmel minden elérhető? Iskolákat végeztem! Több, mint másfél évig dolgoztam külföldön, gyakran napi 13-14 órákat! Pályaztam mindenhová, jelentkeztem minden helyre. Az eredmény? Én kaptam szalag melleti munkát, míg a diploma nélküli volt csoporttársamat jól fizető irodai melóra vették fel!

Azt hiszed nem próbáltam meg még temérdek más opciót? De, igen. És mindig rosszul jöttem ki belőle. Persze, nem is lehet máshogy, ha az élet utálja az embert és csak gáncsolja.

2021. ápr. 11. 19:38
 17/41 A kérdező kommentje:

15: ezzel csak azt bizonyítod, hogy az élet úgy működik, ahogy én állítom: egyeseknek mindig menni fog, míg másoknak soha. Képességek és képzettségektől függetlenül.

Egyebként is, arról nem is beszéltem, hogy szivatott meg egyébként az élet... Na az megint egy olyan dolog, hogy ti akiket nem érint, teljesen jelentéktelennek tartanátok, miközben ha megtapasztalnátok, kb fél év után akasztanátok fel magatokat a helyemben.

2021. ápr. 11. 19:41
 18/41 anonim ***** válasza:
92%

Jó, akkor nyugtasd magad azzal hogy hazudok. Mindenkinek sokkal jobb mint neked és mindenki hazudik.

Dagonyázz csak a saját mocsaradban, hála az égnek a normális emberek életét ezzel nem befolyásolod semmilyen szinten, csak magadat gáncsolod el.

Nincs olyan hogy "az élet utálja az embert". Az élet nem egy személy, nincsnek gondolatai vagy érzései.

A te esetedben inkább az a helyzet hogy az ember utálja az életet. Olyan vagy mint egy hisztis ötéves, aki mindent követel, és azon füstölög hogy nem kap mindent ezüst tálcán.

Én nem pazarolok rád több energiát, írhat akárki akármit, nem jut el a tudatodig te nagy tanult, világlátott ember.

2021. ápr. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
89%

Az a te bajod, hogy nem vagy elég tökös - nemtől függetlenül. Nyaff-nyaff mit szólnak hozzá az emberek, kiröhögnek, mindenki lenéz. Nem röhögnek. Nem vagy te olyan nagy szám, hogy bárki is foglalkozzon veled. Ellenben simán ismerek 40, 50 éveseket, akik visszaülnek az iskolapadba (akár érettségizni, akár estin, levelezőn végezni szakmát vagy egyetemet) azért, mert fejlődni akarnak.

Te meg rinyálsz és keresed a kibúvókat. Ezért vagy lúzer nem másért.


És igen, megérne egy kört a pszichológusnál, hátha sikerülne meglazítani a gátjaidat. Szakember és szakember között is hatalmas a különbség, nem biztos, hogy elsőre a megfelelőt találtad meg.

2021. ápr. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

19: nem sikerült felfognod, amit írtam? Több iskolát is elvégeztem és nem érek vele semmit - miért kellene egy 3. esélyt adnom magamnak, ha az eddigiek nem működtek? Próbálkoztam eleget.

Az emberek pedig igenis úgy működnek, hogy akit csak lehet, lenéznek. Mégis miért küzdjek olyan emberek ellen, akiknek minimális erőfeszítés után megy és ezért megvetik azt, akik próbálkoznak és elbuknak? Eleget szívatott az élet ahhoz, hogy tudjam, mindent megtesz majd a kudarcomért. Egy ekkora, gonosz erő ellen lehetetlen nyerni.

2021. ápr. 11. 20:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!