Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Sajnos véget ért az életem....

Sajnos véget ért az életem. Mi legyen az elkövetkező időben?

Figyelt kérdés

Mindig azt mondtam, hogy az életet elég egyszer elrontani, onnantól menthetetlen az egész.

Na, nekem sikerült több hibát elkövetnem. Mit tehet egy olyan valaki, akinek nincs jövője?


Elég volt egyszer rossz főiskolát választanom. Akkor még naivan azt gondoltam, "jobb" olyan dolgot csinálni, ami legalább egy kis boldogságot okoz, még ha (sok) pénzt nem is hoz. Tudom, ostobaság volt - igyekeztem kijavítani, sajnos az se sikerült. Annak meg sok értelme már nincs, hogy 32 évesen elkezdjek egy újabb dolgot tanulni.


Kerestem a helyem, próbáltam ezt-azt, aztán rájöttem, nincs semmi ami működjön. Az egész életem arról szól, hogy idegeskedek a munkahelyen, idehaza pedig siratom az elszúrt életem, illetve bánkódok azon,ami kimaradt az életemből, valamint amit elvett tőlem az élet.


Nyilván nem vagyok naiv, tudom, hogy milyenek az emberek: itt is sok az értelmiségi, elit, sznob, szóval nemsokára biztos megkapom a rengeteg lenézést a sok orvostól, jogásztól, mérnöktől, IT-stől, etc.. Tudom, hogy mások szemében értéktelen vagyok a kevés fizetésem és végzettségem miatt. Plusz azért, mert másoknak bejött ez a rémálom, nekik sikerült - én viszont mostanra rájöttem, soha nem fog.

Azzal is tisztában vagyok, hogy sokatok fel sem fogja a gondomat. Persze, hiszen köztetek rengetegen vannak, akiknek a legnagyobb gondjuk az, hogy a covid miatt nem tudnak b.a.s.zni fűvel-fával. Ők majd jönnek okoskodni, meg osztani az alaptalan optimizmust.

Ami talán egy kicsit vigasztal, hogy valószínűleg nincs már sok hátra - a sok negatív gondolat, stressz, szomorúság előbb-utóbb, így vagy úgy, de kicsinál. Ha ez nem történik meg max 45 éves koromig, akkor önként vonulok be kivizsgáltatni magam, mint tudományos szenzációt. Ugyebár mindenki jó valamire, ha másra nem, elrettentő példának.

Két út áll előttem: vagy megpróbálom még élvezni ezt a kevés időt, mielőtt végleg rossz lesz, vagy inkább nem csinálok semmit, mert ha sikerülne is egy-két "jó" élményt szerezni, úgy is a hiányuk miatt keseregnék. Meg nyilván én nem érdemlek normális, boldog életet.

Esetleg van olyan, aki ismert ilyeneket, mint én? Ők mit tettek - illetve mikor intézték el magukat, meddig bírták?


2021. ápr. 11. 16:08
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
83%

Késő? 46 évesen esti gimibe járok :D

Szerintem te sem vagy lemaradva semmiről. Ne keseregj, csináld, amihez kedved van, amit jónak gondolsz.

A munkáltók viszont mindenhol undorító mocskok. Legtöbb baj miattuk van és alapból a vezető réteg miatt. Kapzsiak és telhetetlenek. Szóval én mindenkinek azt javaslom, aki csak teheti ne alkalmazottként dolgozzon!

2021. máj. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Nem hiszem, hogy nincs értelme az életednek! A Jó Isten nem azért teremtett téged erre a világra , hogy felad!

Én is sokszor érzem azt , hogy nincs értelme semminek a szüleimmel élek , nincs munkahelyem, most tettem le még csak le az érettségit (estin) és most megyek tovább tanulni egy képzésre ha sikerül! Én is nagyon sokszor el gyengülők sikerülni fog e az érettségi , felvételi ( rendőr ) de tudom azt hogy meg tudom csinálni s az már fel siker 🌝

Nekem is az életem egy sz*r párkapcsolatom sincsen, barátok mostanság nem sűrűn foglalkoznak velem..Abból állnak ki a napjaim hogy eszek , edzek , és filmezek /sorozatozok. Ez nem Ön sajnáltatás mielőtt valaki azt hinne csak a jelenlegi életem.

Sőt követtem el olyan hibát az életemben amit néhány személy tud ami nem irigylésre méltó azt meg hozza teszem.

De ezeken mind változtatni fogok és fel állok a földről , mert nem kell hozza senki tudom , hogy most egy kisebb depressziós időszakon megyek keresztül.

Neked is csak azt tudom tanácsolni , hogy folyton előre menj soha ne nézz hátra .. milyen hibák , sérelmek voltak az életedben. Vannak hullám völgyek mint a hullám vasút egyszer fent vagy egyszer lent. De mindenhonnan van kiút a boldogság fele csak értékelni kell a legkisebb dolgokat is az életében. És lehet most nem látod be de neked is sok van!😇

Ha szeretnél valakivel beszélgetni , nyugodtan írj nekem privát üzenetben és találunk egy helyet (e-mail -Instagram ) ahol tudunk kicsit többen és mélyebben beszélgetni mindenről! Addig is kitartást kívánok neked , és mindig előre! 😘

21N

2021. máj. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

32-esnek:


Ez igen, bárcsak minden ember így gondolkozna, viselkedne, mint te! Sokan példát vehetnének rólad itt is, de ehelyett acsarkodnak, nagyképűsködnek, leszólják a másképp gondolkozókat. :/

2021. máj. 16. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
89%
A legtöbb hozzászólónak hatalmas nagy tiszteletem! Kérdező nagy szerencséd van hogy ilyen emberek írtak a problémádra tanulhatsz tőlük (bár ahogy a soraidat olvasom én nem látok nálad olyan egetverő problémát).
2021. máj. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:
34: hát persze, hogy nem látsz problémát, ha az élet kinyalta a seg.ged.
2021. máj. 16. 20:06
 36/41 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező IGEN kinyalta nyilván.. Tökéletes életem van. Milliók hulltak az ölembe, kaptam házat is mellé, meg autót, nem kell dolgoznom, mindent ingyen megkapok. Nincs szakmám de tökéletes állásajánlattal kerestek meg , és életem szerelme is bekopogtatott az ajtómon miközben én csipszet zabáltam 88inch-es Ultra HD 8K-s tévém előtt. Mellesleg egész évben keresztszálkás formát hozok pedig csak henyélek meg mekis kaját zabálok. Kövi hétvégén meg utazunk maldív-szigetekre. Te barom...
2021. máj. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

Ne hirdead az alaptalan optimizmust és akkor én sem reagálok így.

Egyébként sem, az irónia ellenére nem cáfoltad a véleményem.

2021. máj. 16. 21:07
 38/41 anonim ***** válasza:
Covid miatt nem bszni? Elég furcsa gondolat. Nagyon intenzív klassz időszak volt:) Sokan nem mertek semmit sem csinálni, de aki elég bátor volt, annak sok lehetősége volt ez idő alatt.
2021. okt. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Nagyon hasznosak a válaszok, remélem, idővel megfontolja.
2021. okt. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Látom, kérdező, kiemelted a "kérdést", úgyhogy én is válaszolok, bár ahogy belenéztem, sok jó válasz érkezett. (A "kérdést" idézőjelbe tettem, mert nekem tűnik ez inkább ventillációnak, mintsem valódi információkeresésnek).


Többször is említetted viszontválaszaidban, hogy hiába van végzettséged meg igyekezeted, az nem elég. Igazat mondtál. Ami legalább ennyire fontos: a hozzáállás. Az, hogy miként mész neki a helyzetnek: már borítékolva a kudarcot, vagy bízva a sikerben. A kérdésedben látható kiábrándultság valószínűleg nem okozat, hanem ok a sikertelenségre. Hiszen értelmesnek tűnsz, kognitív okai aligha lehetnek a kudarcoknak.


Az pedig, hogy késő elkezdeni tanulni, nemcsak affektíve, de tényszerűen sem igaz. Én is egy szép, de kevéssé jól fizető hivatást választottam, és pár év után feladtam (amúgy nem a pénz miatt). Most középiskolában tanulok technikusnak esti tagozaton, és ahogy elnézem, verem szinte az egész osztályt, mert majdnem olyan okos lehetek, mint te. Jól fizető munkám lehet (bár most is van, távmunka, úgyhogy akár a tiéd is lehetne ez a munka), hacsak úgy nem döntök, hogy még mindig tovább tanulok.


Tehát lényegében csak pozitív hozzáállás kellene neked, amit persze tudom, hogy mondani könnyebb, és megtenném én helyetted szívesen, de ezek a te feladataid. És ennyi a recept, a többi majd jön magától.

2021. okt. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!