Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Olyan sok magányos, depresszió...

Olyan sok magányos, depressziós ember van a világban és ez olyan szomorú, szerintetek miként/hogyan lehetne segíteni ha csak egy keveset is? Sokszor fel sem lehet ismerni ezeket az embereket mert elrejtik.

Figyelt kérdés

2021. ápr. 29. 18:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Azokon próbálj segíteni, akik a környezetedben vannak. Sokszor elég a figyelem és az érdeklődés, és ez a legtöbb, amit tehetsz. Beszélgetsz vele, őszinte vagy, a bizalmadba avatod te is, és ő is be fog az övébe. Nem kell világméretű megváltáson gondolkodni. Ott próbáljunk javítani a helyzeten, ahol vagyunk. Azokon az embereken próbáljunk segíteni, akik a környezetünkben vannak. Úgysincs senkinek lelki kapacitása emberek százain segítenu, vagy az már korántsem lenne minőségi. Ha mindenki (illetve azok, akikben van hajtóerő ilyesféle dolgokra) így éli az életét, és ezzel megszépíti a környezetét, akkor máris szép lesz a világ is. Amit még tehetünk, hogy buzdítunk másokat, hogy tegyenek hasonlóképpen. :)
2021. máj. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megint aktuális a téma, igen igyekszem a környezetemben lévő embereket támogatni lelkileg. Nem gondoltam világmegváltásra de ha bárkin tudok segíteni csak 1 picit is 1-1 szóval, akkor én már boldog vagyok, (talán kicsit önző) és itt szigorúan nem anyagi támogatásról beszélek gondolom ez átjött.


Vajon lenne helye valamelyik platformon indítani egy ilyen témával kapcsolatos profilt hogy eljusson a magányos emberekhez egy kis "segítség"?


Más ötletem nincs eddig, most én fordulok hozzátok tanácsért! :)

2022. febr. 16. 22:12
 13/13 anonim ***** válasza:

Te konkrétan csak úgy tudsz, ha egy ilyen ember barátja leszel, noszogatod, támogatod stb stb.


Tömeges embereknek, te magad személyesen sehogy, esetleg talán valami rendszeres, hobbira alapuló tömegrendezvény (pl amatőr fociklub) vagy hasonló.


Írhatsz önsegítésre alkalmas cikkeket, könyveket, vagy adhatsz iránymutatást: pl melyek szerinted a legjobb cikkek, könyvek, ebben a témában.


Vagy ajánlhatsz pszichológust/pszichiátert.


Kb ennyi jut eszembe.

2022. febr. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!