Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Emberek, akik kilátástalan...

Emberek, akik kilátástalan helyzetben voltatok, nektek végül jóra fordult az élet?

Figyelt kérdés

2021. máj. 1. 15:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére igen.

Általában mindig mások miatt voltam mélyen, kihasználtak, lecseréltek eldobtak stb. Barátok, barátnők. Sosem értettem meg miért, mikor évek alatt ezernyi óriási emlékeink voltak.

De szerencsére talán azt látom, hogy az élet visszaadja nekem ezeket a dolgokat amiket annó elkövettem, pozitivat, negativat, és most elég jóra fordult sok dolog.

2021. máj. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Fene tudja minden nézőpont kérdése a lehetőségekhez képest nem jött be a földi lakosság fele viszont szarabbul él mint én...
2021. máj. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem írták. Nem mindegy mit honnan nézel. Szar emberek mindenhol vannak akiknek az ad boldogságot ha mások alatt vághatják a fát. Ez sajnos Magyarországon fokozottan van jelen. Talpra állni legtöbb helyzetből lehet, van ahonnan csak mások segítsége által lehetséges. Persze nem mindegy hogy lelki vagy milyen egyéb a helyzet. Rosszindulatú embereknek az a legnagyobb kin ha nem látják hogy nagyon szenvednél. Ha látják hogy élsz mint hal a vízben akkor eszik a keféét, és ezen agyalnak folyamatosan. Élet is ad mindig elegendő problémát. Arra figyeljünk hogy magunknak ne okozzunk extra felesleges problémákat. Tehát ha valaki szól hogy erre figyelj mert ha nem akkor ez extra felesleges energiát fog igényelni akkor azt nem szabad ignorálni és érdemes átgondolni, mert dacból az ember ilyenkor árasztja el magát szó szerint sz@rral, aztán jön a sírás hogy de miért ez a sok galiba. Hát mert magadnak csináltad. A problémák felét így generálják maguknak az emberek. Nagy levegőt venni, húzni egy vonalat és megpróbálni változtatni. Sok a megoldandó nyavalya akkor kell egy lap. Fel kell írni mindet, és rangsorolni kell. Kevésbé fontosakat hagyni kell. Ember a sokad rangú problémákkal hajlamos foglalkozni hogy ne kelljen a valódi gondokkal szembe nézni. Aki akadályozni próbál azt hanyagold mert egyébként is csak hátráltatni fog mindig. Mindegy milyen az álcája, barát, haver, kolléga... Lényegtelen ki vele. Nem mindig az egyenes út a leggyorsabb, ez nem ügyeskedést jelent hanem van hogy a megoldás jóval egyszerűbb mint az elsőre látszódik. Persze lehet komfort zónán kívül eshet.
2021. máj. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Én egy bénulásos betegségből rehabilitáltam újra magam lelkileg és testileg. Kemény munka és kell hozzá egy jó adag optimizmus és kitartás. De jó ha az embernek van előtte egy egészséges önismerete is. Magától nem fog rendbe jönni semmi! Lényeg, hogy olyan célokat tűzz ki magad elé amiket el is tudsz érni. A sok kudarc nem tesz jót de az apróbb sikerek vihetnek előre.
2021. máj. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Van egy mondás, nem volt egy jó cipőm, csak egy lukas, s az beázott, majd megláttam egy embert akinek lába se volt...
2021. máj. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Voltam kilátástalan helyzetben de akartam változtatni ezért sikerült kilábalni belőle. Ekkor huszonéves voltam, utólag vissza éve ezért is volt könnyebb annak ellenére hogy nem volt könnyű gyerekkorom. Ilyenkor az ember még tele van erővel minden téren. Szóval befelyeztem az önsajnálatot és ki használtam a lehetőségemet amit kaptam ami jobbá tette az életemet.

De szerintem minél idősebb egy ember annál nehezebben lehet kilábalni az ilyen kilátástalan helyzetekből. Huszonéves még majdnem mindenen lehet változtatni. Harmincas években is sok mindenen lehet csak akarni kell. Negyvenes éveikben már kevesebb lehetőség van, de még kell találni a kiutat, meg lehet csinálni. Szerintem ha 50-60 felé elfogy az emberek ereje sokszor, pláne ha sokadszor kell kimásznia a gödörből. Elég egy válás vagy betegség amikor amikor minden borul. Ha nincsenek szerető embmberek akik segítenek akkor nagyon nehéz. Nem véletlenül van ennyi depressziós az idősebb korosztályban.

2021. máj. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Élethossznyi bántalmazás után nekem 24 éves koromban fordult jobbra az életem, azt azt megelőző 4 évben voltam terápiában. Akkor éreztem úgy, hogy most már el tudok kezdeni élni. Azóta évről évre jobb az életem, most vagyok 33. 3-as voltam
2021. máj. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!