Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Túl sok szeretetre van szükség...

Túl sok szeretetre van szükségem és nem tudja senki / semmi csillapítani ezt a hiányt. Mit tudnék ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés

Undorítóan hangzik, tudom. Mintha nem lenne nekem elég senkinek a szeretete az égvilágon. Kiskoromban nagyon figyelemhiányos voltam. Mikor meséltem valamit a szüleimnek, minden második mondatom után rájuk parancsoltam, hogy figyeljenek már ide. Állandóan azon kattogtam, hogy nem figyelnek rám, emiatt pszichológushoz vittek, aki spektrumzavart állapított meg. Sokra nem megyek vele, mert egy diagnózis nem old meg semmit.


Párkapcsolatban is meglátszik rajtam ez a telhetetlenség. Ráfüggök a másikra, folyamatosan vele akarok lenni, éjszaka írogatok neki, hogy fent van-e még, nem győzöm mondani, hogy mennyire szeretem. Egyszóval, beteges.

Általában elhagynak emiatt a férfiak, voltak akik megcsaltak. A megcsalást nem a saját számlámra írom fel, mert én tényleg megadtam, amit csak lehetett, testileg - lelkileg.


Van kutyám is, őt nagyon imádom, de szerintem neki is az agyára megyek az állandó puszilgatással, meg amennyit dumálok hozzá, te jóisten, már a nevére sem hallgat. XD


Szüleimmel jó a kapcsolatom, de valahogy nem az igazi. Sokszor nem figyelnek rám, legalábbis nekem úgy tűnik. Már nem tudok különbséget tenni, nem tudom mikor szarnak rám és mikor foglalkoznak velem, mert egyformák ezek az érzelmek, olyan üresek, vontatottak, hogy akárki képes ezt megjátszani.


Arra lenne inkább szükségem, hogy valaki úgy imádna engem, ahogyan én is őt. Nem volt olyan kapcsolatom, amiben éreztem volna a szeretetet. Nem vagyok nárcisztikus, nem érzem magamat “többnek.” Nekem sem jó, hogy ilyen telhetetlen vagyok, szívem szerint kevesebbel is be akarom érni, de nem megy.


Valami ötlet? Köszönöm.


2021. júl. 17. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Azta mindenit hölgyem!

Emlékeztetsz magamra, ugyan így érzek én is.✨🌹

2021. júl. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Javaslom az érzelmi felnövést.


Tudod, aki fel akar nőni, kb. önviszonyulóvá válik: belátja, hogy a belső, szubjektív valóságáért maga felelős. Ha ezt belátod, meg fogod tudni adni magadnak, amire szükséged van: az odafigyelést. Ezt nem várhatod kívülről.


"Arra lenne inkább szükségem, hogy valaki úgy imádna engem, ahogyan én is őt." Ez fenntarthatatlan. Mindenki változik.

2021. júl. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
A megcsalás nem csak a pár egyik felének a "bűne".
2021. júl. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3# Vannak helyzetek, amikor igen. Első kapcsolatom tipikus “férfival” alakult ki, aki mindenkivel lefeküdt, akivel csak lehetett. Még a szemem láttára is flörtölt másokkal. Ott is hagytam...


2# Nehéz dolog.

2021. júl. 17. 15:53
 5/10 A kérdező kommentje:
1# Legalább nem vagyok vele egyedül. :)
2021. júl. 17. 15:55
 6/10 anonim ***** válasza:
Esetemben ugyan nagyon változó, de hajlamos vagyok az érzelgősségre. Nem szégyen az, hanem erény. Ne változz meg.
2021. júl. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad hogy hány éves vagy,de gondolom fiatal,egyenlőre szerintem fogadd el magad így,és majd később úgyis megváltoznak ezek a dolgok,ahogy idősödik az ember úgy múlnak el ezek az érzések...
2021. júl. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
3-as vagyok. A megcsalás nem csak a pár egyik tagjának a "bűne"!! Mégis hogy került az az ember az életedbe!? Ha végre belátnád a szerepedet a történetben, óriásit ugranál előre!
2021. júl. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
Menj el önkénteskedni egy gyerekotthonba, hajléktalanellátóba, stb. helyre, és ott kapsz szeretetet.
2021. júl. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
igen jó hogy ki tudod mutatni az érzelmeidet, de szerintem ne pörögj annyira, probálj megnyugodni.
2021. júl. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!