Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért válhat valaki ilyen...

Miért válhat valaki ilyen érzéketlenné?

Figyelt kérdés

Egyre inkább azt veszem észre magamon hogy már nem élvezem azokat a dolgokat amelyeket régen. Mindemellett a stílusom is elég arrogánssá és hideggé vált. És az érzések megélése is elég sok gondot okoz, egyszerűen nem érzek semmit se boldogság , se fájdalmat.

Szerintetek komoly gond ha valaki ilyen szinten van? Ha igen akkor mi lehet rá a megoldás?(az öngyilkosságon kívül XD)



2021. júl. 25. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Én is elinduktam ezen az úton sajnos, de még nem tartok az öngyilkosságnal.

Részemről a szociális fóbia, a családom anyagi kilátástalansága, és az miénk is, folyamatos balszerencse és kudarc mindentéren, ilyenek miatt. Úgy érzem kiégtem, pedig most akarunk babát vállalni, de úgy érzem már semmihez nincs erőm, mert az is csak kudarc lenne. Néha csak hagyom és nézem némán ahogy történnek az események körülöttem. 32N

2021. júl. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ilyen lette én is, ez egy társadalmi mintakövetés. Itt az a lényeg, hogy törtessen az ember előre gátlástalanul, és csak az önös érdeke legyen fontos.
2021. júl. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Téged zavar? Akkor menj el szakemberhez. Ha nem zavar, akkor semmi gond. Nem mindegy? Más örülne, ha ennyire kemény lehetne.
2021. júl. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kizcar ***** válasza:

pontosan ezt érzem manapság én is.

nem vagy egyedül.

egyedül vagyok, azzal a 2 barátommal is nagyon ritkán találkozom.

párom nincsen.

de nem szabad teret adni a rossz gondolataidnak.

ha teheted mozogj, kezdj el tanulni valamit. például valami hangszeren játszani.

és még időben menj el pszichiáterhez vagy pszichológushoz.

én is járok.

próbáld a rossz gondolataid az ellentettjére fordítani, és naponta legalább egyszer tettesd, hogy vidám vagy.

van erre pár módszer.

meditálj, csalj mosolyt az arcodra minden nap. akkor is ha nem érzel boldogságot.

gyakorold.

próbálj kapcsolatot kialakítani.

mert hiába minden körülöttünket körülvevő szir szar, tv, internet, pénz, ez meg az.

igaziból az embernek emberre van szüksége.

ne félj. jobban leszel.

2021. aug. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!