Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Lehetséges elfogadni az örök...

Lehetséges elfogadni az örök magányt?

Figyelt kérdés
Ha igen, hogyan? Neked sikerült?

2021. szept. 6. 01:49
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem, örök magányba az ember belehalna. Vagy elhatározhatod, hogy te így akarsz élni, aztán menj remetének. Ha nem ezt akarod, akkor ideje felébredni, és tenni azért, hogy jobb legyen az életed.
2021. szept. 6. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem lehetséges. Ha gondolod, privátban szívesen meghallgatlak, hogy mi vezetett el idáig, talán segíteni is tudnék valahogy.
2021. szept. 6. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Lefoglsalom magam mással. Nézzem a környezetemet, és látom, mit vesződnek egymással a mézes-mázas párok, akkor inkább azt mondom, hogy jobb a magány.
2021. szept. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is szeretném tudni, munkahelyen kívül mindig egyedül vagyok.
2021. szept. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Minden baratsagom veget er/ert. Gimibol egyetemre, teljesen lecserelodnek. Egyetem utan szinten, sot, ha mar nem jartok egy orara, vege is a baratsagnak. Gondolom munkahely se jobb. Illetve en kimondottan unalmas ember vagyok, aki rosszul kommunikal, nem csoda, hogy senki sem keresi a tarsasagom.
2021. szept. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbálok arra gondolni, hogy mindenkiben legalább egyszer csalódsz és rengeteg a felszínes ember. Egyedül oda megyek, ahova akarok, azt veszek, amit akarok, olyan ruhákba járok, amiben akarok. Nem kell senkinek sem pitizni a figyelméért vagy kedvességéért. Nem kell attól félnem, hogy mikor lesz a következő egoharc valakivel. Etc…


Egy így megy már egy éve. Teljes magány/egyedüllét, szó szerint. Pontosabban 4 éve, ha a toxikus mérgező exemet leszámítjuk. Megedződtem:)

A családommal is gyenge a kapcsolat és messze vannak tőlem. Az internetes emberektől is már eltávolodtam. Nem éreztem semmilyen különleges kapocsot köztük és köztem. Ez elszomorít engem, de hiszem azt, hogy nem lesz így örökké. Türelmes vagyok.

19/l

2021. szept. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy lehetséges, bár azt inkább egyedüllétnek hívnám. A magány az a szomorú egyedüllét.


A remete szerzetesek és a Discovery-channelen meg a National Geographicban bemutatott erdőlakó csodabogarak jutnak eszembe egyedül, ők nevezhetők -->tökéletesen<-- elszigeteltnek. Ők azért képesek életben maradni egyedül éveken és évtizedeken át, mert nagyon erős, specifikus hiedelmek támasztják alá az elméjükben az életstílusukat. A vadonban élő keresztény remete szerzeteseknek ott volt a keresztény hitvilág, azon belül is Isten, neki szentelték az életüket/életük hátralevő részét. A buddhista remetéknek ott volt a buddhista hiedelemvilág, és a meditáció. Ahhoz, hogy ne legyen az egyedüllétből magány, NAGYON erős hitednek kell lennie, olyan hiedelemvilágodnak, ami legitimálja a tudattalanodnak és a tudatodnak az egyedüllétet, és megakadályozza, hogy öngyilkos legyél.


Az ember teljesen egyedül először megőrül, majd segítség nélkül végül elpusztul. Kimondhatatlanul kevesen vannak azok, akik az igazi egyedül való élésre valaha képesek voltak, azok is szinte mind idősebb korukban, miután összetartó közösségben éltek. Az elégedett egyedülléthez először mások is kellenek, hogy fölkészülhess rá, még ha nem is tervezed/szándékozol egyedül élővé lenni.


A modern emberre jellemző egyedüllét inkább egy tragikus szenvedés, mint szent célnak szentelt élet. Az ilyen jellegű egyedüllétet nem lehet elfogadni, mert az már nem is egyedüllét, hanem magány. A mai ember sem tud megmaradni az magányban, mint bármilyen átlagos ember valaha a történelemben, mert nincsenek meg hozzá a megfelelő hiedelmei, hogy megmaradjon az egyedüllétben.


Ravasz és szomorú életideologizálás az, ha cinikusan azt gondoljuk, hogy soha többé nincs szükségünk másokra az életünkben, legyenek azok bárkik, mert akiket ismertünk, azok becsaptak, elhagytak vagy el nem fogadtak minket. Ezt a szenvedésideologizálást csak azért tesszük, hogy legyőzzük az ismeretleneket, és hogy a szenvedésünkön enyhítsünk.


Sokkal több ember létezik, akikkel jól tudsz kijönni, mint akikkel rosszul. Nagyon nem jó ötlet magányosnak lenni.

2021. szept. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolso, bocsi, de oriasi butasagokat beszelsz. En szinte egesz eletemben egyedul eltem, elegge elszigetelten es hidd el, nincs igazad.
2023. júl. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kerdezo, en azt mondanam, hogy foleg traumatizalt emberek kepesek erre. (Nem mindenki van tudataban a sajat traumatizaltsaganak amugy) De a traumak valtanak ki olyat, hogy akkorat csalodsz, annyira elveszited a hited az emberekben, hogy utana mar pont hogy nem egyedul lenni a nehez. Szerintem en orokre egyedul leszek mar es engem ez megnyugtat, kiindulva abbol h milyen embereket ismertem. Miken mentel keresztul?
2023. júl. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!