Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan legyek pozitív ha...

Hogyan legyek pozitív ha minden kilátástalannak tűnik?

Figyelt kérdés

Próbálok nem bunkónak lenni a régi barátaimmal, megcsömörlöttem.

Bármit is csinálok, kiült az arcomra. Nem tudok örülni semminek, az étel nem annyira ízletes mint volt, mostanában szarkasztikusabb, cinikusabb lettem és gyakran viccelődök az öngyilkossággal.

Nihilizmus miatt már nem tudok hinni semmiben, teljesen elhagyott a remény egy szebb jövőben.


2021. szept. 8. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi az oka? Vissza tudsz emlékezni, hol ment félre? Vagy mi az, ami hiányzik az életedből?
2021. szept. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez szakember kell.
2021. szept. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok

Járok pszichológushoz. Naplót is vezetek de nem hat.

Fura ez az egész. Egyetemista vagyok és eddig (majdnem) minden jól ment. A pandémia alatt 1 teljes jegyet javult az átlagom. Viszont ez a mesterséges bezártság kicsinálta a pszichémet. Tavaly nyáron volt egy idegösszeomlásom. Pár napig utána inszomniám volt és nem tudtam enni. Utána jobban lettem. Idén kora tavasztól meg teljes depresszióra váltott át a szervezetem.

Sajnos most hogy az utolsó, és számomra a legnehezebb, tantárgyakhoz értem, emiatt csúszok 1,5 évet. A legrosszabb benne talán az hogy látom ahogyan az osztálytársaim a szemem láttára diplomáznak le és persze örülök nekik, másrészt egyre kevesebb ismerős arcot látok az egyetemen.

Még nem érintettem a fogyókúrát - és az azzal járó nehézségeket (a platózást) és a nem létező szerelmi életet.

Hogy találjak erőt hogy tovább küzdjek, amikor úgy tűnik hogy semmi reménysugár nincs az alagút végén?

(A korom 27-F)

2021. szept. 8. 19:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Nehéz ez a bezártság, ez a pandémia rossz hatással van az idegekre. Nincs valaki aki szintén csúszik, vagy tudnál barátkozni vele? A többiekkel is barátkozhatsz, attól, hogy már lediplomáztak. Ez ne zavarjon, csak foglalkozz a tárgyaiddal aztán majd lesz valahogy.
2021. szept. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!