Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Kiskori és jelenkori kiközösít...

Kiskori és jelenkori kiközösítésről és problémákról írok lentebb, amik meg mindig bántanak.?

Figyelt kérdés

Szóval kiskoromtol fogva ki vagyok kozositve, oviban azért mert tulsulyos voltam és nem voltam elég szép, egész általános iskolaban, bantottak lelkileg, testileg kislanykent és 10-14 éves koromig is felsőben. Jelenleg is hamis emberekkel vagyok körülvéve, akiktől igyekszem megszabadulni és teljesen egyedül érzem magam azután hogy kiközösítettek,lezárták és ott hagytam őket. Mikor lesz ennek vége? Egész életemben egyedül leszek? Van aki kikerült ebből? Minden egyes nap manapság feljonnek ezek a sérelmek és nem bírok velük megbirkózni.


19l


2021. szept. 28. 16:49
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egyszerűen senkit nem érdeklek, a 15 éve velem lévő gyerekkori legjobb barátom sem törődik velem és húzódik el tőlem. Már felek nyitni új emberek felé, legutóbb is az lett a vége amit fentebb leirtam, lelkileg csak megviselt az egész mégjobban hogy nem törődnek velem csak egymassal és fel sem tűnik nekik az sem ha meghalnak..
2021. szept. 28. 16:51
 2/11 A kérdező kommentje:
Egyedül anyukám van akinek őszintén beszélni tudok de legtöbbször azt érzem hogy ő sem figyel rám de ő legalább van nekem azért. Ti hogy mertek új emberek felé nyitni ha ilyen van veletek is? Nemsokára új suliba megyek és felek hogy ott megjobban egyedül leszek magányosan egész nap
2021. szept. 28. 16:53
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy dolgot tudok javasolni, ha épp új suliba fogsz járni. Az első alkalommal, amikor "kóstolgatnak" vágj vissza legalább verbálisan. Ugyanis minden közösségben a legelején dől el, hogy kit lehet bántani és kit nem érdemes. Kis túlzással olyan ez, mint a sitten.
2021. szept. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 eznemlényeges ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy így kiközösített voltál egész életedben. Új suliban egy fokkal jobb lesz szerintem, az elején próbálj nyitott lenni, sokakkal barátkozni, aztán 1-2 barát csak összejön belőlük :D

Én sem beszélek sokat már a gyerekkori legjobb barátommal, pedig 16 éve ismerjük egymást. Van ilyen, másfelé vitt az élet, mindenki változik. Lehet, hogy már nem kedvel annyira, ha meg te szeretnél tovább vele lógni, akkor beszélj vele erről, vagy csak hívd el valahova.

Anyukád meg megteszi, ami tőle telik, de azért tőle sem lehet elvárni, hogy mindenre figyeljen.

Ha nem tudod feldolgozni a dolgokat, s a mindennapjaidat teszi rosszabbá, akkor én a helyedbe felkeresnék egy pszichológust, vele biztos feltudnál pár múltbeli sérelmet oldani.

Jelenleg én is kb. egyedül vagyok, mint a kisujjam, egyetemről 2 embert ismerek, mivel első 2 félévembe full online oktatás volt, így nem is láttam a csoporttársaim.

Szerintem próbáld kevés, de értékes emberekkel körülvenni magad.

2021. szept. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőnek igaza van. A suliban is farkastörvények uralkodnak.

A negativitást vetkőzd le és (nehéz, lehet) de próbáljd azt gondplni, hogy mimdenki kedvel.

Ellenkező esetben lerí rólad az áldozati magatartás, és jó préda leszel.

Szóval húzd ki magad, fel a fejjel. Ne kapd el a tekinteted, ne motyogj. És légy nagyszájú ha rádszállnak.

Hidd el, nem azért fognak piszkálni, mert nem vagy szép vagy duci vagy, ha elkezdenek ez csak egy sértés lesz a többi mellett.

2021. szept. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
3-as én ezt alkalmaztam, amikor új munkahelyre kerültem, és csak annyit értem el vele, hogy nem csendes kislányként közösítettek ki, hanem én voltam az aki mindig "patáriázik".
2021. szept. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6-os a munkahely(jó esetben) más mint a suli.
2021. szept. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nem jön senki, aki foglalkozna veled, te is körbenézhetsz, hogy ki az aki hozzád hasonlóan szeretné, hogy valaki törődjön vele. Próbáld kipuhatolni, hogy az általad vágyott társaság mit csinál szabadidejében és próbálj meg te is csatlakozni ehhez a tevékenységhez. Ha nincs ilyen társaság, akkor pedig csak menj és csinálj valamit, ahol emberek is vannak, és kialakul. Amúgy a többiek se törődnek egymással annyit, amennyi kívülállóként belelátsz.
2021. szept. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7: hát mondjuk igaz, ott eléggé kötött, hogy kinek áll a világ...
2021. szept. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9-es: te is azokra gondolsz, akiknek elég hosszú a nyelvük? :)


Sulis dologhoz visszatérve az is hasznos lehet, ha a kérdező összefog egy, vagy több hasonszőrűvel és ha valamelyiküket bántják, akkor a többiek mellé állnak. Családtagomnak nagyon bevált, 3-an voltak fiúk és ha az egyiküket elkezdték verni, akkor a másik kettő is csatlakozott, úgy máris megváltozott a felállás.

2021. szept. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!