Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tudnák egy kicsit...

Hogyan tudnák egy kicsit extrovertáltabbá válni?

Figyelt kérdés
Hol is kezdjem. Kilencedik eleje óta nagyon befele forduló lettem. Előtte imádtam beszélgetni mindenkivel,imádtam az osztályom meg minden,de 9.óta ez megváltozott. Az osztályba még mindig félek beszélni,mert állandóan az jár a fejembe,hogy mit gondolnak rólam a többiek(tudom,hogy ez nem kéne érdekeljen,de nem tudok változtatni rajta). Most lettem 11.es,és még mindig ugyanaz van. Ha tudom valamire a kérdést órán,képtelen vagyok egy hangot is kiadni hangosan,egyszerűen nem jön ki a hang a tormomon, szünetbe pedig nem tudom milyen témával tudnák odamenni a többiekhez,hogy beszélgessek velük...hogyan változtathatnák ezen?

2021. szept. 29. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell erőltetned magad, másképp nem megy. Úszni se lehet megtanulni szárazon. Meg kell szólalni, először egy szót, aztán két szót, aztán egy mondatot, aztán kettőt. Ahogy látod, hogy senki nem harapta le az orrodat, hanem előbbrevitted az órát vagy a társalgást, egyre magabiztosabb leszel. Pont akkor gondolnak rólad rosszat, ha meg se szólalsz, nem akkor, ha átlagosan mondod az okosságokat és hülyeségeket keverve, mint mindenki más. Nem az a baj, hogy introvertált vagy, az nem lenne baj, hanem hogy nulla önbizalmad van. Valószínűleg otthon nem építették ki benned. Maximalista szülők, akik csak a tökéleteset fogadják el. Menj be az iskolapszichológushoz, biztos vannak trükkjei. És keress magadnak legalább 1-2 barátot, akik előtt vállalni tudod önmagad.
2021. szept. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben,megpróbálok beszélgetni a többiekkel holnap,én is már gondolkodtam az iskola pszihológuson,csak nem mertem még elmenni hozzá,köszönöm szépen a válaszod.
2021. szept. 29. 16:10
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolapszichológustól nem kell félni, nagyon kedves és az a fizetett munkája, hogy gyerekek problémáiban segítsen.
2021. szept. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%
Menj oda vadidegenekhez az utcán útbaigazítást kérni mától minden nap 1 éven keresztül. Először 1 emberhez, aztán ezt növeld mondjuk 20ra.
2021. szept. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kezd rászoktatni magadat ahhoz, hogy mindenkiben keresel valamit, ami neked szimpatikus. Így közvetlenebb leszel, hiszen nem kell rejtegetned, hogy nem szimpi a másik.
2021. szept. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%
Ha végzel a sulival, és addigra nem változik a helyzet, érdemes lehet olyan munkahelyen dolgozni 1-2 évet, ahol emberekkel kell kommunikálni, pl. vendéglátás. Úgy viszonylag gyorsan hozzá lehet szokni.
2021. szept. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek aki válaszolt.
2021. szept. 29. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!