Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha valakinek túl sokáig nem...

Ha valakinek túl sokáig nem elégülnek ki a vágyai, érzelmi igényei, akkor utána már örökké torzult lesz a személyisége?

Figyelt kérdés

Pl. ha valakit gyerekkorában túl sokat szekálnak, ezért rossz önképe lesz és nem bízik senkiben, bezárkózik és soha többet nem tud megnyílni. Elmennek az évek, nem éli meg a fiatalkorát, nem talál rá a szerelem, nem éli meg a szexet, a gyengédséget, nem valósulnak meg a párkapcsolattal kapcsolatos vágyai, nem alakulnak ki mély barátságai. Utána meg már a vágy is megszűnik...


Ezt helyre lehet hozni utólag?


2021. okt. 30. 20:55
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
74%
Én 33 évesen vagyok így. Prostizni fogok addig, amíg meg nem unom, aztán ha végképp nem bírom a magányt, végzek magammal.
2021. okt. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
52%
Ahelyett, hogy pszichológushoz mennél, 11-es, hogy boldog lehess. Rossz választás.
2021. okt. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom, hogy ki és hogyan beszélte be a generációdnak, hogy csak az ifjúkori vágykiélés számít "életnek", és ha az nincs, akkor a felnőttkor rossz lesz. Ki hitette el, harminc évesen már csak az emlékekre lehet támaszkodni, mert elmegy a bulivonat. Tele van a gyk hasonlókon vívódó emberekkel, de ez egy átverés!



Én együttérzek veled, mert tudom, hogy rossz egyedül, és nem jó célok és perspektívák nélkül élni. De azt látnod kell, hogy az élet nem "csak úgy megtörténik" az emberrel, és a tartalmas létezést nem hozza ki gombnyomásra a netpincér.


Öreges tanácsom: carpe diem! Éld meg a pillanatok teljességét, örülj a napsütésben lehulló őszi levélnek, egy ismeretlen lány mosolyának, egy dal hangulatának, a sör ízének. Fogadd be az életedbe a művészeteket, a filozófiát, hogy önsajnálat nélkül tekinthess a magányodra. Soha többet ne nézz tévét, dobd el a szgépes játékokat, töröld a fb ig stb. fiókjaidat, térj vissza a szomorú, de csodaszép valóságba. Éld át a halandóságodat, hogy felértékelődjenek a napjaid.


Ha nyitott leszel erre az egyszerű, emberi bölcsességre, akkor eljelentéktelenedik a sok sz*r, amit az élet az utadba tesz, és kitűzheted a céljaid, találhatsz társat.


Na, ez tényleg öreges lett, bocs, de a lényeg szerintem ennyi. :)

2021. okt. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyedül vagyok, tele problémákkal, esetleg segíthetnénk egymáson.


11-es te már ha pénzért együtt tudsz valakivel lenni, akkor a dolgok tényleg csak rajtad múlnak.

2021. okt. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ezt is elcsesztem, nem szerzetest keresek, hanem apácát, na mind1.
2021. okt. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

...én most kezdek eljutni ebbe az állapotba. Mármint, hogy egyre kevésbé vannak illúzióim afelől, hogy lesz valakim.

3 éve járok pszichológushoz. Nagyon sokat segített, de továbbra is ugyanolyan magányos vagyok.

A csajoknak nem kellek, és a baráti kapcsolataim is kihalófélben vannak. Pedig én igyekszem! Elmondhatom magamról, hogy jó barát vagyok, nagyon sok embernek segítettem már.

Valószínűleg a probléma gyökere az, hogy enyhén aspergeres lehetek. Családi vonás, sajnos.

Majdnem minden vérszerinti felmenőm magányos volt. A gyakoris hiedelemmel ellentétben, a nők is.


21F

2021. nov. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Akkor rossz pszichológushoz jársz, 16-os, aki nem csinál semmit, csak begyűjti a pénzedet. Már egy év eredménytelenség után váltanod kellett volna. És az aspergert ne magadnak diagnosztizáld, 3 év terápia alatt nem jutottál hivatalos diagnózishoz? Inkább depressziós vagy. Az aspergeresnek nincsenek baráti kapcsolatai és nem segít másoknak.
2021. nov. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Hasonlóan érzek, mint a 11-es.
2021. nov. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Nekem sincs sok baráti kapcsolatom. Vannak, de felszínesek inkább, és állandóan én keresem őket. Nincs pl. olyan, hogy elmegyünk együtt nyaralni, sose volt. Nem vagyok része semmilyen csapatnak. Azt hiszem, félek kapcsolódni emberekhez. Tele vagyok keserűséggel, nem is igazán merem megmutatni magam, mert félek, hogy az nem vonzó. Ez még kamaszkoromból ered, de nem gondoltam volna akkor, hogy ez még 30 éves koromra is tönkretesz mindent.
2021. nov. 12. 21:14
 20/21 anonim ***** válasza:
A gyerekkor olyan, mint a talaj a növény alatt, 19-es. Mindent meghatároz, és csak tudatos munkával lehet az akkori negatív hatásokat ellensúlyozni, rájönni, hogy nem kell azokat a terheket életünk végéig magunkkal hurcolni.
2021. nov. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!