Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek, ha nincs pénzem...

Mit tegyek, ha nincs pénzem pszichológusra, de nagyon depressziós vagyok?

Figyelt kérdés
Sajnos a TB által támogatott kéthavonta tud csak egy időpontot adni, annyira túlterhelt a rendszer.

2021. nov. 13. 17:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Sportolj
2021. nov. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem tudok, mert szívbeteg vagyok. A kardiológus mondja, hogy ezzel így tilos a sport.
2021. nov. 13. 17:37
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

Aha. Kifogás mindig van. Minden orvos, a kardiológus is javasolja a napi minimum fél óra kényelmes sétát a friss levegőn.

Kifogások helyett emeld meg a feneked és keress élményeket.

2021. nov. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

#3 vagyok. Hozzáteszem: Nagymamám szívbeteg, két gyógyszert is szed a szíve miatt, mégis napi 3x fel-le megy a lift nélküli lakásába a 4. emeletre. 90 éves, virgonc asszony, egyedül él, mégsincs bedilizve.

Azt gondolom, a mai fiatalabb generációk igen eltúloznak pár dolgot, túl sokat agyalnak, ahelyett, hogy élnék az életüket és keresnének egy normális hobbit, örömforrást.

Ehelyett akadályokat húznak maguk elé, majd rinyálnak, hogy nem megy.

2021. nov. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
igazán leállhatnának már az emberek az "öndiagnosztizálással" :D
2021. nov. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%
csak orvos állapíthat meg depressziós diagnózist. Van róla ilyen hivatalos iratod, hogy depressziós vagy?
2021. nov. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
28%

Még mindig #3-#4 vagyok. Visszatérve nagymamámhoz. Az ő fiatal korában nem volt ennyi kényelmi eszköz, sokmindenért meg kellett dolgozni, amit ma már gépek, boltok szolgáltatnak nekünk. Ő még kijárt kapálni "a határba", puszta kézzel etették, vágták le ebédhez az állatokat, a vizet a kútból hozták, sparhelten melegítettek, amihez fát kellett vágni stb. Egyszerűen nem ért rá fasságokon agyalni, mert éhen halt volna. Nekünk már nyílik a fotocellás ajtó, levesszük a polcról a készkaját, csak mikrózni kell, a fűtés pedig a csöveken jön. Túl elkényelmesedtünk, túl sok szabadidőnk van, amit haszontalanul pazarlunk el. Mit csinálunk? Unalmunkban a netet bújjuk, a webbetegen egy köhögésből tüdőrákot diagnosztizálunk, majd a gyakorin sírunk, hogy vagdossuk magunkat, mert értelmetlen az életünk.

Beteg egy társadalom ez, na.

2021. nov. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem tanulj valamit, valami újat. Az új dolgok felfrissítenek. MEg szokták mondani, hogy tartsd rendben tisztán a lakást. Az ad örömet is, meg a rendben hatékonyabbak is vagyunk. Ennek része lehet az is, hogy megszabadulni az életetet nem szolgáló tárgyaktól, hogy kevés legyen, csak ami kell az élethez tényleg. Nyilván ezek nem oldják meg, de valami olyan amit csinálni lehet.
2021. nov. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

A kardiológus is elmondhatja, hogy mit sportolhatsz. Pl. hosszú, erős séta mehet, kíméletes biciklizés is.

Próbálj napozni is, amikor éppen van napfény, az is segít.

2021. nov. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

Lakcímtől függetlenűl bárhova betudsz jelentkezni háziorvoshoz.


Ha Budapesti vagy, akkor ajánlom a Hold utcát az 5. kerületben.


A rendelőbe bemész, elmondod, hogy itt bérelsz lakást a Hold utca 15.-ben, de a lakcímkártyád nem ide szól, mert a tulajdonos nem engedi hogy bejelentsd. Hidd el, fel fognak venni. Én ugyan így voltam ott. Igaz, én ott is laktam a fent említett címen.


Majd a háziorvos elküldött a Hercegprímás utcába lévő rendelőbe, hogy a fejfájásom vizsgálják ki. Ott azt mondták semmi bajom fizikailag így leki lehet a probléma és ott házon belül tovább utaltal pszihológushoz.


Ott hetente tudtam volna járni, de végül abbahagytam.


Jó ez lehet túlsoknak tűnik, de ha nincs pénzed és az V. kerület közelében laksz vagy dologzol szerintem a te esetedben egy jó megoldás lehet.


Amúgy minden más rendelés is sokkal jobb a Hercegprímás utcában mint a legtöbb helyen.

2021. nov. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!