Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is érzi az élet értelmetle...

Más is érzi az élet értelmetlenségét?

Figyelt kérdés

Hogy is mondjam, megpróbálom a lehető legrövidebben:


26 éves srác vagyok, hiszek az ilyen auralátás meg hasonlókban viszont nem látom hogy a létezésünknek ebben a formájában mi értelme.

Ha lenne valami galaktikus ellenség, vagy űrlények... akik ellen kell harcolni. Jó ez most nagyon ki van domborítva de akkor mondok egy másikat: pl. a renegátokra, hitehagyókra nem sújt le villám a derült égből. Esetleg valami balesetre rá lehet fogni, hogy ez azért történt.... De valójában ezek nem történnek meg. Manapság biztos nem.

Nekem az volt nagyon kiábrándító, hogy hiába az energiák, auralátás: nem változik semmi. Ha isten akarná megváltoztathatna mindent, de nem ehelyett van ez. Állítólag azért hogy ezeket amin átmegyünk átéljük. De nekem ez nagyon olcsó és fura válasznak tűnik.

Egyszerűen felháborító hogy míg mi az EU-s költségvetésen, vacakolunk addig Afrikában éheznek, szomjaznak és meghalnak. Mire jó ez? Semmire! - Nem látom hogy a magyar mindennapok miért jók, mi bennük a szép vagy esetleg úgy az egészben mert a túlélésre megy végső soron ki az egész. Nekem ebből nagyon elegem van, igaz én a könnyített verzióban vagyok, vagyunk ami a nyugati világ.

De számomra őrjítő, hogy hiába kutatjuk az égboltot, semmit nem találunk. Nagyon kiábrándító ez az egész. Se isten, se az űrlények nem merik magukat megmutatni, már ha vannak. A mindennapokat a pénz és a még több pénz és agresszió uralja.


Nagyon kiábrándító. Az ember csak küzd és küzd a semmiért.

Más hogy látja? érzi ezt?


Én már nagyon belefáradt és kiábrándult vagyok.



2021. dec. 5. 07:00
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
A civilizációnk hanyatlik, nincs jövőkép. Teljesen normális, hogy ezt érzed.
2021. dec. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
50%
A kérdés az, hogy szerinted miért kellene önmagában az életnek értelmének lennie?
2021. dec. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Annyi mindenen átmentem, és az adna valamilyen remény sugarat. Itt ez a nagy űr amit nem tudunk belakni, mert se technikánk se a szervezetünk nem bírja a kozmikus sugarakat. És ez csak egy példa.
2021. dec. 5. 08:19
 14/33 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem erre nincs kielégítő válasz (hogy nagy általánosságban mi az értelme). Lehet, hogy semmi. A mi hatáskörünkbe annyi tartozik, hogy a saját életünknek tudjunk valami értelmet adni. Van egy ilyen könyv is, hogy Boldogság = Értelmes szenvedés
2021. dec. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
10%
Agypörgetés javaslom igyál egy teát vagy nyugodj le szép lassan.
2021. dec. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
37%

Az élet értelme az az hogy legyenek nberek akiket szeretsz, legyenek barátaid akivel jól érzed magad stb. Bár ez önmagában nem válasz arra hogy miért jó a létezésünk, de sokkal jobb mintha nem is léteznénk és az egész univerzum egy fekete semmi lenne élet és bolygók nélkül.

De minek akarod megkeresni az értelmét? Érezd jól magad, csináld amit szeretsz. Úszd át a balatont, politizálj akár, adományozz szegényeknek.

2021. dec. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
63%

Megértem az érzéseid, attól függően hol él az ember, kik veszik körül a mindennapokban, el tud annyira szigetelődni a világtól, hogy szinte kívülállónak érzi magát.

Keress egy olyan problémát, amin te is tudsz segíteni. Akár most rögtön, akár hosszabb távon is. Ezzel a csöndes megfigyelőből aktívvá válsz, aki hozzátehet ahhoz, hogy a világnak értelme legyen.

2021. dec. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
83%

#5


Sokan vagyunk így ezzel...

Ha beszél róla az ember "gyenge vagy" + " szedd össze magad", ha nem beszél, akkor is ő a hibás mert "oh' nem nyílt meg", "oh' ha tudtunk volna segítünk" stb. Persze...

Aztán jönnek a full vallásosak, ha nem vagy az minden azért van és pokolra fogsz jutni. Kedvesek, segíteni akarnak, de nem tudnak hiszen máshogy látod a világot. Ha vallásos adott ember egy fokkal talán jobb annak tudnak segíteni.


Én azt látom rengeteg ember magányos, elkeseredett, depressziós van, aki vállalja és van, aki nem.

Valós segítség nincs, mert kevés a szakember (állami eleve felejtős, nincs rád idő magán meg drága, nem mindenki teheti meg oda jár) és az ember elfogy lelkileg.


Kitartást neked és sok erőt.

Meg mindenkinek, aki hasonló cipőben jár.

2021. dec. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
76%

6-os


Ez a legrosszabb, amit írhatsz egy depressziósnak látszik sosem voltál még hasonló cipőben sem ( mondjuk örülj neki).

Ez a legyél erős, szedd össze magad,másnak rosszabb, csak te vagy képes változtatni az életeden szuper, de a közhelyek semmit sem érnek ebben az esetben. Konkrétan TILOS ezeket mondani mégis nagyon gyakori.

Az ötös ettől nem lesz jobban SŐT!

2021. dec. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
0%
Az élet értelme az, hogy találd meg, miért születtél le. Ha hiszel az aura látásban, talán a spiritualitásban is hiszel, anélkül tényleg ertelmetlen az élet. Ha találsz egy olyan hivatást, ami boldoggá tesz és általa másokat is boldoggá teszel, már megtaláltad születésed okát.
2021. dec. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!