Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tehetnék a magány érzése...

Mit tehetnék a magány érzése ellen?

Figyelt kérdés
Nincsenek barátaim, de tényleg mégcsak egy darab sem. Az egyetlen ember akivel szoktam beszélni az az apám, de ennyi. Van kutyám, de az mégsem ugyanaz, pedig sok időt töltök vele, mégis sokat érzem a magány és az üresség érzést. Mit lehetne ez ellen tenni? Nagyon nehezen barátkozom. Hetek, hónapok kellenek, hogy én megnyíljak valakinek. Nagyon rosszul esik ez egész évben, de mikor jön a karácsony meg az újév stb, akkor még rosszabb, itthon töltöm mindkét ünnepet valószínűleg egyedül. 23/F
2021. dec. 5. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Család, unokatesók? Gyerekkori ismerősök? Gyakorin is ismerkedhetsz, néha még van ember aki nem teljesen elmeroggyant. Randi appok? Keress valami kutyás lányt és menjetek együtt sétáltatni.

Dolgozol? Ha igen, munkahelyeden nincsenek jófej emberek?

Neked kell lépni, ha ki akarsz ebből mászni.

2021. dec. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Nézzél horror filmet és máris nem fogod magad magad egyedül érezni.



Keres valami tevékenységet ahol emberekkel vagy. Sport hobby sakklub valami biztos érdekel....

2021. dec. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Család részéről csak apám van, Anya meghalt sajnos 4éve és soha nem volt nagyon jó kapcsolatom senkivel unokatesóim közül. Dolgozni dolgozom, de ott nem nagyon van lehetőségem ismerkedni. Régen sok barátom volt, ilyen kb 15 16 éves koromig, de aztán eltávolodtunk egymástol leginkább az én hibámból és azóta nem is beszéltem velük. Ismerkedést pedig elég nehezen megy, nem nagyon van önbizalmam nyitni mások felé...Csak nem tudom, hogy tudnám ezt a üresség érzetet valahogy elmúlasztani.
2021. dec. 5. 22:38
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Van valami hobbid? Nekem az edzés jött be nagyon jó figyelem "elterelésnek".
2021. dec. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Hát ha minden kötél szakad nyugodtan elmehetsz szórakozni valahova, azért van a pia stb hogy ezeket a gátlásokat le tudd vetkőzni. Simán csak elszoktam menni kocsmázni, bulizni ilyesmi (igaz haverokkal), de ha nem lennének akkor is elmennék egyedül.


De ha nagyon nincs senki miért nem mész fateroddal valahova? Én néha azt is szoktam.

2021. dec. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
Keress barátokat.
2021. dec. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Kellene valami hobbi vagy valamilyen kozosseg, ahol ismerkedhetnel, akarcsak edzoterem vagy hasonlo. Tudom, hogy felnottkent nehezebb baratokat talalni, de nem lehetetlen
2021. dec. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%
Le kell gyozd a felelmed es meg kell probalj ismerkedni, de celzottan, elso korben talan tars keresot, vagy barat kereso appot, levelezo tars kereso appot ajanlanek. (keress ra egy rakat van). Nem a magany erzetet kell elnyomni, hanem megszuntetni a maganyt. Lehetoleg tobb embert ismerj meg mert ha csak 1 havert szerzel felo h tulsagosan raakaszkodsz majd ami egy kapcsolat elejen elronthatja a dolgokat.
2021. dec. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Én ezen a nagyon vallásellenes oldalon ismételten veszem a bátorságot és egyházi közösséget javasolok. (Elég sok esetben érzékeltem az elfogadottság, megértés légkörét.) Alapvetően a jóindulat, jóakarat adott.


PÓTSZEREKET KERÜLD!!! SE ALKOHOL, SE DROG, SE GYÓGYSZER!!!


Sajnos a római katolikus egyházról egyre kevésbé vagyok jó véleménnyel (hivatali helyzetekkel való visszaéléseket tapasztaltam - legutóbb azért, mert egy pap valamilyen formában SZENTSÉGET tört velem.)


Egyedülálló nőkkel akkor is ki akarnak kezdeni, ha az nem jelez semmiféle szándékot (az ilyen elmehetne hittantanárnak iskolába, vagy teológia professzornak valahová.) Akkor nősülhetne kedvére.


Ezen kívül volt, aki nagyon hülyének nézett, és nem hitte el, hogy az APÁCÁK közé tudnék leginkább beilleszkedni "nem nekem való" címszóval. Ezzel eléggé megbántva éreztem magam akkor. Most egy hívő férfi ismerősöm segít utólag valamilyen apácákéhoz hasonló közösséget keresni - hálásan meg fogom köszönni neki!


Visszatérve az egyházakra: inkább a protestáns egyházat kezdtem vallani IGAZABB hitűnek, mint a római katolikust. Mivel nagyon fiatal vagy még, a HIVATÁSGONDOZÁS lehetősége is nyitva áll előtted!


Bizonyára vannak történelmi vallási gyökereid a múltban több generációra visszamenőleg. Azokat lenne érdemes felfedezned.

2021. dec. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!