Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyetlen kiút a nagy magányból...

Egyetlen kiút a nagy magányból az öngyilkosság?

Figyelt kérdés

Sosem voltak barátaim meg párom. Szüleimtől etetés ruháztatás iskoláztatás kivűl, semmilyen szeretet törödést nem kaptam. Kis gyerekkorom óta, egyedül magányosan nőttem fel, korombéli barátok nélkül és szülői szeretet törödés nélkül. Felnőttként is nem lettek barátaim és nem lett párom, így meg egyedül magányosan éltem fiatal felnőttek életét. Azóta betöltöttem 30 évet. Túl 30 éves kor fölött már érzem már, hogy nem tudom elviselni magányt egyedülétet. Érzem magamon így nem lehet tovább élni és nem akarok életem végéig egyedül magányosan leélni. Elmúlt 3 évben többször azon gondolkodok öngyilkosnak kéne lenni. Mert öngyilkosággal meghalnék akkor megszünök létezni, ezzel elmúlik a nagy magány. Szerintetek is egyetlen kiút a nagy magányból az öngyilkosság?

33/Nő



2022. jan. 21. 17:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább próbálj meg szakembert keresni, vagy ami még jobb barátokat, akár párt. Nem vagy még elkésve semmivel.
2022. jan. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
63%
Én is szívesen beszélgetnék veled, megértem a magány érzését. Írj nyugodtan. 28/N
2022. jan. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
90%

Három kapcsolatom volt eddig, mind elhagyott szebbért,jobbért.Volt,hogy összedőlt a munkahelyem,volt,hogy ötven forintom volt egy napra.

Megpróbáltam én is, amit a fejedben forgatsz, lehetetlen módon,senki nem tudja hogyan,de túléltem.Semmilyen egészségi károsodásom nem lett.

De ettől még magányos vagyok, barátaim is eltűntek,mikor megnősultek.


Viszont úgy vagyok vele,hogy rengeteg ember van,aki a tizedéért is örulne,amit az élet nekem ad. Viszonyítok.

És még mindig jobb a magány,az egyedullét, mint biodíszletnek lenni egy kirakatkapcsolatban, vagy szeretetkoldusként élni.


Hobbi,stb, nem mindig segít,mert nem tudsz figyelni,ha máshol jár az eszed.Nekem is első időkben nagyon rossz volt,látni a párokat, látni,hogy megcsókolják egymást,stb.

De tudomásul vettem,ami a realitás. Ma barátkozásra nincs igény, párkapcsolatok pedig nehezen alakulnak,többsége érdekek mentén.

Hiába nézek ki jól, hiába vagyok egészséges. De nem is érdekel, már találok elfoglaltságot.


Egy budapesti férfi

2022. jan. 22. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
14%
Higyj az Istenben!
2022. jan. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szerintem két kiút van. Az egyik, hogy valaki elhiteti veled éveken keresztül, hogy szerethető vagy. És itt a probléma. Ugyebár ez nem a te dolgod kellene hogy legyen. Ez az élet egy olyan alapfeltétele, amit a mentálisan egészséges emberek évtizedekig megkapnak feltétel nélkül szülőktől, barátoktól, és így szentül meg is vannak győződve arról, hogy ők szerethetők és értékesek. Ha ez a feltétel nélküli törődés hiányzik, akkor a meggyőződés és a hit, az önbizalom alapjai is hiányoznak. Úgy meg életképtelen az ember. Én nem tudom, hogy ezt más úton-módon be lehet-e pótolni. Én már nagyon hajlok arra, hogy a rövidebb kiutat válasszam, mert napról napra elviselhetetlenebb így ez az egész.


#14-es: higgy

2022. febr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!