Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is van úgy, hogy nem...

Más is van úgy, hogy nem képes megtenni az öngyilkosságot, de már az életet se akarja választani?

Figyelt kérdés

Amikor eljutok arra a pontra, hogy tényleg átérzem, hogy meg akarok halni, és már nekilendülnék, akkor mindig visszatart az, hogy a családomra gondolok, hogy mit tennék velük... de ettől még az életem nem lesz jobb, és úgy nem fog már helyrejönni soha, ahogy én akarom. És hiába nem pusztítom el a családot, így is elidegenedek tőlük és egy szellemként vegetálok, és ez nem tudom, miért jobb.


Szeretnék túllenni azon, hogy végre valami történjen, és észhez térjek, de közben ott van bennem az egésznek a profanitása, hogy beraknak a magyar egészségügybe, a pszichiátrián gondolom begyógyszereznének, unott nővérek kimosnák a gyomromat, aztán valami ajánlással, hogy menjek pszichiáterhez elküldenének a fenébe 3 nap után, a családom meg megint csak engem hibáztatna.


2022. febr. 18. 17:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Három szerzetes az erőben találkozik a tigrissel.

Megijednek rendesen, majd felocsúdva azt mondja az egyik:

- Testvéreim, nincs mit tennünk, ha a Sors könyvébe az van megírva, hogy a tigris megesz bennünket, akkor itt a végünk.

Azt mondja a másik:

- Boruljunk térdre, és imádkozzunk az Ég Urához, hogy mentsen meg bennünket a veszedelemből!

Azt mondja a harmadik:

- Nézzétek csak, van itt egy magas fa, amin megférünk mind a hárman. Másszunk fel gyorsan rá, a tigris nem tud fára mászni.


Melyik stílus vagy te? És melyik ad helyes tanácsot az adott helyzetben, kedves kérdező?

2022. márc. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Én az a stílus vagyok, aki megkérdezné, hogy mégis mi van akkor, ha felmászunk a fára. A tigris attól még ott marad. Ha el is megy, attól még nem lesz jobb az életem.
2022. márc. 9. 11:52
 13/15 anonim ***** válasza:
Ne légy öngyilkos. Találj célt magadnak! Mi okozta a traumát?
2022. márc. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Miért nincs akaratod változtatni a helyzeteden? Miben látod a problémát az életedben? Hány éves vagy? Tanulsz, dolgozol?
2022. márc. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
30 leszek idén. Az elmúlt tíz évemet elpazaroltam. Nincs olyan diplomám, végzettségem, amiben jól érezném magam, de úgy általában soha nem éreztem azt kamaszkorom óta, hogy én én vagyok és meg tudom magam mutatni emberek előtt és az vagyok, aki lenni szeretnék, és jól érzem magam. Nem megy. Valamiért mindentől félek, állandóan izolálódom, nem merek kifejlődni, menni arra, amerre a szívem vinne. Mintha le lenne tiltva a valódi énem. Öngyilkosságon gondolkozom állandóan, így nem tudok élni.
2022. márc. 12. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!