Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan dolgoztam fel minél...

Hogyan dolgoztam fel minél előbb a macskám halálát?

Figyelt kérdés
Ma mikor hazaértem már meg volt halva a macskám. Egész délután sírtam. Imádtam őt. Ő volt a legjobb barátom. Sőt több volt mint barát. Mindig beszéltem hozzá, odabújt hozzám, játszottam vele. És most hogy nincs ez borzasztó fájdalom. 2 hete kezdett beteg lenni. De csak annyit vettünk észre hogy állandóan fekszik. Evett ivott, és nagyon ritkán mászkált. 4 évig velem volt. Hogyan tudnám feldolgozni ezt minél előbb? És a "barátaimnak" hogy mondjam el úgy hogy ne röhögjenek rajtam?

2022. febr. 21. 22:35
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ez miatt aludni sem tudok mert mindig ő van a fejemben. És holnap mennem kell szóbelizni nem fogom kibírni sírás nélkül azt sem.
2022. febr. 21. 22:37
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
És miben pusztult el? Mi volt a baja, mit mondott az állatorvos? Szinte még kölyök volt...
2022. febr. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
Legalább 2 hétig nézted ahogy szenved, ahelyett hogy elvittek volna állatorvoshoz?
2022. febr. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon sajnálom. ☹️☹️ Hát mindenképp fel dolgozni, ha lelkileg nem bírod, vegyél ki pár nap szabadságot. A gyásznak kell időt hagyni. Valahogy fel kell dolgoznod, a saját tempódban.


Ha a "barátaid" röhögnek azon, hogy te szomorú vagy a macskád halála miatt, akkor ők nem a barátaid, hanem szemétláda mocskos parasztok.

2022. febr. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szegény cica, sajnálom.

Ha az segít, akkor beszélgess róla valakivel, aki meghallgat.

A barátaid ha empatikusak, akkor nem fognak röhögni rajtad. Biztos köztük is van olyan, akinek van kisállata. De ha szerinted röhögnének, akkor a részleteket csak a legközelebbi barátaiddal oszd meg, ők biztos nem fognak röhögni.

Jobbulást, idővel könnyebb lesz.

2022. febr. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A doki kijött hozzá és csak annyit mondott h egyen sokat és igyon bőségesen. Mindig figyeltem rá hogy hogy eszik meg mennyit iszik. Illetve hogy 3 hét után ha nem lesz jobban csak akkor ad neki gyógyszert. De már nem élte meg. 😭
2022. febr. 21. 22:53
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
Sajnálom, én egy hónapja vesztettem el a cicámat, úgyhogy nagyon átérzem. Nekem az első pár nap volt szörnyű, utána azért kezdett elviselhető lenni. Most is hiányzik persze, de már nem fáj úgy. Idő kell a gyásznak, ráadásul nem lehet előre kiszámítani, nem mindenki egyformán dolgozza fel. Egyáltalán nem gáz, ha sírsz miatta és szomorú vagy, ezért nem fognak kiröhögni.
2022. febr. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Milyen barátaid vannak neked...?

Sajnálom, kitartást neked!

2022. febr. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%
Egyrészt, amelyik barátod kiröhög az egy érzéketlen gyökér. Másrészt egy halált, legyen az emberé, vagy állaté nem "minél gyorsabban" dolgozunk fel...jól is néznénk ki, a gyászfolyamatot nem lehetséges sietettni
2022. febr. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%
Voltam már hasonló helyzetben.A cicát el kellett altatni, mert olyan születési rendellenessége volt, amit nem lehetett meggyógyítani.Hirtelen lett beteg és hirtelen lett nagyon rosszul, ekkor derült ki.Az állatorvos javasolta az altatást.3 napot végigsírtam, szó szerint.A férjem is nagyon sajnálta a cicánkat, ő is megsiratta.2 hét után felvetette, hogy jót tenne szerinte egy új cica, segítene feldolgozni a gyászt.Eleinte hallani sem akartam róla, aztán már én is jó ötletnek gondoltam.Vett két kiscicát és arra jöttem haza, hogy ülnek és nagyon cukin néznek rám.Így hogy nevelgettem meg szeretgettem őket, pár hónap alatt enyhült a szomorúság.Tényleg jó ötlet volt az új kiscica, de azóta is emlegetjük néha a régi cicát.Ennek már 5 éve.Az új cicák nagyon kedvesek és aranyosak, igazi kis szeretetgombócok.
2022. febr. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!