Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért vagyok képtelen megnyíln...

Miért vagyok képtelen megnyílni és miért menekülök teljes elzárkózásba, ha nem is ezt akarom?

Figyelt kérdés
A barátaim azt mondják, hogy bármi van, nekik elmondhatom, meghallgatnak, én meg mindig megköszönöm, de nem merem elhinni és nem mondok semmit.
2022. febr. 28. 23:59
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Mert legbelül tudod, hogy nem érdemes a "barátaidban" megbízni. Ma még lehet, hogy barátok, de holnap könnyen lehetnek ellenségek. Én sem mondom el a legjobb barátomnak a teljes igazságot magamról, mert nem tartom rá érdemesnek, hogy én mindent megosszak vele.
2022. márc. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Hú első elég szomorú, hogy ezt barátságnak nevezed...


Az efféle bizalmatlanságról nem feltétlen a barátok tehetnek, ha mindenkivel bizalmatlan vagy akkor nem ők a szarok...ez belül kezdődik benned, és akár egész kisgyerekkorból is eredhet. Pl elmondtad anyunak oviban hogy tetszik valaki, és hallottad hogy ő már a telefonban fecsegi ki valami random barinőjének....ilyesmi traumák, hogy te kiöntötted a lelked a másik meg semmibevette nagoyn meghatározóak ovodáskorban.


Igazából ennek megváltoztatása kis lépéssel keződidk. egyrész érdemes választani pár témát, ami bár személyes, mégsem lehet felhasználni ellened, és ezzel megpróbálni elinítani a megnyílást, egy kis apróságot mondj el...és meglátod milyen érzés lesz, mi lesz rá a reakció

2022. márc. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

#2

Nem, nem így van. A sok tapasztalat által lettem ilyen. Első válaszoló voltam.

2022. márc. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Sok rossz tapasztalat valószínűleg, lehetséges lelki sérültség.
2022. márc. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Traumák, csalódások, vagy mentális problémák. Nálam pl. ugyanez a probléma (hogy megköszönöm, de nem nyílok meg) azért van, mert nem tudom konkretizálni, megfogalmazni és kifejezni a komplexebb érzéseimet - saját magam számára sem tudatosulnak. Régen próbáltam megfogalmazni, elmondani, de olyan nehézkesen ment szavakba foglalni, hogy közben gondolkozom kellett, akkor meg rámfogták, hogy biztos kamuzni akarok/elhallgatni a dolgaimat, mert nem nézek folyamatosan a szemünkbe. Nekem ez baromi nehéz, így inkább bezárkózom. Szerencsére van 2 barátom, akik értenek. Lenne igényem többre, vágyok a kötődésre, a jó beszélgetésekre, barátokra, akár ilyen "furára" is, mint amilyen én vagyok, de így nehéz bizalmat szerezni. Ilyen oka is lehet.
2022. márc. 1. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen vagyok én is, de nincsenek barátaim, csak magamban elvagyok, nem/nehezen beszélek munkatársakkal is. Esetleg mert korábban ért negatív, rossz dolog, egyedül maradtál egy nehéz helyzetben, így nm számíthattál másra, emiatt lehet a bezártságosd - nálam ez van.
2022. márc. 1. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem barátaim sincsenek.
2022. márc. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

#4

Oké, ne akard játszani a pszichológust. 😁

2022. márc. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Debrecen környékéről esetleg korombeli hölgy?

33f

2022. márc. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#8 Ne akard játszani a prolit, még ha nem is megy más.
2022. márc. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!